Rodzinnerestauracje.pl rozkładają Banzai na łopatki w trzy minuty

W najciekawszym meczu drugiej kolejki Rodzinnerestauracje.pl pokonały Banzai i przewodzą ligowej tabeli. Tuż za Nimi są gracze Konkretu, którzy w ciągu dwóch dni wygrali dwa spotkania – z DRUG-onami i Microtecem. Pozostałe dwa spotkania to niespodzianki: DRUG-ony ograły Czyste Buty, a Drink Team Spartę Kraków.

DRUG-ony – Konkret 2:8 (1:2)

(Ślusarczyk 2 – Gruszka 2, Pawlik 2, Czarny 2, Guban, Ogar)

Żółte kartki: Napora i Gruszka (obaj Konkret)

DRUG-ony: Płatek – Buksa, Rogóż, Skiba, Herduś, Ślusarczyk, Pancerz

Konkret: B. Szewczyk – Mączka, Stanula, Napora, Czarny, Zelek, Guban, Gruszka, Pawlik, Ogar, Domingos

DRUG-ony popełniły w tym meczu kilka błędów. Po pierwsze miały tylko dwóch rezerwowych, po drugie próbowały grać otwarty futsal, po trzecie skutecznie obniżały sobie nawzajem morale. Jeszcze na początku pomagał słupek, ale w 10 minucie było 0:2. W 14 minucie bramkę kontaktową strzelił Ślusarczyk i wydawało się, że Aptekarze wrócą do gry. Nie wrócili. W 26 minucie było 1:5 i po zawodach. Potem bramkę strzelił Ślusarczyk, ale tak otwarta gra pachniała dwócyfrówką. Ostatecznie skończyło się na dubletach Czarnego, Pawlika i Gruszki i gładkim zwycięstwie Mączki i spółki.

Czyste Buty – DRUG-ony 2:3 (1:1)

(Sz. Kluza, Gruszecki – M. Zaczyk, L. Zaczyk, Rogóż)

Żółta kartka: Sagan (Czyste Buty)

Czyste Buty: Cerazy – D. Łęcki, K. Łęcki, Gruszecki, Cebula, Sz. Kluza, M. Kluza

DRUG-ony: Płatek – Rogóż, Skiba, Krygowski, Przesór, Ślusarczyk, Świderek, L. Zaczyk, M. Zaczyk

DRUG-ony nauczone doświadczeniem z poprzedniego meczu skupiły się głównie na destrukcji i opłaciło się to. Po jednym z przejęć M. Zaczyk przebiegł przez całe boisko i wpakował piłkę do siatki w 11 minucie. Czyste Buty błyskawicznie wyrównały za sprawą Gruszeckiego i gracze Czystych Butów mogli zrobić podwójną kołyskę, gdyż niedawno ojcami zostali Cebula (po raz drugi) oraz D. Łęcki. Gdy w 21 minucie Sz. Kluza ładnym strzałem wykończył podanie od brata zrobiło się 2:1, ale tym razem to Aptekarze popisali się szybką ripostą wyrównując po golu Rogóża. W 31 minucie kiepskie krycie przy rzucie rożnym wykorzystał L. Zaczyk i zaczęło pachnieć niespodzianką. DRUG-ony wyśmienicie się broniły i dowiozły wynik do końca wygrywając po raz pierwszy w historii nad drużyną Czystych Butów.

Drink Team – Sparta Kraków 4:3 (1:0)

(P. Cholewicki 2, Żaba, M. Mroczek – samobójcza – Sieprawski 2, Ł. Grabski)

Drink Team: Szala – Rajek, Krężęl, Włodarz, P. Cholewicki, Żaba

Sparta Kraków: M. Mroczek – Gruchała, Grabiec, Kaczmarczyk, Filo, Sieprawski, T. Grabski, Ł. Grabski

To się nazywa odrobienie lekcji! Po zeszłotygodniowym mancie od Rodzinnychrestauracji.pl, wydawało się, że przyjście w sześciu na mecz przeciwko Sparcie to murowany wpierdol. Drinki postawiły autobus w bramce, a kontry głównie grali na uwolnienie. Sparta nie potrafiła się przebić, a na domiar złego w 15 minucie pechowo piłkę do własnej siatki skierował M. Mroczek (tu przydałby się VAR, goalline i wróżba syberyjskiego szamana). Kolejną kontrę Drink Team wyprowadził w 28 minucie i było 2:0 po golu Żaby. Paradoksalne bramka pobudziła Spartę. W dwie minuty wyrównał Sieprawski, a w 36 minucie debiut w NALF bramką uczcił Ł. Grabski. Sparta niepotrzebnie chciała dobić rywala, bo 30 sekund później wyrównał P. Cholewicki. Sparta zaryzykowała i na minutę przed końcem straciła kolejnego gola. Nie wystarczyło czasu by odrobić straty i niespodzianka stała się faktem.

Banzai – Rodzinnerestauracje.pl 3:4 (1:1)

(Marcin Raźny, Bętkowski, Sikora – Pohl, Białka, Linczowski, Piotr Ochel)

Żółte kartki: Ziętara i Bętkowski (Banzai) oraz Pohl (Rodzinnerestauracje.pl)

Banzai: Oszczypała – Marcin Raźny, Mateusz Raźny, D. Zając, Bętkowski, Sikora, Warszawa, Ziętara

Rodzinnerestauracje.pl: Palion – Pohl, Piwowarczyk, Kowal, Białka, Linczowski, M. Knapik, Piotr Ochel

Już w drugiej kolejce mieliśmy starcie Mistrza z Wicemistrzem Nowej Huty. Co więcej Rodzinnerestauracje.pl są Wicemistrzem głównie dlatego, że nie potrafił w spotkaniach z Banzai chociaż punktu. Początek był niemrawy, a wynik otworzył Sikora dopiero w 14 minucie. Tuż przed przerwą na rajd zdecydował się Palion, a Jego strzał na raty dobił Białka i był remis. To co się zdarzyło w ciągu pierwszych trzech minut drugiej połowy wstrząsnęła Banzai. W 23 minucie było już 1:4. Banzai zaczęło grać bez bramkarza, ale długo nic się działo. Dopiero w 38 minucie bramkę zdobył Marcin Raźny, a w 40 minucie gola strzelił Bętkowski. Na więcej nie starczyło czasu i Rodzinnerestauracje.pl rewanżują się rywalowi za porażki z poprzedniej edycji.

Microtec – Konkret 1:7 (0:2)

(Nowakowicz – Piekarczyk 2, Gruszka 2, Stanula, Czarny, Pawlik)

Microtec: Ofiarski – Mularczyk, Wandasz, Walczyk, Musiał, Kraj, Nowakowicz, Czepirski, Paluch, Stawiarz

Konkret: Szewczyk – Stanula, Napora, Czarny, Guban, Ogar, Piekarczyk, Gruszka, Pawlik, Domingos, Mączka

Starcie Microtecu z Konkretem rozpoczęło się nie najlepiej dla beniaminka, bowiem już w 3 minucie gola zdobył Piekarczyk. Długo gra była wyrównana, a grunt pod nogami Gospodarzy zaczął się palić gdy na 0:2 podwyższył w 16 minucie Stanula. Tuż po przerwie gola kontaktowego strzelił Nowakowicz, ale Microtec chyba za bardzo i za szybko się otworzył. W 32 minucie było 1:5 i zaczęło się oczekiwanie na końcowy gwizdek. Jeszcze w samej końcówce po bramce dołożyli Gruszka i Piekarczyk i Konkret kasuje sześć punktów w dwa dni.

Piątka kolejki: Sergiusz Palion (Rodzinnerestauracje.pl) – Adam Żaba (Drink Team), Wojciech Gruszka (Konkret), Michał Zaczyk (DRUG-ony), Piotr Ochel (Rodzinnerestauracje.pl)

Zawodnik kolejki: Adam Żaba (Drink Team) – kierowca autobusu, który zatrzymał Spartę Kraków.