Zapisy zakończone! 17 zespołów w lidze!

Do ostatniej chwili trwały roszady związane z zapisami i ostatecznie w lidze wystąpi 17 zespołów. Do rozgrywek nie przystąpiły drużyny ELTE GPS, Sparty-Banzai, 16 Batalionu Powietrznodesantowego, KP Dołęgi oraz TBR-Groteski. Oznacza to, że w Dywizji A utrzymały się Złote Chłopaki. Z kolei w Dywizji B zobaczymy dwie nowe drużyny, a będą to Popalone Styki i jeszcze nienazwana ekipa Michała Tomczyka.

Dywizja A: Czyste Buty (mistrz), IGLOMEN&RodzinneRestauracje, DRUG-ony, AZS Collegium Medicum UJ, MK Team, Pawia-ny (zdobywca Pucharu), Drink Team (beniaminek), Złote Chłopaki

Dywizja B: Microtec, eNHa, Hattrick, Team One, Żarłacze, Pumas Kraków, Popalone Styki (debiutant), drużyna Michała Tomczyka (debiutant)

Oznacza to, że system gier w Dywizji B będzie ostro popierdolony bo mamy dziewięć drużyn, a każdy ma zagrać 14 spotkań, więc skupcie się, bo po raz pierwszy w historii ligi zobaczymy playoffy. Rozgrywki będą podzielone na trzy fazy:

Faza I: Mecze każdy z każdym (9 kolejek po których każda drużyna będzie miała po 8 rozegranych spotkań, bo każdy musi pauzować). Pierwsze pięć drużyn zagra w grupie mistrzowskiej, a cztery słabsze w ,,spadkowej”

Faza II w grupie ,,spadkowej”: Cztery drużyny w tej grupie zagrają dwie serie każdy z każdym co oznacza 6 kolejek, gdzie każda ekipa zagra sześciokrotnie. Wówczas każda drużyna będzie miała 14 spotkań

Faza II w grupie mistrzowskiej: mecze każdy z każdym (5 kolejek w których każda drużyna zagra 4 razy, bo znów będzie pauza). Wówczas każda z ekip będzie miała w sumie 12 spotkań na koncie. Wówczas przechodzimy do fazy play-off

Faza III (play-off): dotyczy tylko grupy mistrzowskiej. Najpierw drużyna z miejsca 4. mierzy się w zespołem z miejsca 5. Po tym meczu przechodzimy do spotkań o awans do Dywizji A. Drużyna z miejsca pierwszego zmierzy się z wygranym pojedynku drużyn z miejsc 4 i 5, a drużyna z miejsca drugiego zagra z drużyną z miejsca trzeciego. Zwycięzcy tych spotkań awansują do Dywizji A oraz zagrają o mistrzostwo Dywizji B, przegrani natomiast o trzecie miejsce w lidze i brązowe medale.W fazie play-off będą mogli wystąpić tylko Ci zawodnicy, którzy w dwóch poprzednich fazach zagrali przynajmniej trzykrotnie (mecze Pucharu Ligi się nie wliczają)

W rundzie wstępnej Pucharu Ligi (24 lub 25 września, termin asap) zagrają Popalone Styki oraz drużyna Michała Tomczyka, a zwycięzca awansuje do 1/8 finału. Losowanie kolejnych rund w weekend.

Już pracuję nad terminarzem. Po raz miliardowy proszę o wyrozumiałość – preferencje zespołów wzajemnie się wykluczają. W piątek pojawi się terminarz przynajmniej na najbliższe dwie kolejki

Mecz Gwiazd odbędzie się 18 września o 20.00, więcej info wkrótce.

Zmieniamy również przepis dotyczący liczby zawodników w lidze: maksymalnie można zgłosić 18, a nie jak dotychczas 16 graczy. Listy zawodników proszę mi dostarczyć do pierwszego spotkań. Później zgłoszenie każdego gracza będzie kosztowało 20 zł. Jeśli nie dostanę listy zgłoszeniowej to zgłoszeni zostaną jedynie ci gracze, którzy zostaną wpisani na pierwszym protokole. Proszę również pamiętać o wpłatach.

Ponadto informuję, ze relacje ze spotkań będę próbował przeprowadzać nie w formie pisemnej lecz videobloga. Nie spodziewajcie się niczego dobrego, a i tak będziecie zawiedzeni.

 

Start a Conversation