Sparta i DRUG-ony bez strat

Niby dopiero trzy kolejki Dywizji B, ale już widać, że kwestia awansu może się rozstrzygnąć wyjątkowo szybko. Sparta Kraków i DRUG-ony nie okazały miłosierdzia kolejnym rywalom i przewodzą ligowej tabeli z naprawdę imponującym bilansem bramkowym. Po piętach depcze Im Drink Team, który pokonał Groteskę. Zanotowaliśmy również pierwszy remis w tej edycji – punktami podzieliły się Żarłacze i Venatores FC.

Sparta Kraków – Pumas Kraków 13:0 (7:0)

(Sieprawski 6, Kawula 2, Gruchała 2, Filo, Grabiec, Kułaga)

Sparta Kraków: M. Mroczek – Kułaga, Gruchała, Grabiec, Kaczmarczyk, Filo, Kawula, Bąk, Sieprawski

Pumas Kraków: Banaszak –  Żurek, Leśniak, Pyciak, Dadouch, Marczak, Konopka

Przed tym spotkaniem obie ekipy miały komplet punktów na koncie i przynajmniej na papierze pojedynek zapowiadał się interesująco. Jednakże Pumasi mieli dwa zasadnicze problemy. Po pierwsze za wysoko pochodzili do rywali w ataku przez każda strata generowała kontrę. Drugi problem miał na nazwisko Sieprawski, który raz za razem umieszczał piłkę w siatce. Mecz szybko stracił na atrakcyjności, gdy w 12 minucie było 3:0 i szybko zamienił się w futsalowe dożynki.

Venatores FC – Żarłacze 3:3 (1:3)

(S. Mroczek 2, Markuszewski – Sobesto, Wszelaki, Antoszewski)

Venatores FC: S. Mroczek, D. Mroczek, Markuszewski, Ciuruś, Zych, Włuka, Zimowski, Goraj, M. Kopacz

Żarłacze: Dzięgiel – Antoszewski, Handzel, Sobesto, Czajczyk, Wszelaki, Szymański

Początek to znakomita gra Żarłaczy udokumnetowana golami Sobesty i Antoszewskiego. Gdy Wszelaki podwyższył na 3:0 wydawało się, że jest po meczu, ale jeszcze przed przerwą bramkę zdobył Markuszewski. Tuż po przerwie gola kontaktowego strzelił S. Mroczek i znów się zrobił mecz. Żarłacze słabły z minuty na minutę i wydawało się, że jest tylko kwestią czasu kiedy będzie remis. W 38 minucie goście mogli przechylić szalę na swoją korzyść, ale przedłużony rzut karny został przestrzelony przez Czajczyka. Zemściło się to w ostatniej minucie – S. Mroczek trafił z dystansu w same widły i mecz zakończył się remisem.

TBR- Groteska – Drink Team 2:6 (2:3)

(Furmanek, Turczanik – P. Chlewicki 5, Bień)

TBR-Groteska: Rogula – Piekarski, Walicki, Popławski, Furmanek, Turczanik, Piątek, Sochacki, Krzciuk

Drink Team: Rajek – Włodarz, P. Cholewicki, K. Cholewicki, Bień, Lis, Żaba, Połednik

Sam początek spotkania to bardzo wyrównana gra. W drugiej minucie Furmanek otworzył wynik. W 7 minucie Drink Team wyrównał za sprawą Pawła Cholewickiego i od tej pory jego drużyna zaczęła zyskiwać wyraźną przewagę. Przed drugą połową wynik jednak jeszcze był otwarty bowiem było 3:2 dla Drink Team’u. W drugiej połowie Groteska została stłumiona przez przeciwników i mogliśmy już oglądać bramki tylko w ich wykonaniu. Pierwsze i drugie skrzypce zagrali bracia Cholewiccy, którzy podzielili się obowiązkami – Paweł strzelał, a Krzysztof asystował.

Drug-ony – WKS Futsal Team 7:3 (2:2)

(Ślusarczyk 2, Maślejak 2, Rogóż, Skiba, Góra – K. Wójcik, Fijoł, Kot)

Drug-ony: Płatek – Kobos, Rogóż, Skiba, Maślejak, Kubas, Góra, Ślusarczyk

WKS Futsal Team: Myjak – Rajczyk, K. Wójcik, Świerczyński, Gęborek, Fijoł, Możdżeń, D. Dudek, Kot

To spotkanie 3. kolejki Dywizji B zaczęło się dosyć niemrawo ale szybko nabrało tempa i mogliśmy oglądać ciekawy i zacięty pojedynek. DRUG-ony jako pierwsze wyszły na prowadzenie za sprawą celnego uderzenia Ślusarczyka. 5 minut później podwyższył Rogóż. W 10 minucie WKS strzeliło bramkę kontaktową a tuż przed końcem pierwszej połowy wyrównało po strzale Kota. Na początku drugiej połowy WKS wyszło na prowadzenie po dobrej akcji i golu autorstwa Fijoła. Niestety dla widowiska to była ostatnia bramka w wykonaniu gości. Potem DRUG-ony skupiły się na odrabianiu strat jak narkoleptyk po metylofenidacie i nie tylko wyrównały, ale wyszły na prowadzenie już w 27 minucie po golach Góry i Skiby. Proszki weszły bardzo dobrze i Aptekarze dołożyli jeszcze trzy gole, które pozwoliły na zainkasowanie trzech punktów będących dobrym prognostykiem przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski w futsalu Izb Aptekarskich.

Piątka kolejki: Maciej Dziegiel (Żarłacze) – Jakub Sieprawski (Sparta Kraków), Wojciech Ślusarczyk (DRUG-ony), Paweł Cholewicki (Drink Team), Sebastian Mroczek (Venatores FC)

Zawodnik kolejki: Sebastian Mroczek (Venatores FC) – wyrwał Żarłaczom punkt z gardła.