Zadeptany Konkret

Dopiero w dziewiątym kolejnym meczu ligowym swojego pogromcę znalazł Konkret. Porażka z Czystymi Butami była tym boleśniejsza, że kosztowała Konkret utratę pozycji lidera Dywizji A. Na trzecim miejscu ciągle jest Banzai, które pokonało Spartę Kraków w dość interesujących okolicznościach. Drużyny ze strefy spadkowej, będące równocześnie beniaminkami Dywizji A nie mogą wydobyć się marazmu – zarówno Drink Team jak i Microtec dostali w czapkę 4:6 odpowiednio od Aptekarzy i Kucharzy.

Microtec – Rodzinnerestauracje.pl 4:6 (2:2)

(Wandasz 2, Kraj, Czepirski – Piwowarczyk 4, Piotr Ochel, Ścieszka)

Żółte kartki: Paluch (Microtec) oraz Piwowarczyk (Rodzinnerestauracje.pl)

Microtec: Ofiarski – Kraj, Wandasz, Czepirski, Musiał, Kowaliński, Paluch

Rodzinnerestauracje.pl: M. Knapik – W. Kopacz, Kowal, Białka, Ścieszka, Khulla, Pohl, Pior Ochel, Piwowarczyk, Otrębski

Nie oszukujmy się – Rodzinnerestauracje.pl to nie jest najlepszy rywal na przełamane, zwłaszcza jeśli jest tuż po pechowym odpadnięciu z Pucharu Ligi. Początek zgodny z przewidywaniami – szybka bramka Piwowarczyka. Microtec nie czekał jednak na kolejne ciosy tylko sam zaczął je wyprowadzać. Wyrównał Kraj, Paluch walnął w oba słupki, a prowadzenie dał beniaminkowi. Wandasz. Jeszcze przed przerwą wyrównał Piwowarczyk, a po przerwie dołożył kolejne trafienie. Sekundował Mu Ścieszka i w 26 minucie było 2:4. Wandasz zdobył bramkę kontaktową, ale to tylko poirytowało rywala, który dołożył dwa trafienia wobec jednej bramki Microtecu. W związku z porażką Konkretu ta właśnie wygrana pozwoliła wrócić Rodzinnymrestauracjom.pl na pozycję lidera Dywizji A.

Sparta Kraków – Banzai 2:4 (1:1)

(Gruchała, Kaczmarczyk – K. Klęk, Sikora, Warszawa, D. Zając)

Żółte kartki: Filo i M. Mroczek (Sparta Kraków) oraz D. Zając i Warszawa (Banzai)

Czerwona kartka: Kaczmarczyk (Sparta Kraków, 30. minuta – za niesportowe zachowanie)

Sparta Kraków: M. Mroczek – Kułaga, Gruchała, Grabiec, Kaczmarczyk, Filo, Szczepański, Ł. Grabski

Banzai: Oszczypała – Warszawa, Bętkowski, Sikora, K. Klęk, Ziętara, D. Zając

Jedną z tradycji NALFu jest, że spotkania między Banzai a Spartą Kraków stoją na bardzo wysokim poziomie, a emocje są nie tylko sportowe i opadają jeszcze wiele dni po meczu. Nie inaczej było tym razem. Obie drużyny zaprezentował wyśmienity futsal bazujący zarówno na wybieganiu jak i na fizycznym nękaniu przeciwnika. Wynik otworzył Kaczmarczyk w 4 minucie, a wyrównał dwie minuty później Warszawa zaliczając pierwsze trafienie w tej edycji. W 24 minucie Banzai wyszło na prowadzenie po golu D. Zająca, a przepięknym strzałem, który odbił się od obu słupków wyrównał MVP Dywizji A czyli Gruchała. Akcja, która zadecydowała o losach tego spotkania miała miejsce w 30 minucie. Szarżujący Kaczmarczyk został zatrzymany przed polem karnym, a kontra Banzai zakończyła się bramką K. Klęka. Nie mogący się pogodzić z decyzją sędziego Kaczmarczyk swoją dezaprobatę wyraził równie nietuzinkowo, co niesportowo i obejrzał czerwoną kartkę. Sparta nie przetrzymała gry w osłabieniu, bo chwilę później podwyższył Sikora i Banzai nie pozwala odskoczyć prowadzącej dwójce.

Czyste Buty – Konkret 6:5 (5:1)

(Turlej 3, K. Łęcki, Zawiliński, Grochalski – Ogar 2, Zelek 2, Stanula)

Czyste Buty: Cerazy – M. Kluza, D. Łęcki, K. Łęcki, Zawiliński, Turlej, Cebula, Grochalski

Konkret: Szewczyk – Czarny, Mączka, Pawlik, Ogar, Rzepecki, Stanula, Zelek, Domingos, Concia

Liderujący Konkret przystępował do meczu tuż po gładkim zwycięstwie nad Hattrickiem w Pucharze Ligi i siłą rozpędu objął prowadzenie w 4 minucie po golu Ogara. Później oglądaliśmy koncert Czystych Butów, w których pierwsze skrzypce grał Turlej i po pierwszej połowie było 5:1. Nie wiadomo co Mączka powiedział swoim graczom w przerwie, ale tuż po niej biegali jak małe samochodziki. W efekcie w 30 minucie zrobiło się tylko 5:4. Wówczas bramkę kolejki zdobył K. Łęcki fantastycznie trafiając w same widły. Konkret znów doprowadził do stykowego wyniku po golu Stanuli, ale pomimo wycofania bramkarza w końcówce nie był w stanie wyrównać i tym samym Czyste Buty przerwały serie ośmiu zwycięstw Konkretu z rzędu.

Drink Team – DRUG-ony 4:6 (2:4)

(P. Cholewicki 4 – L. Zaczyk 2, Świderek 2, P. Knapik, M. Zaczyk)

Żółte kartki: Rogóż i M. Zaczyk (DRUG-ony)

Drink Team: Rajek – K. Cholewicki, P. Cholewicki, Włodarz, Paciora, Lis, Krężel, Żaba

DRUG-ony: Płatek – P. Knapik, Rogóż, Skiba, Przesór, Świderek, M. Zaczyk, L. Zaczyk

To było już trzecie spotkanie tych drużyn w bieżącej edycji, a dwa poprzednie kończyły się wygranymi Aptekarzy. Wynik otworzył P. Cholewicki w 5 minucie, ale w ciągu kolejnych siedmiu dwukrotnie Rajka pokonał L. Zaczyk, a potem gola dołożył Świderek. W 18 minucie po raz drugi trafił P. Cholewicki, ale DRUG-ony dopiero wówczas wrzuciły piąty bieg. W 31 minucie było 2:6 i było po zawodach. P. Cholewicki i Żaba szarpali jak mogli, ale stać Ich było tylko na dwa gole i Aptekarze zaliczają piąte zwycięstwo w tej edycji.

Piątka kolejki: Marek Mroczek (Sparta Kraków) – Maciej Piwowarczyk (Rodzinnerestauracje.pl), Tymoteusz Turlej (Czyste Buty), Rafał Bętkowski (Banzai), Paweł Cholewicki (Drink Team)

Zawodnik kolejki: Tymoteusz Turlej (Czyste Buty) – gdyby zabrakło Go na boisku to Konkret miałby już dziewięć wygranych z rzędu.