Tytuł wędruje za Prusakiem – Pawia-ny Mistrzem!

Przez następnę pół roku dumne miano najlepszych futsalistów w Nowej Hucie oraz okolicach zwanych Krakowem (na których nie toczą się wszak żadne rozgrywki w najpiękniejszej dyscyplinie sportu) będą dzierżyć gracze Pawia-nów, którzy nie dali ponieść się emocjom i pokonali Spartę-Banzai, która zajęła drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium drugi z beniaminków, czyli MK Team, który ograł specjalistów od spadków – Drink Team. Tym samym po raz pierwszy w historii obaj beniaminkowie stanęli na podium rozgrywek (a podobno Dywizja B jest taka słaba). MK Team zgarnia również nagrody indywidualne: najlepszym strzelcem Dywizji A po raz trzeci zostaje Maciej Szubartowski z rekordowym wynikiem 37 goli a najlepszym asystentem Dominik Karaś (również po raz trzeci w karierze), który 21 razy dogrywał piłkę kolegom i również pobił rekord sprzed ośmiu lat. Co ciekawe w poprzednim sezonie Szubartowski i Karaś takie same wyróżnienia otrzymali w Dywizji B.

Vicenti & Immobiliare Cracovia – Rodzinnerestauracje.pl 0:5 walkower

Rodzinnerestauracje.pl: P. Knapik, W. Kopacz – Pohl, Janas, Piwowarczyk, Radomski, Ścieszka

Gospodarze nie stawili się na spotkaniu.

Drink Team – MK Team 5:11 (2:3)

(P. Cholewicki 4, Żaba – Szubartowski 4, Doniec 3, Wątek, Marcin Jurczyk I, Karaś, Żaba – samobójcza)

Drink Team: Szala – Milota, P. Cholewicki, K. Cholewicki, Żaba

MK Team: Guliński – Doniec, Kępka, Wątek, Marcin Jurczyk I, Karaś, Szubartowski

MK Team potrzebował zwycięstwa w tym spotkaniu by znaleźć zapewnić sobie podium i zapałem wziął się do pracy by cel ten zrealizować. Po golach Marcina Jurczyka I i Szubartowskiego było 0:2, ale Goście za wcześnie się rozluźnili. Dwie bramki P. Cholewickiego i już w 18 minucie był remis. Drink Team wyraźnie opadał z sił i w przeciągu ośmiu minut stracił cztery bramki. Passę tą przerwał K. Cholewicki, ale do kanonady włączył się Doniec i nagle było 3:10. Drink Team stać było jeszcze na dwie bramki, ale ostatnie słowo należało do Szubartowskiego, który strzelił swoją 37 bramkę ligową w Dywizji A bijąc ośmioletni rekord ilości bramek w jednym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej (choć w momencie jego bicia, była tylko jedna klasa rozgrywkowa). MK Team kończy rozgrywki z brązowymi medalami i wyróżnieniami dla najlepszych strzelców i asystentów (Karaś z aż 21 asystami), a Drink Team również bije rekord (i to własny) spadając z Dywizji A po raz czwarty.

Pawia-ny – Sparta-Banzai 9:5 (2:1)

(Prusak 4, Ciuśniak 4, Błachut – K. Klęk 3, Konrad, Gruchała)

Żółta kartka: K. Klęk (Sparta-Banzai)

Pawia-ny: Dudzik – Prusak, Ogonek, Bujas, Popielak, Ochel, Świder, Błachut, Ciuśniak, Raczyński

Sparta-Banzai: M. Mroczek – Kułaga, Grabiec, Gruchała, Warszawa, Zając, K. Klęk, Konrad, Ziętara, Grochalski

Stawką tego spotkaniu była niebotyczna, szło bowiem o tytuł mistrzowski. Problem (problem Sparta-Banzai) polegał na tym, że musieli pokonać rywala aż 7 bramkami, by cieszyć się z mistrzostwa. Gdy w  10 minucie gola strzelił K. Klęk, to Sparta-Banzai zauważyło światełko w tunelu. Okazało się, że był to jednak pociąg, w którym maszynistami byli Prusak i Ciuśniak. W 24 minucie było 4:1 i już było pewne, kto jest nowym Mistrzem Nowej Huty w futsalu. Spanzai walczyło jak tylko mogło i trzykrotnie dochodziło do rywala na jedną bramkę. W 36 minucie gola strzelił Gruchała i Sparta-Banzai musiało się rzucić do ataku by choć wygrać mecz, bo było 6:5. Jak pomyśleli tak zrobili, ale efekt był odwrotny od zamierzonego. Prusak z Ciuśniakem pokonali M. Mroczka jeszcze trzykrotnie i Pawia-ny zostały trzecim beniaminkem w historii ,który od razu po awansie zdobył tytuł Mistrza (po Tomburgrze i Supermenach Kraków).

DRUG-ony – Czyste Buty 10:3 (6:1)

(Rogóż 3, K. Zaczyk 3, M. Zaczyk 2, Ślusarczyk 2 – M. Kluza 3)

DRUG-ony: Płatek – Grzegorzek, Rogóż, Przesór, Ślusarczyk, K. Zaczyk, M. Zaczyk, L. Zaczyk

Czyste Buty: Cerazy – Gruszecki, Cebula, D. Łęcki, K. Łęcki, Ł. Łęcki, M. Kluza, D. Kluza, Sz. Kluza

Już przed meczem było wiadomym, że Aptekarze nie zajmą miejsca na podium, a Czyste Buty mogą jedynie awansować na piąte miejsce, ale Goście z furią rzucili się na rywala. Płatek przetrwał napór rywala, a Jego koledzy z pola mogliby w tym meczu posłużyć jako ilustracja słowa ,,skuteczność”. Zaczykowie wraz ze Ślusarczykiem sprawili, że w 16 minuice było 4:0. Wówczas gola strzelił M. Kluza, ale Rogóż gromko zawołał, że On też chce postrzelać i w 30 minucie było 9:1. Kwintesensją meczu była bramka na 10:1 K. Zaczyka, który mógł zabić, a trafił tylko w okienko. W końcówce roztargnienie Aptekarzy wykorzystał dwukrotnie M. Kluza, ale to Aptekarze kończą sezon z przytupem, choć bez medalu. Po raz pierwszy w swojej historii DRUG-ony (w dziewiątym sezonie występów) nie poprawiły swojego osiągnięcia z poprzedniego sezonu i drugi raz z rzędu uplasowały się tuż za podium. Z ciekawostek należy zauważyć, że w spotkaniu zagrało aż po trzech Kluzów, Zaczyków i Łęckich

Piątka kolejki: Tomasz Płatek (DRUG-ony) – Krzysztof Zaczyk (DRUG-ony), Dominik Doniec (MK Team), Andrzej Prusak (Pawia-ny), Krzysztof Ciuśniak (Pawia-ny)

Zawodnik kolejki: Andrzej Prusak (Pawia-ny) – jako drugi gracz w historii został Mistrzem Nowej Huty w barwach dwóch różnych drużyn.