Konkret Mistrzem Dywizji B

Najważniejsze przed ostatnią kolejką Dywizji B były korespondencyjne pojedynki o mistrzostwo i tytuł najlepszego strzelca. Mistrzem Dywizji B został Konkret, który nie bez problemów uporał się DRUG-onami. Pasjonujący pojedynek o koronę króla strzelców stoczyli Paweł Cholewicki i Arkadiusz Wałaszek, którzy w ostatniej serii meczów zdobyli w sumie 14 goli, ale laur przypadł asowi eNHy, który w sumie 27-krotnie pokonywał bramkarzy rywali. Najlepszym asystentem, z 17 ostatnimi podaniami, został po raz drugi z rzędu Michał Zaczyk z ISTS. W pozostałych meczach WKS Futsal Team przyklepał miejsce tuż za podium, a Żarłacze wypadły poza czołową ósemkę po porażce z Universum Kraków, mimo, że dwukrotnie prowadzili czterema bramkami.

Universum Kraków – Żarłacze 5:4 (1:3)

(Grajek 2, Kaczorowski, Ślezak, Babich – Hańderek, Klęk, Wróblewski, Wojciechowski)

Universum Kraków: Kochan – Kuś, Madej, Kaczorowski, Ślęzak, Babich, Szczygieł, Grajek

Żarłacze: Panek – Antoszewski, Hańderek, Handzel, Wieszeniewski, Klęk, Wróblewski, Szymański, Wojciechowski

Zakładając, że w kolejnej edycji będzie Dywizja C (ha ha) był to mecz o utrzymanie w Dywizji B. Rozpoczął uderzeniem z rzutu wolnego Klęk w 4 minucie, a po golach Hańderka i Wojciechowskiego zrobiło się 0:3. W 14 minucie nadzieje Universum dał Grajek, ale Żarłacze naprawdę grały wyśmienitą partię co potwierdził kolejnym golem, po typowej dla siebie akcji Wróblewski w 23 minucie. W 26 minucie drugą bramkę dla Universum strzelił Babich, a chwilę później przedłużony rzut karny egzekwował Hańderek, ale Jego strzał obronił Kochan. To był sygnał na który Gospodarze czekali. W 36 minucie Ślęzak i Grajek doprowadzili do remisu. Klęk miał piłkę meczową, ale przeniósł ją nad poprzeczką. W odpowiedzi Kaczorowski strzelił z zerowego kąta prosto w okienko. Żarłacze mieli szanse na remis, ale w najlepszej sytuacji Handzel trafił w słupek i to Universum ,,utrzymało” się w Dywizji B.

WKS Futsal Team – Pumas Kraków 5:3 (0:0)

(Fijoł 2, Dębski, Kot, Rajczyk – Leśniak, Dadouch, Marczak)

WKS Futsal Team: Jantas – Rajczyk, Dudek, Fijoł, Świerczyński, Dębski, Kot

Pumas Kraków: Brzostkiewicz – Żurek, Leśniak, Pyciak, Dadouch, Lenart, Marczak

W pierwszej połowie obie drużyny grały dość zachowawczo i nie widzieliśmy zbyt wielu składnych akcji. Przewagę mieli Pumasi, ale dwukrotnie Dadouch przegrywał pojedynek z Jantasem. Zemściło się to na początku drugiej połowy. Kot, Fijoł i Dębski i było 3:0 w 27 minucie. Pomarańczowi postawili na bardziej zdecydowany atak i po golach Leśniaka i Dadoucha, było tylko 3:2 w 33 minucie. W 35 minucie Fijoł trafił po raz drugi do sieci, a chwilę później Rajczyk w swoim stylu trafił z kilometra, ale tym razem był to lob. Pumasów stać było tylko na jeszcze jedną bramkę i trzy punkty trafiły na konto WKS. Absolutny beniaminek zajął tym samym wyśmienite czwarte miejsce, co stawia go w gronie faworytów przed kolejną edycją.

Konkret – DRUG-ony 5:3 (2:2)

(Domingos 2, Napora, Concia, Czarny – Maślejak 2, Ślusarczyk)

Żółta kartka: Concia (Konkret)

Konkret: B. Szewczyk – Mączka, Czarny, Rzepecki, Napora, Stanula, Concia, Domingos, Bobek

DRUG-ony: Płatek – P. Knapik, Rogóż, Maślejak, Sarliński, Ślusarczyk

Aptekarze po niespodziewanej porażce z Żarłaczami stracili szanse na awans, ale mimo, że liczebnie osłabieni to nie sprzedali rywalowi tanio skóry. Rozpoczęło się zgodnie z planem czyli od gola Concii w 7 minucie. Później Maślejak oddał ostrzegawczy strzał w słupek, ale drugiego ostrzeżenia już nie było, bo w 9 minucie wyrównał. Oznaczało to, że DRUG-ony potrzebowały prawie godziny, żeby strzelić gola Konkretowi, bo przecież w Pucharze Ligi ulegli 0:7. Maślejak poszedł za ciosem i w 16 minucie zdobył drugą bramkę, ale DRUG-ony za bardzo rzuciły się do przodu i zostały skarcone przez Domigosa. Tuż po przerwie Konkret wyszedł na prowadzenie po golu Napory, ale błyskawicznie piękną indywidualną akcją popisał się Ślusarczyk. Konkret zamknął rywala w zamku i w 30 minucie Domingos zdobył swoją drugą bramkę. W 33 minucie Czarny dobił rywala i Konkret mógł świętować Mistrzostwo Dywizji B.

Enigma – ISTS 0:5 walkower

ISTS: Szala – Kapela, L. Zaczyk, Bobrowski, Górowski

Gospodarze nie stawili się na meczu.

Venatores FC – Drink Team 1:11 (0:6)

(D. Mroczek – P. Cholewicki 8, Połednik, Dudziak, K. Cholewicki)

Venatores FC: Zimowski – Ciuruś, Włuka, Markuszewski, M. Kopacz, D. Mroczek, S. Mroczek

Drink Team: Rajek – Drożdżewski, Dudziak, Bień, Połednik, Włodarz, P. Cholewicki, K. Cholewicki, Lis, Żaba

Drinki nie mając już nawet szans na czwartą pozycje w tabeli postanowiły powalczyć o indywidualny laur dla P. Cholewickiego, do którego kierowane były wszystkie podania. P. Cholewicki skrupulatnie z nich korzystał i w 8 minucie miał już hattricka. Zupełnie to rozbiło Venatores FC, które nie umiało sobie poradzić z demolującym Go rywalem. W 33 minucie było 0:8, a P. Cholewicki wrzucił już szóstkę i nie miał zamiaru robić przerwy. Honorowe trafienie zaliczył wówczas D. Mroczek, ale bracia Cholewiccy dorzucili jeszcze trzy gole pieczętując wygraną. P. Cholewicki miał po tym meczu pięć goli przewagi nad Wałaszkiem z eNHy.

TBR-Groteska – eNHa 1:8 (1:2)

(Piątek – Wałaszek 6, Pandy-Szekeres, Górka)

TBR-Groteska: Furmanek – Sochacki, Piątek, Piekarski, Walicki, Krzciuk

eNHa: P. Gibas, Kisiel – J. Górski, Chalcarz, Pandy-Szekeres, Ludwig, Warszycki, Krężołek, Górka, Wałaszek

eNHa podobnie jak Drink Team zagrała taktyką wszystko na snajpera, ale Groteska w odróżnieniu od Venatores FC bardzo mądrze się broniła i Wałaszek dopiero w 8 minucie strzelił pierwszego gola. Co więcej, TBR-Groteska zupełnie nie po chrześcijańsku nie nadstawiła drugiego policzka tylko groźnie kontrowała i wyrównała po ładnym strzale Piątka w 16 minucie. eNHa odpowiedziała szczurem Pandy-Szekeresa i jakoś wygrała pierwszą połowę. Przewaga Gości rosła, a przez dziewięć minut Aktorzy udanie odpierali ataki rywala. Pękli dopiero w 29 minucie, a Wałaszek strzelił pięć bramek z rzędu. Mecz zwieńczyła dwójkowa akcja Górka – Krężołek i Goście mogli przystąpić do świętowania awansu.

Piątka kolejki: Bogusław Szewczyk (Konkret) – Paweł Cholewicki (Venatores FC), Łukasz Kaczorowski (Universum Kraków), Arkadiusz Wałaszek (eNHa), Bartosz Fijoł (WKS Futsal Team)

Zawodnik kolejki: Arkadiusz Wałaszek (eNHa) – przeskoczył poprzeczkę zawieszoną przez P. Cholewickiego i po raz pierwszy został królem strzelców w Nowohuckiej Amatorskiej Lidzie Futsalu.