Mistrz w strefie spadkowej

Ależ się kotłuje w tabeli Dywizji A! Rodzinnerestauracje.pl wtopiły po raz kolejny i… są w strefie spadkowej. Ich pogromcy (Pawia-ny) usadowili się na drugiej pozycji, a liderują gracze Spanzai, którzy ograli Czyste Buty. W pozostałych meczach wygrały ekipy MK Teamu i Drink Teamu i różnica między podium, a strefą spadkową to jedynie trzy punkty.

MK Team – DRUG-ony 7:4 (1:2)

(Szubartowski 4, Kępka, Marcin Jurczyk I, Wątek – K. Zaczyk, Ślusarczyk, Rogóż, Wątek – samobójcza)

MK Team: Guliński – Marcin Jurczyk I, Kępka, Szubartowski, Karaś, Doniec, Wątek, Michta

DRUG-ony: Płatek – Grzegorzek, Rogóż, Skiba, Ślusarczyk, Kobędzowski, K. Zaczyk, Świderek, M. Zaczyk

Na początku spotkania obie drużyny tak kurczowo pilnowały defensywy, że pierwszą groźną sytuację widzieliśmy dopiero w 10 minucie, a chwili potem Aptekarze wyszli na prowadzenie po golu Ślusarczyka. Po trzech minutach wyrównał Szubartowski, ale tuż przed przerwą bardzo nieszczęśliwie piłkę do własnej siatki skierował Wątek. Początek drugiej połowy pokazał, że MK Team zaczął wreszcie sensownie przeprowadzać zmiany, bowiem podopieczni Dońca wyszli na takiej świeżości, że w 27 minucie było 4:2. W 29 minucie kontaktowego gola strzelił Rogóż. MK Team dołożył gole Szubartowskiego i Wątka i w 24 minucie było 6:3. W końcówce obie ekipy dołożyły jeszcze po trafieniu i MK Team wygrzebuje się ze strefy spadkowej i… awansuje na podium.

Rodzinnerestauracje.pl – Pawia-ny 1:7 (0:2)

(Otrębski – Ciuśniak 2, Maślanka 2, Błachut 2, Ogonek)

Rodzinnerestauracje.pl: W. Kopacz – Pohl, Białka, Piwowarczyk, Grymek, Otrębski, Radomski

Pawia-ny: Dudzik – Prusak, Świder, Bujas, Ochel, Ciuśniak, Popielak, Maślanka, Błachut, Ogonek, Raczyński

To chyba nie będzie najlepszy sezon Rodzinnychrestauracji, które na mecz z wiceliderem stawiły się bez Linczowskiego. Brak Króla Strzelców poprzedniego sezonu sprawił, że Mistrz zupełnie gubił się w ofensywie. W defensywie było nieco lepiej, mimo, że wynik otworzył w 5 minucie Błachut. W 13 minucie podwyższył Maślanka, ale mecz zabił początek drugiej połowy. Po dwóch trafieniach Ciuśniaka i jednym Maślanki było już 0:5. W 30 minucie bramkę strzelił Otrębski, ale był to gol na otarcie łez, bo w końcówce kolejne trafienia dorzucili Ogonek i Błachut, a Pawia-ny umocniły się na pozycji wicelidera.

Vicenti & Immobiliare Cracovia – Drink Team 2:7 (0:1)

(Stanula, Napora – P. Cholewicki 3, K. Cholewicki 2, Żaba)

Żółta kartka: Domingos (Vicenti & Immobiliare Cracovia)

Vicenti & Immobiliare Cracovia: Bath – Piecuch, Stanula, Dziwiński, Rodrigues, Lenguasco, Domingos, Napora

Drink Team: Szala – Rajek, Włodarz, Paciora, K. Cholewicki, P. Cholewicki, Lis, Żaba

Wydawało się, że będziemy oglądać wyrównane widowisko, ale w rzeczywistości nie trwało to zbyt długo, bo do 11 minuty, gdy w samo okno huknął Żaba. Pierwsza połowa nie rozpieściła, ale w drugiej Drinki nie zostawiły Vicenti & Immobiliare Cracovia zbyt wielu złudzeń. Po dwie bramki dołożyli obaj Cholewiccy, a potem znów przecudownie uderzył Żaba i było 0:6. Dopiero wówczas Gospodarze doszli do głosu i Stanula i Napora strzelili po golu. Ostatnie słowo należało jednak do P. Cholewickiego i Vicenti & Immobiliare Cracovia pozostają na ostatnim miejscu w tabeli podczas gdy Drinki dawno nie były tak blisko podium.

Czyste Buty – Sparta-Banzai 0:4 (0:3)

(Gruchała 2, Ziętara, Warszawa)

Żółta kartka: Gruszecki (Czyste Buty)

Czyste Buty: Cerazy – Zawiliński, Turlej, Cebula, Gruszecki, Sz. Kluza, Gady, D. Łęcki

Sparta-Banzai: M. Mroczek – Zając, Gruchała, Filo, K. Klęk, Ziętara, Warszawa

Obie ekipy przystępowały do meczu w kiepskich humorach, bowiem obie dość niespodziewanie pożegnały się tydzień temu z Pucharem Ligi. Mecz zdecydowanie lepiej się zaczął dla Spanzai. W 8 minucie swój strzał z wolnego dobił Gruchała, a potem gola dołożył Ziętara i było 0:2. Gruchała potem wyłożył fantastyczną piłkę Warszawie, a w 23 minucie po rykoszecie zdobył swoją drugą bramkę i było już 0:4 i zapowiadały się bezstresowe trzy punkty. Czyste Buty pokazały się jednak z dobrej strony stwarzając kilka naprawdę dobrych sytuacji. Jednakże we wszystkich fenomenalnie spisywał się M. Mroczek, który od 81 minut jest niepokonany w lidze. Sparta-Banzai nie pozwoliła dogonić się Pawia-nom i dalej przewodzi ligowej stawce.

Piątka kolejki: Marek Mroczek (Sparta-Banzai) – Rafał Gruchała (Sparta-Banzai), Maciej Szubartowski (MK Team), Michał Maślanka (Pawia-ny), Adam Żaba (Drink Team)

Zawodnik kolejki: Rafał Gruchała (Sparta-Banza) – zamknął Czyste Buty w szafie.