Miesiąc: wrzesień 2015

W Dywizji B ponownie będzie 11 drużyn

Drugą edycję z rzędu w Dywizji B zagra 11 ekip. Z rozgrywek wycofały się zespoły Los Banditos, którego gracze zasili MK Team oraz  oraz Mefisto, którego gracze będą odtąd występować w Venatores FC. Nową, ale starą drużyną jest Cialis, które powstało z drużyny Smoków Wawel Team po odejściu Maćka Szubartowskiego. Nowymi drużynami będą ekipy Asów Zawiszy stanowiący konglomerat graczy C-klasowego Zawiszy Sulechów i występujących w Ekstraklasie KLF Asów Futsal Team. Drugim debiutantem będzie UKS Bagry Kraków, który do tej pory występował w drugiej lidze bocheńskiej. Pozostałe drużyny, które zobaczymy po raz kolejny to Universum Kraków, eNHa, Bidvest Kraków, Żarłacze, Pumas Kraków i Drug-ony oraz drugi ze spadkowiczów czyli Enigma. Podobnie jak w poprzedniej edycji niezwykle ciężko skazać faworytów do awansu i walka o awans będzie się toczyć do ostatniej kolejki.

Terminarz rozgrywek zostanie podany 2 października, późnym wieczorem. Pierwsza kolejka 6 i 7 października.

Dywizja A w komplecie

Wiemy już,  że nikt nie wycofał się ze rozgrywek Dywizja A, ale w kilku drużynach z elity nowohuckiego futsalu zaszły znaczące zmiany. Przede wszystkim sponsora straciła drużyna Mistrza Nowej Huty, czyli Tomburgera, który przystąpi do rozgrywek pod nową (nieznaną jeszcze) nazwą. Utrata sponsora spowodowała również spore zmiany w składzie, ale wyniki sparingów wskazują, że drużyna Przemka Sikory pozostanie faworytem rozgrywek. Tradycyjnie spore przemeblowanie czeka drużynę Aspirantów, która zostanie zasilona nowymi kadetami. W drużynie brązowego medalisty, czyli MK Teamu zaszły również zmiany – odeszli m. in. Ernest Szyja, Bartosz Laszczyk i Pablo Angulo, a zespół wzmocnił się graczami z dużych boisk i kilkoma zawodnikami Los Banditos, którzy nie przystąpią do rozgrywek Dywizji B. Niewątpliwym hitem transferowym w dotychczasowej historii NALF jest opuszczenie przez Maćka Szubartowskiego Smoków Wawel Team. Jedna z legend ligi wzmocni wraz z Pawłem Gibasem (trzykrotnie najlepszym bramkarzem ligi) drużynę Supermenów Kraków. W kuluarach chodzą również głosy, że Krakowiak solidnie wzmocni się zawodnikami FLYSAT Monitoring, które wycofało się z Ekstraklasy KLF, ale ostateczne decyzje zapadną gdy Marcin Janus prześle listę zgłoszeniową. Większych zmian nie odnotowano (póki co) w drużynach Sparty Kraków, Hattricka i Drink Teamu.

Pierwsza kolejka Dywizji A zostanie rozegrana w środę 7 października, a terminarz zostanie opublikowany do 2 października.