Miesiąc: sierpień 2022

Zapisy do 24 edycji NALF otwarte! – startujemy 20 września!

Jedyna liga futsalu w Krakowie i największa liga futsalu w Małopolsce startuje po raz dwudziesty czwarty!

Rozgrywki rozpoczną się 20-21 września, a każdą z drużyn czeka 14 spotkań ligowych i co najmniej jedno pucharowe (puchar będzie rozgrywany systemem przegrywający odpada). Oznacza to, że każda z drużyn rozegra CO NAJMNIEJ 15 spotkań.

Wpisowe do ligi wyniesie 1900 zł, a jeśli liczba spotkań gwarantowanych z jakiejś przyczyny będzie mniejsza lub większa to wówczas wpisowe będzie proporcjonalnie zmienione. Rozgrywki będą toczyć się od września do stycznia, dla co najmniej połowy spotkań zostaną zmontowane skróty, a każdy mecz zostanie omówiony w magazynie ligowym dostępnym na kanale ligi na YouTube. Po każdej kolejce zostanie wybrana piątka kolejki. Najlepsze drużyny oraz najlepszy strzelec, asystent, bramkarz i MVP otrzymają wyróżnienia w postaci pucharów i medali na koniec sezonu na gali. Wyróżnienia otrzymają również wszyscy zawodnicy, którzy będą w piątce sezonu poszczególnych poziomów ligowych. W każdej kolejce jedno spotkanie będzie na żywo transmitowany na kanale Ligi.

W sprawie informacji na temat zapisów i rozgrywek proszę dzwonić 501008445 lub pisać na nalffutsal@gmail.com

Nowe drużyny będą występować w Dywizji B lub w przypadku dużego zainteresowania w Dywizji C (zostanie ona uruchomiona tylko wtedy jeśli liczna zgłoszeń do Dywizji B przekroczy 13). Oba te poziomy ligowe będą swoje mecze rozgrywać we wtorki i środy. Dywizja A tradycyjnie będzie grać tylko w środy. Wszystkie mecze będą rozgrywane na hali na os. Handlowym 4.

PS. Nie planuję meczów w dni gdy reprezentacja Polski będzie grać na MŚ 😉

Terminy:

5 sierpnia 2022 – otwarcie zapisów do ligi. Proszę, by w przypadku drużyn, które do tej pory grały NALF zgłoszenie przesłał kapitan drużyny (kapitanowie zostaną poinformowani mejlowo o fakcie rozpoczęcia zapisów)

10 września 2022 – w przypadku gdy kapitan nie zgłosi swojej drużyny to od tego dnia może ją zgłosić inny zawodnik, który przejmuje prawa do np. gry na określonym poziomie ligowym.
 
15 września 2022  – zamknięcie zapisów do Ligi
 
17 września 2022 – ogłoszenie terminarza
 
20 września 2022 – start rozgrywek

 

NALF wraca do Kombinatora! Rozdanie nagród 9 września!

Z przyjemnością mam zaszczyt poinformować, że gala kończąca rozgrywki 23. edycji NALF odbędzie się w piątek 9 września 2022 o 21.00  w klubie Kombinator (osiedle Szkolne 25). Na gali zostaną przyznane puchary i medale trzem najlepszym drużynom Dywizji A i B oraz zostaną wręczone statuetki dla najlepszych strzelców, asystentów, bramkarzy , MVP obu Dywizji oraz dla osobistości Ligi. Ponadto trzy najlepsze drużyny w Pucharze Ligi również dostaną uhonorowane pucharami. Serdecznie zapraszam!

Aktualizacja rekordów Ligi!

Zapraszam do zapoznania się ze zaktualizowaną sekcją rekordów! Wśród największych zmian możecie zobaczyć, że mamy już jedenastu graczy, którzy rozegrali minimum 200 spotkań ligowych. Do tego grona dołączyli Mateusz Kopacz (Mefisto i Venatores FC, 211 meczów), Radosław Makuła (Hattrick, 208 meczów) i Michał Gajoch (Hattrick, 207 meczów). Zwiększyła się również liczba graczy legitymująca się co najmniej 100 spotkań ligowych – z 66 graczy do 71. Nowymi członkami klubu 100 są Rafał Rogóż (DRUG-ony, 112 spotkań), Sebastian Kaniewski (Złote Chłopaki, 109 meczów), Krzysztof Ilczuk (Pumas Kraków, Wataha i Nowy Ład, 106 meczów), Marcin Knapik (IGLOMEN&RodzinneRestauracje, 106 meczów) oraz Mateusz Pohl ( IGLOMEN&RodzinneRestauracje, 105 meczów).

Mamy kolejnego, dziewiątego gracza z co najmniej  200 bramkami ligowymi – nowym członkiem tego klubu jest Radosław Makuła (Hattrick, 220 goli). Do 32 osób powiększył się również klub 100 bramek ligowych. Nowymi twarzami w tym gronie są Hubert Bujas (Pawia-ny, Wataha i Nowy Ład, 107 goli) oraz Kamil Klęk (Banzai MMA i IGLOMEN&RodzinneRestauracje, 101 goli).

Liczba graczy z co najmniej setką asyst zwiększył się o jedną osobę do piętnastu graczy. Nowy w tym gronie jest Kamil Janiszyn (Żarłacze, 104 asysty).

Elitarne jedenastoosobowe grono w którym są gracze z co najmniej setką spotkań, bramek i asyst po zakończeniu tej edycji nie zwiększyło się. Gracze, którzy mogą się pochwalić takim osiągnięciem to Dominik Karaś, Krystian Gruszczyński, Maciej Szubartowski, Marcin KluzaRadosław Makuła, Maciej Piwowarczyk, Szymon Bałchan, Dariusz Zając, Krzysztof Cholewicki, Kamil Górka i Rafał Gruchała).