Setne ligowe zwycięstwo MK Teamu, Pawia-ny zepsuły piłkę meczową

Istniała taka możliwość, że wszystkie rozstrzygnięcia w Dywizji A zapadną już w przedostatniej kolejce, ale w emocje będą Nam towarzyszyć do końca. Przede wszystkim Pawia-ny wtopiły z Czystymi Butami i nie mogą się jeszcze cieszyć z mistrzostwa. Swoje mecze wygrały MK Team i DRUG-ony i w dalszym ciągu walczą o brąz. Wiemy również, że po raz drugi z rzędu z Dywizji A spadnie Drink Team

MK Team – Vicenti & Immobiliare Cracovia 10:5 (7:1)

(Marcin Jurczyk I 4, Szubartowski 3, Doniec, Karaś, Wątek – Napora 2, Ogar 2, Michals)

MK Team: Guliński – Karaś, Szubartowski, Doniec, Kępka, Marcin Jurczyk I, Goraj, Wątek

Vicenti & Immobiliare Cracovia: Szewczyk – Stanula, Concia, Napora, Piecuch, Ogar, Michals

Vicenti & Immobiliare Cracovia po spadku nie ma już takiej motywacji co było bardzo widać na początku spotkania, gdy Marcin Jurczyk I potrzebował czterech minut by mieć hattricka na koncie (w tym jedną bramkę po piętce prosto z kosmosu). Vicenti & Immobiliare Cracovia zupełnie zapomniało, że w poprzedniej rundzie zremisowało z MK Teamem i 14 minucie było 7:0, a drugim graczem z hattrickem był Szubartowski. Co więcej bramka na 7:0 autorstwa Szubartowskiego, była tysięcznym ligowym trafieniem MK Teamu. Goście widząc, że frontalny atak skończy jak spotkanie gołej dupy z pasem zaczekali na beniaminka i w 23 minucie było 7:2, a  10 minut później 8:3. MK Team przyspieszył w końcówce i jeszcze wcisnął dwie sztuki, ale w ostatniej minucie spieprzyli to pozwalając Ogarowi i Michalsowi dwukrotnie umieścić w piłke w siatce. MK Team mimo wszystko nie zapewnili sobie brązu – swój mecz wygrały również DRUG-ony. MK Team jako pierwsza drużyna w historii Ligi wygrała setny mecz ligowy.

Rodzinnerestauracjepl – DRUG-ony 2:7 (2:3)

(Ścieszka, Pohl – L. Zaczyk 3, M. Zaczyk 2, Ślusarczyk, Filipowski)

Rodzinnerestauracjepl: W. Kopacz – Piwowarczyk, Ścieszka, Kowalski, Radomski, Pohl

DRUG-ony: Płatek – Grzegorzek, Skiba, Filipowski,  Ślusarczyk, K. Zaczyk, Świderek, M. Zaczyk, L. Zaczyk

Mistrz Ligi po prostu musiał to spotkanie wygrać, jeśli choć marzył o podium w tym sezonie. Jednakże już w pierwszej minucie zadanie to postanowił utrudnić L. Zaczyk, otwierając wynik meczu. Do remisu doprowadził Ścieszka, ale drugi z klanu Zaczyków (Michał) dał ponownie prowadzenie Gościom. W 8 minucie wyrównał Pohl, ale to był to łabędzi śpiew Mistrza. W 26 minucie było 2:4 i Rodzinnerestauracjepl musiały się odsłonić. Efektem tego było kolejne trzy bramki Zaczyków i Mistrz na pewno nie zdobędzie medalu w tej edycji. Aptekarze natomiast stoczą w ostatniej kolejce korespondencyjny pojedynek o brąz z MK Teamem.

Sparta-Banzai – Drink Team 4:2 (2:2)

(K. Klęk 3, Grabiec – Rajek, Żaba)

Sparta-Banzai: M. Mroczek – Grabiec, Kułaga, Gruchała, K. Klęk, Warszawa, Zając, Konrad

Drink Team: Szala – Rajek, Paciora, K. Cholewicki, P. Cholewicki, Włodarz, Lis, Żaba

W poprzednim spotkaniu tych drużyn Spanzai jeszcze na 6 minut przed końcem przegrywał 0:3, ale zdołał wygrać. Gdy w 2 minucie obcinkę M. Mroczka wykorzystał Rajek to wydawało się, że tym razem będzie podobnie. Podobieństwa skończyły się w 9 minucie gdy wyrównał K. Klęk. W 13 minucie jednakże Drink Team prowadził po raz drugi, gdy Żaba z poświęceniem zapakował piłkę do siatki. Sparta-Banzai wyrównała w 19 minucie, gdy dogranie Zająca wykorzystał Grabiec. Gospodarze po raz pierwszy objęli prowadzenie w 26 minucie gdy drugą bramkę strzelił Klęk. Spanzai rozsądnie nie rzuciło się dobijać rywala, lecz zaczekało aż Drinki same się otworzą. W efekcie w 37 minucie K. Klęk ustalił wynik meczu. Drink Team spadł z Dywizji A, a Sparta-Banzai wobec porażki Pawia-nów w ostatnim meczu ciągle walczy o tytuł (by wywalczyć go będą musieli pokonać Pawia-nów w ostatniej kolejce ośmioma bramkami).

Czyste Buty – Pawia-ny 5:3 (3:1)

(M. Kluza 4, K. Łęcki – Błachut, Popielak, Turlej – samobójcza)

Żółte kartki: Turlej (Czyste Buty) oraz Ochel (Pawia-ny)

Czyste Buty: Cerazy – Turlej, Ł. Łęcki, K. Łęcki, D. Łęcki, M. Kluza, Sz. Kluza, D. Kluza

Pawia-ny: Dudzik – Bujas, Ciuśnia, Błachut, Prusak, Ogonek, Popielak, Ochel, Świder

Pawia-ny w zasadzie były już gotowe do świętowania. Można powiedzieć, że impreza była gotowa, wiecie, muzyczka grała, stół zastawiony, a gorzała w lodówce. Ale tuż przed jej rozpoczęciem wpadł M. Kluza, włączył discopolo, stół wyrzucił przez okno, wódkę wypił, powiedział, ze impreza odwołana i wyszedł oknem. Cała sytuacja  trwała tylko dziewięć minut, bo tyle M. Kluzie zajęło strzelenie trzech goli. Jeszcze w 20 minucie K. Łęcki egzekwował przedłużony rzut karny, ale przestrzelił, a w odpowiedzi trafił Popielak. Gdy w 26 minucie Turlej załadował swojaka, to wydawało się, że jeszcze Pawia-ny powalczą, ale gole M. Kluzy i K. Łęckiego pokazały jak bardzo te nadzieje były płonne. Lider w końcówce wycofał bramkarza, ale bramka Błachuta niczego nie zmieniła i za tydzień zobaczymy pojedynek o Mistrzostwo Nowej Huty – Sparta-Banzai – Pawia-ny.

Piątka kolejki: Paweł Cerazy (Czyste Buty) – Kamil Klęk (Sparta-Banzai), Marcin Jurczyk I (MK Team), Marcin Kluza (Czyste Buty), Leszek Zaczyk (DRUG-ony)

Zawodnik kolejki: Marcin Kluza (Czyste Buty) – Pawia-ny miały już przyszykowaną imprezę, a M. Kluza przyszedł i zrobił to.