Konkret liderem, Zębatki pokazały charakter!

Konkret pokonał kolejnego rywala (tym razem Ich ofiarą byli Aptekarze) i wykorzystując porażkę Rodzinnychrestauracji.pl po raz pierwszy został liderem Dywizji A. Czyste Buty niespodziewanie zostały pokonane przez eNHę, a Sparta Kraków dotkliwie zlała MK Team. Co ciekawe, mimo porażki MK Team wydostał się ze strefy spadkowej, bo w rywalizacji ostatnich trzech drużyn kluczową rolę zaczęło odgrywać mała tabela.

Banzai – Rodzinnerestauracje.pl 3:2 (1:0)

(Sikora 2, D. Zając – Serafin, Janas)

Banza: Jamka – Sikora, Ziętara, D. Zając, Warszawa, Bętkowski, Mateusz Raźny

Rodzinnerestauracje.pl: Flank – M. Knapik, B. Kowalski, Janas, Petho, Serafin, Otrębski, Piwowarczyk, Linczowski, Koźlak

Banzai przystępowało do tego spotkania z nożem na gardle – wcześniejsze wpadki sprawiły, że ewentualna przegrana prawie uniemożliwiała obronę tytułu.  Obie drużyny grały bardzo ostrożnie i mecz zaczął się w 11 minucie gdy ładną akcję zamknął Sikora. Rodzinnerestauracje.pl z furią rzuciły się na rywala, ale wyśmienicie bronił Jamka. Nie miał jednak nic do powiedzenia w 22 minucie po precyzyjnym strzale Janasa. Rodzinnerestauracje.pl nacierały na bramkę Jamki jak imigranci na Włochy, ale nic nie wpadało. W 33 minucie Banzai wyprowadziło kontrę i było 2:1. Różowi dalej mieli przewagę i dopiero potężny strzał Serafina z dystansu w 39 minucie znalazł drogę do siatki. W ostatniej minucie Sikora przeprowadził indywidualną akcję i huknął nie do obrony. Wyrównać mógł Linczowski, ale fenomenalnie bronił Jamka i Banzai wróciło na zwycięską ścieżką.

Sparta Kraków – MK Team 10:1 (6:1)

(Szpulecki 5, Sieprawski 2, Karaś, Kawula, Gruchała – Czyrka)

Żółta kartka: Kawula (Sparta Kraków)

Sparta Kraków: Mroczek – Kułaga, Gruchała, Grabiec, Kaczmarczyk, Kawula, Karaś, Szpulecki, Szczepański, Sieprawski

MK Team: Ginter – Guliński, Czyrka, Hołota, Michta, Kępka, Szubartowski, Nawrot, Doniec

Ten mecz zapowiadał się bardzo emocjonująco, bo jak Sparta gra z MK Teamem to zawsze się iskrzy. Już w 2 minucie Szpulecki dał prowadzenie Sparcie a minutę później ten sam zawodnik ponownie popisał się skutecznością. Kolejną minutę później tym razem Sieprawski pokonał bramkarza MK Teamu. W ten sposób już po 4 minutach Sparta prowadziła 3:0. MK Team odpowiedział w 7 minucie ale to było jedyne co mieli do powiedzenia tego dnia. Dalej strzelała już tylko rozpędzona Sparta, która nie zamierzała traktować rywali z taryfą ulgową. Zwycięstwo 10:1 pokazuje jak dużą przewagę mieli zawodnicy Sparty i jak bardzo MK Team był bezradny. Na uwagę zasługuje postawa Szpuleckiego, który strzelił aż 5 bramek dla swojej drużyny patrząc czy rywal równo puchnie.

Konkret – DRUG-ony 5:2 (3:1)

(Zelek 3, Cisak, Grzybek – Ślusarczyk 2)

Żółta kartka: Concia (Konkret)

Konkret: B. Szewczyk – Mączka, Zelek, Concia, Stanula, Grzybek, Cisak

DRUG-ony: Płatek – Rogóż, Skiba, Ślusarczyk, Świderek, Walicki, L. Zaczyk, M. Zaczyk

Konkret wygrywa mecz za meczem, ale na pewno był szczególnie zmotywowany przed spotkaniem z DRUG-onami. To właśnie ta drużyna w najboleśniejszy sposób odebrała Mączcie i spółce trzy punkty w pierwszej rundzie wygrywając 1:0. Aptekarze zupełnie przeoczyli, że w meczu gra Zelek. Jego dwa trafienia oraz gol Cisaka ustawiły mecz. W 17 minucie B. Szewczyka pokonał Ślusarczyk, ale to Konkret był w natarciu i tylko dzięki Płatkowi nie nawalił worka goli. Płatek skapitulował dopiero w 35 minucie, gdy karnego wykorzystał Grzybek. Błyskawicznie odpowiedział Ślusarczyk, ale ostatnie słowo należało do Zelka i Konkret wskoczył na pierwsze miejsce w ligowej tabeli

Czyste Buty – eNHa 6:7 (2:4)

(M. Kluza 4, Cebula, D. Łęcki – Wałaszek 4, Ludwig 2, Krężołek)

Czyste Buty: D. Szewczyk – M. Kluza, Wietrak, Sz. Kluza, Cebula, D. Łęcki, Gruszecki

eNHa: P. Gibas – Górka, Ludwig, Krężołek, Wałaszek, Michnowicz, Pandy-Szekeres, Łach

Dla Czystych Butów to miała być rozgrzewka przed półfinałem Pucharu Ligi, ale eNHa naprawdę się spięła. Nie dość, że nie dała sobie naładować goli na początku to  dwóch kontrach wykończonych przez Ludwiga i Wałaszka było 0:2 w 5 minucie. Gola kontaktowego strzelił M. Kluza, a Czyste Buty zamknęły rywala na Jego połowie. Fenomenalnie bronił jednak P. Gibas, a ponadto pomagały Mu słupki. eNHa wyprowadziła dwie mordercze kontry, a w egzekutorów wcielili się Krężołek i Wałaszek. Czyste Buty szybko doszły rywala na 3:4. eNHa nie pękła i mimo przewagi Wicemistrza Nowej Huty, Wałaszek zdołał wykończyć dwie kontry i w 35 minucie było 3:6. Gospodarze zaatakowali z furią. M. Kluza strzelił dwa gole, a wyrównał D. Łęcki na 90 sekund przed końcem. Ale fortuna sprzyjała dziś Zębatkom. W ostatniej minucie zwycięskiego gola strzelił Ludwig, który przepięknie przelobował D. Szewczyka z 30 metrów i eNHa nie składa broni w walce o ligowy byt.

Piątka kolejki: Tadeusz Jamka (Banzai) – Przemysław Sikora (Banzai), Maksym Szpulecki (Sparta Kraków), Jakub Zelek (Konkret), Szymon Ludwig (eNHa)

Zawodnik kolejki: Przemysław Sikora (Banzai) – zamknął restauracje i zgasił światło.