Pawia-ny i Sparta-Banzai powiększają przewagę

W walce o tytuł mistrzowski liczą się już tylko Sparta-Banzai i Pawia-ny, które po wygranych nad Vicenti & Immobiliare Cracovia (walkower) i Aptekarzami mają już osiem punktów przewagi nad trzecim zespołem w lidze. Renesans przeżywają Rodzinnerestauracje.pl, które zarówno w Pucharze Ligi i w lidze ograły Drinków. W ostatnim spotkaniu MK Team wygrał z Czystymi Butami i nie rezygnuje z walki o trzecią lokatę w lidze.

Ćwierćfinał Pucharu Ligi:

Drink Team – Rodzinnerestauracje.pl 3:7 (0:6)

(K. Cholewicki 3 – Khulla 4, Piwowarczyk 2, Janas)

Drink Team: Szala – Skoczek, K. Cholewicki, Żaba, P. Cholewicki, Lis, Żaba

Rodzinnerestauracje.pl: W. Kopacz – Ścieszka, Piwowarczyk, Janas, Khulla, Kowalski, Grymek

Drink Team poprzednie trzy spotkania nastawiał się na grę z kontry i trzykrotnie przegrał jedną bramką. W tym spotkaniu spróbował ataku pozycyjnego i w 3 minucie Janas uratował swój zespół przed stratą gola ofiarnym wślizgiem. I to też Janas otworzył wynik w 6 minucie. Rodzinnerestauracje.pl skoczyły rywalowi do gardła i zaraz zrobiło się 0:4. Z minuty na minutę coraz lepiej grał Khulla, który strzelił trzy kolejne bramki (w tym dwie po pięknych rajdach) i w 28 minucie było 0:7. Dopiero końcówka należała do Drink Teamu, a w szczególności do K. Cholewickiego. Najpierw popisał się niesamowitą indywidualną akcją, a potem dwukrotnie skutecznie egzekwował przedłużone rzuty karne i zmniejszył rozmiary porażki. Rodzinnerestauracje.pl awansowały do półfinału w którym zmierzą się z AZS Collegium Medicum UJ.

MK Team – Czyste Buty 10:3 (3:0)

(Szubartowski 3, Karaś 3, Goraj, Kępka, Michta, Marcin Jurczyk I – K. Łęcki 2, Cebula)

MK Team: Guliński – Goraj, Doniec, Karaś, Marcin Jurczyk I, Kępka, Michta, Hołota, Szubartowski

Czyste Buty: Rzepecki – K. Łęcki, D. Łecki, Gady, Turlej, Zawiliński, Cebula

Osiem poprzednich kolejek zdefiniowało zupełnie odmienne cale o jakie walczą obie ekipy w tym sezonie. Początek był piorunujący, bo już w 17 sekundzie gola strzelił Karaś. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do MK Teamu, który za sprawą Szubartowskiego i Kępki strzelił dwa gole. W 24 minucie było już 5:0, a hattricka na koncie miał Szubartowski, który w ten sposób celebrował swój 150. ligowy wystep w NALF (celebrował go również tak). Póżniej w końcu konto bramkowe Czystych Butów otworzyło się po golu Cebuli, ale zaraz odpowiedział Michta. Wówczas Czyste Buty wykorzystały to, że rywali zaczął zapadać w drzemkę i dwa gole strzelił K. Łęcki. Czystym Butom nie pozostało nic innego jak zaryzykować, ale skończyło się stratą czterech goli w dwie minuty i nadal mają tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Rodzinnerestauracje.pl – Drink Team 5:3 (2:1)

(Ścieszka 2, Khulla 2, Janas – K. Cholewicki 3)

Żółta kartka: Lis (Drink Team)

Rodzinnerestauracje.pl: W. Kopacz – Ścieszka, Kowalski, Piwowarczyk, Janas, Grymek, Khulla

Drink Team: Szala – Rajek, Lis, Włodarz, Skoczek, K. Cholewicki, P. Cholewicki, Żaba

Mecz był rewanżem za rozegrany dzień wcześniej mecz ćwierćfinałowy Pucharu Ligi i trzecim starciem między tymi drużynami w tym sezonie. Mecz rozpoczął się od bramki Ścieszki, który wykorzystał wyrzut piłki od W. Kopacza w 7 minucie. Tylko dwie minuty zajęło K. Cholewickiemu wyrównanie, ale podobnie jak dzień wcześniej, to Mistrz Nowej Huty prowadził grę. Rodzinnerestauracje.pl strzeliły trzy bramki, a każde uderzenie było takie, że palce lizać. W 25 minucie drugą bramkę strzelił K. Cholewicki, ale Drinkom brakowało nieco umiejętności, by strzelić bramkę kontaktową. W 35 minucie było 5:2 po golu Khulli, a końcówka już należała do Gości. Skończyło się na jednym trafieniu i Drinki dalej są strefie spadkowej, a Rodzinnerestauracje.pl wracają do gry o medale.

Vicenti & Immobiliare Cracovia – Sparta-Banzai 0:5, walkower

Sparta-Banzai: M. Mroczek – Kułaga, Gruchała, Grabiec, Zając, Konrad, K. Klęk, Grochalski

Vicenti & Immobiliare Cracovia nie stawiło się na spotkaniu i na pewno ujemny punkt za to przyznany na pewno nie pomoże się Gospodarzom utrzymać w Dywizji A.

DRUG-ony – Pawia-ny 1:7 (0:6)

(Grzegorzek – Ciuśniak 3, Bujas 2, Raczyński, Błachut)

DRUG-ony: Płatek – Grzegorzek, Rogóż, Skiba, Przesór, K. Zaczyk, Świderek, M. Zaczyk, L. Zaczyk

Pawia-ny: Dudzik – Bujas, Popielak, Ogonek, Prusak, Świder, Raczyński, Błachut, Ciuśniak, Maślanka

Niby mecz lidera z trzecim zespołem w tabeli, a niemal żadnych emocji. Już w 3 minucie było 0:1 po trafieniu Bujasa, a chwilę później podwyższył Raczyński. Aptekarze nie mieli pomysłu na grę, w odróżnieniu od Ciuśniaka, który do przerwy miał dwie bramki i dwie asysty. W drugiej połowie DRUG-ony nareszcie przestały być tłem dla Gości. W 30 minucie Grzegorzek nawet strzelił bramkę. Gospodarze mieli szanse na kolejne trafienia, ale obrona Pawia-nów funkcjonowała bez zarzutu. W ostatniej minucie hattrick skompletował Ciuśniak i DRU-ony powyżej trzeciego miejsca już nie podskoczą.

Piątka kolejki: Piotr Dudzik(Pawia-ny) – Maciej Szubartowski (MK Team), Krzysztof Ciuśniak (Pawia-ny), Wasyl Khulla (Rodzinnerestauracje.pl), Dominik Karaś (MK Team)

Zawodnik kolejki: Krzysztof Ciuśniak (Pawia-ny) – bardzo boleśnie pokazuje rywalom, że w Pawia-nom nie wystarczy założyć plaster na Prusaka.