Banzai wraca do gry w lidze…

Dziewiąta kolejka Dywizji A w końcu przyniosła kilka zmian w tabeli. Niewątpliwie najbardziej spektakularna była porażka Rodzinnychrestauracji.pl z Banzai, które nie zamierza rezygnować z walki o tytuł. W świetle porażki DRUG-onów w Czystymi Butami pozwoliło to awansować na trzecie miejsce w tabeli. Samodzielnym liderem jest Konkret, który ponownie się męczył, ale trzy punkty sobie dopisał. Co raz bardziej komplikuje się sytuacja Drink Team i Microtecu – beniaminkowie tracą już odpowiednio sześć i osiem punktów do bezpiecznego miejsca.

Konkret – Microtec 4:2 (3:1)

(Rzepecki 2, Domingos, Concia – Wandasz, Mularczyk)

Żółta kartka: Ofiarski (Microtec)

Konkret: Szewczyk – Mączka, Rzepecki, Czarny, Napora, Domingos, Stanula, Concia

Microtec: Ofiarski – Musiał, Wilczyński, Wandasz, Kraj, Paluch, Kowaliński

Mecz lidera z czerwoną latarnią nie zapowiadał się zbyt pasjonująco, ale widowisko mogło się podobać. W 4 minucie Mularczyk zagrywa ręką w polu karnym, ale Ofiarski broni rzut karny wykonywany przez Stanulę (de facto broni go dwa razy, ale za pierwszym razem wychodzi za szybko i otrzymuję żółtą kartkę). Goście obejmują prowadzenie po golu Wandasza w 10 minucie, ale tylko 3 minut potrzebuje Rzepecki, który powrót po długiej kontuzji uczcił typowym dla siebie strzałem. Konkret jeszcze przed przerwą dołożył dwa gole, ale Microtec nie poddał się i w 24 minucie kontaktowego gola strzelił Mularczyk, który miał jeszcze okazje na wyrównanie, ale zabrakło szczęścia. W 31 minucie ostatnią bramkę w meczu strzelił Rzepecki, a Konkret dowiózł wygraną do końca i został samodzielnym liderem tabeli.

DRUG-ony – Czyste Buty 3:5 (0:1)

(Rogóż 2, L. Zaczyk – Cebula 2, Zawiliński 2, K. Łęcki)

Żółta kartka: Rogóż (DRUG-ony)

DRUG-ony: Płatek – Rogóż, Świderek, M. Zaczyk, L. Zaczyk

Czyste Buty: Cerazy – D. Łęcki, K. Łęcki, M. Kluza, Sz. Kluza, Zawiliński, Grochalski, Cebula

Spoglądając na pustą ławkę rezerwowych DRUG-onów można było się spodziewać gładkiego wpierdolu w wykonaniu Gości. Jednakże pierwsza połowa była bardzo wyrównana i dopiero tuż przed przerwą gola wcisnął Zawiliński. Gdy po golach Cebuli i K. Łęckiego w 23 minucie zrobiło się 0:3 i można było się spodziewać egzekucji. Dopiero wtedy Aptekarzom weszły specyfiki dostarczone przez norweskie biegaczki i po dwóch golach Rogóża i jednym L. Zaczyka był remis w 33 minucie. Gospodarze jednak słabli w oczach, a po drugim golu Zawilińskiego musieli zaatakować. Zakończyło się to gongiem od K. Łęckiego i DRUG-ony wypadły z podium, a Czyste Buty pokazały, że z chęcią zawalczą by się na nim znaleźć.

Rodzinnerestauracje.pl – Banzai 0:6 (0:3)

(K. Klęk 3, Sikora 2, Konrad)

Rodzinnerestauracje.pl: Palion – Khulla, Pohl, Kowal, Kowalski, Piotr Ochel, Linczowski, W. Kopacz, M. Knapik

Banzai: Oszczypała – Warszawa, Mateusz Raźny, Ziętara, Sikora, Konrad, K. Klęk, Bętkowski

To miał być hit kolejki – w końcu lider grał z aktualnym Mistrzem Nowej Huty, ale Banzai postanowiło zabić ten mecz. Już w trzeciej minucie do sieci trafił Sikora. To właśnie Kapitan Banzai podwyższył na 0:2 w 11 minucie, a po przetrwaniu naporu Kucharzy podwyższył Konrad. Rodzinnerestauracje.pl robiły co mogły, ale Oszczypała przyciągał piłkę lepiej niż Sebix przypał. Druga połowa to popis skuteczności K. Klęka, który pokonał Paliona trzykrotnie i wreszcie w Dywizji A zaczyna się robić ciekawie.

Sparta Kraków – Drink Team 3:0 (2:0)

(Gruchała, Grabiec, Kawula)

Sparta Kraków: M. Mroczek – Filo, Gruchała, Grabiec, Kułaga, Kawula

Drink Team: Szala – Paciora, Lis, P. Cholewicki, K. Cholewicki, Włodarz, Żaba

To właśnie ze Spartą Kraków Drink Team zdołał odnieść jedyne zwycięstwo w bieżącej edycji, ale Spartanie wyciągnęli wnioski z porażki. Początek tego jednak nie zapowiadał. P. Cholewicki dwukrotnie został zastopowany przez M. Mroczka, a kluczowa dla meczu okazała się 16 minuta. Najpierw ładną klepę z Kułagą sfinalizował Grabiec, a chwilę potem z niemal zerowego kąta przymierzył Gruchała i było 2:0. W 24 minucie Kawula podwyższył na 3:0 i brązowi medaliści poprzedniej edycji cofnęli się do obrony. Bracia Cholewiccy robili co mogli, ale wyniki nie uległ zmianie i Sparta Kraków ma już sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Piątka kolejki: Marcin Oszczypała (Banzai) – Karol Rzepecki (Konkret), Kamil Zawiliński (Czyste Buty), Przemysław Sikora (Banzai), Rafał Gruchała (Sparta Kraków)

Zawodnik kolejki: Przemysław Sikora (Banzai) – ugotował Kucharzy.