Bidvest Kraków na podium!

Najważniejszym meczem ostatniej serii spotkań Dywizji B było starcie ASÓW z Bidvestem, którego stawką było trzecie miejsce. Po zaciętym spotkaniu ostatecznie medale odbiorą gracze Bidvestu. W pozostałych spotkaniach przekonywujące wygrane odnieśli gracze Żarłaczy i Venatores FC.

ASY Zawiszy – Bidvest Kraków 4:5 (3:1)

(D. Nowak 2, G. Gawęda, T. Gawęda – Janas 2, Piwowarczyk, Pohl, Otrębski)

Żółta kartka: G. Gawęda (ASY Zawiszy)

ASY Zawiszy: Kapela – A. Nowak, D. Figwer, Piwowar, T. Gawęda, G. Gawęda, D. Nowak, Burnetko, Amrochowicz

Bidvest Kraków: M. Knapik – Pohl, Piwowarczyk, Sołtysik, Janas, W. Kopacz, Otrębski

Stawką spotkania było trzecie miejsce w Dywizji B. Z powodów służbowych dawno nie widzieliśmy na nowohuckich parkietach D. Nowaka i postanowił się przypomnieć rywalom. Bidvest musiał stracić dwie bramki w 10 minucie by skorygować taktykę, a i tak 15 minucie na 3:0 podwyższył G. Gawęda. Bidvest otrząsnął się, a pierwszą bramkę zdobył tuż przed przerwą gdy rzut karny skutecznie egzekwował Pohl. Janas i Otrębski błyskawicznie poszli za ciosem i w 26 minucie było 3:3. Rozpędzony Bidvest pogubił się w obronie i w 33 minucie ASY objęły ponownie prowadzenie po golu T. Gawędy. Dwie minuty później ponownie próbkę umiejętności dał  Janas i był kolejny remis. Końcówka to fantastyczna walka z obu stron. Piłkę meczową miał Piwowar, ale trafił w słupek. W odpowiedzi na minutę przed końcem nie pomylił się Otrębski i to goście stanęli na najniższym stopniu podium.

eNHa – Żarłacze 0:8 (0:5)

(Klęk 4, Paluch, Handzel, Szymański, Hańderek)

eNHa: Amarowicz – Warszycki, Krężołek, Ludwig, Marszałek, K. Gibas, Górka, Chalcarz

Żarłacze: Dzięgiel – Hańderek, Wieszeniewski, Szymański, Sobesto, Handziel, Paluch, Klęk

Już w 4 minucie Paluch otworzył wynik puszczając Amarowiczowi typowego szczura. Jeszcze eNHa nie otrząsnęła się po tym ciosie, a dostała kolejny od Klęka. Właśnie z tym graczem zupełnie nie radzili sobie gospodarze i głównie za Jego sprawą do przerwy było 0:5. Należy nadmienić, że trzecią bramkę zdobył Szymański, który mógł celebrować kołyską narodziny córki narodzonej dzień wcześniej. eNHa nie grała, aż tak tragicznie jak wskazywał wynik – świetnie spisywał się bramce Dzięgiel, a słupek gospodarzy został ostemplowany kilkukrotnie. Żarłacze nie litowali się nad rywalem – w końcówce dobili go trzema bramkami zaliczając najlepsze ligowe spotkanie w tej edycji.

Piątka kolejki: Maciej Dzięgiel (Żarłacze) – Leszek Zaczyk (Universum Kraków), Konrad Łęcki (Pumas Kraków), Karol Janas (Bidvest Kraków), Jarosław Klęk (Żarłacze0

Zawodnik kolejki: Karola Janas (Bidvest Kraków) – dzięki Jego nieustępliwości zawodnicy Bidvestu dostaną brązowe medale

Enigma – Drug-ony 0:5, walkower

Drug-ony: Płatek – Skiba, Wolbiś, Śmietana, D. Panek, Kubas, P. Zając

Goście nie stawili się na meczu

Venatores FC – UKS Bagry Kraków 9:5 (2:1)

(M. Kopacz 2, Heras Gil 2, Luengo 2, Rusnarczyk, Włuka, Okrzos – Gałązka 2, Wojewoda 2, Kordeczka)

Venatores FC: Zimowski – Rusnarczyk, Okrzos, Heras Gil, Leungo, M. Kopacz, D. Mroczek, Włuka

UKS Bagry: Pałka – Gałązka, Kordeczka, Cendry, Janik, Wojewoda, P. Mucha, Krzywdziak, Gołyński

Bagry po ostatnim dobrym  występie miały chrapkę na to by nie zakończyć rozgrywek na ostatnim miejscu w tabeli i to one lepiej rozpoczęły mecz, gdy wynik otworzył Wojewoda w 5 minucie. Luengo potrzebował ledwie 180 sekund by wyrównać, ale Pomarańczowi zaczęli przeważać. Udokumentowali to dopiero śliczną bramką M. Kopacza w 18 minucie. Między 23 a 26 minutą gracze obu drużyn urządzili sobie dziką kanonadę strzelając po trzy gole i było 5:4. Gra w dalszym ciągu byłaby bardzo wyrównana, ale Bagry zaczęły grać zbyt indywidualnie, co kończyło się golami Włuki, M. Kopacza i najlepszego na boisku Herasa Gila i wynikiem 8:5 na tablicy. W 36 minucie swoją drugą bramkę zdobył Gałązka, ale Okrzos szybko wyjaśnił kto wygra ten mecz. Ostatecznie Bagry zajęły ostatnią pozycję w Dywizji B, a Venatores FC osiągnęło najlepszy wynik w swojej historii plasując się na piątej pozycji.

Piątka kolejki: Krzysztof Szala (Universum Kraków) – Leszek Zaczyk (Universum Kraków), Alvaro Heras Gil (Venatores FC), Maksym Szpulecki (SA-Dziki), Maciej Piwowarczyk (Bidvest Kraków)

Zawodnik kolejki: Alvaro Heras Gil (Venatoes FC) – mózg Venatores FC dzięki, któremu kończą rozgrywki na piątym miejscu.