Wyszarpane mistrzostwo Arbitro De Futbol!

Mistrzem Dywizji B po arcydramatycznym meczu została drużyna Arbitro De Futbol, która tytuł przypieczętowała na 30 sekund przed końcem spotkania z dotychczas liderującym Bidvestem Kraków. Trzecia lokata padła łupem ISTS, które w meczu na wyniszczenie pokonało eNHę. W imponującym stylu z NALF pożegnał się Adrian Wolbiś, który zapewnił DRUG-onom wygraną nad Piekarzami. Królem strzelców Dywizji B został mózg Arbitrów czyli Michał Koźlak z 35 bramkami na koncie, a najlepszym asystentem Michał Zaczyk z ISTS, który skompletował 19 asyst.

Arbitro De Futbol – Bidvest Kraków 4:1 (3:0)

(Koźlak 2, Biela, Pąchalski – Linczowski)

Arbitro De Futbol: Starmach – Szymczyk, Biela, Pąchalski, Boligłowa, Koźlak

Bidvest Kraków: M. Knapik – Flank, Sołtysik, Moląg, W. Kopacz, Linczowski

Było to bezpośrednie spotkanie o tytuł Mistrza Dywizji B. Przewagę z poprzedniego meczu miała drużyna Bidvestu, która wygrała 4:2. Ze względu na to, że Bidvest miał również lepszy ogólny stosunek bramek to Arbitrzy musieli wygrać trzema bramkami by zdobyć tytuł mistrzowski. Arbitrzy postanowili zadbać o to od samego początku. Szalał na połowie rywala Szymczyk, który asystował przy trafieniu Koźlaka w 7 minucie. W 13 minucie do siatki trafili Pąchalski i Boligłowa i było 3:0. Arbitrzy zwolnili tempo licząc na kontry. Bidvest do ataku poderwał Linczowski. W 22 minucie wymusił błąd na rywalach i mocnym strzałem pokonał Starmacha. Ten sam gracz miał jeszcze dwie wyśmienite sytuacje, ale brakowało Mu dosłownie centymetrów by strzelić kolejną bramkę. Gdy wydawało się, że to Bidvest będzie Mistrzem, na 30 sekund przed końcem, na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Koźlak. Uderzenie zaskoczyło M. Knapika i Arbitrzy zostali Mistrzem Dywizji B.

eNHa – ISTS 1:4 (0:2)

(Chalcarz – L. Zaczyk 2, Górowski, Koper)

Żółta kartka: M. Zaczyk (ISTS)

eNHa: Kisiel – Warszycki, Pandy, K. Gibas, Wałaszek, Marszałek, Chalcarz, Ruszkiewicz

ISTS: Szala – Jakub Kosek II, Grzegorzek, Koper, Bobrowski, L. Zaczyk, M. Zaczyk, Górowski

W meczu o trzecie miejsce minimalny handicap miała eNHa, którą urządzał remis. ISTS zdecydowanie lepiej rozpoczął mecz. Najpierw zespołową akcje wykończył L. Zaczyk, a chwilę później strzałem z dystansu popisał się Koper i było 0:2. ISTS rozsądnie cofnął się do obrony wyprowadzając groźne kontry, a eNHa bezskutecznie waliła głową w mur. Dopiero w 25 minucie Chalcarz zdobył bramkę kontaktową, a eNHa zanotowała najlepszy okres gry. Jednakże Jej ataki były bardzo nieskuteczne, w przeciwieństwie do kontr ISTS. W 35 minucie jedną z nich wykończył Górowski. Brązowe medale dla ISTS przypieczętowali w 40 minucie Zaczykowie, a dla Michała bramka ta była tym ważniejsza, że asystując przy Niej zdobył tytuł najlepszego asystenta w Dywizji B.

Venatores FC – Universum Kraków 3:12 (1:7)

(Kolegowicz, Wojtasiński, Zimowski – Madej 4, Słowatyński 3, Ślęzak 2, Szkółka 2, Cichański)

Venatores FC: Zimowski, M. Kopacz, Kolegowicz, Wojtasiński, D. Mroczek, Włuka

Universum Kraków: Kochan – Madej, Ślęzak, Szkółka, Kuś, Cichański, Słowatyński

Mecz o 9 miejsce był meczem bez historii. Universum osiągnęło znaczną przewagę i już w 7 minucie prowadziło 0:2 po golach Słowatyńskiego i Madeja. Niby kontaktową bramkę zdobył Wojtasiński, ale widać było jak bardzo brakuje Pakuły. Kuś, Słowatyński i Ślęzak robili co chcieli i w 26 minucie było nawet 1:9. Pomarańczowym udała się ładna kontra wykończona przez Zimowskiego, ale co z tego skoro zaraz trafili Madej, Ślęzak i Cichański. Ostatnim akcentem meczu było trafienie Kolegowicza, ale nie zmieniło to faktu, że Venatores FC zakończyli sezon na ostatniej pozycji, mimo nienajgorszego początku, a Universum wręcz przeciwnie, gdyby grali tak od początku to walczyliby o medale.

Drink Team – Żarłacze 5:0, walkower

Drink Team: Rajek – Żaba, Lis, Dudziak, P. Cholewicki

Goście nie stawili się na meczu.

DRUG-ony – FC Piekarze 9:6 (0:3)

(Wolbiś 6, Rogóż 2, Walicki – Stabrawa 2, Steczko 2, Machaczka, Stenzel)

DRUG-ony: Płatek – Walicki, Rogóż, Skiba, Wolbiś, Furmanek, Sochacki, Dworak

FC Piekarze: Grzywa – Stabrawa, Machaczka, Stenzel, Steczko, Mastek

Piekarze przystąpili do meczu mocno zdeterminowani i po golach Stenzela, Machaczki i Stabrawy było już 0:3 w 12 minucie. Zapowiadał się tęgi oklep, ale drugą połowę wyszła inna drużyna DRUG-onów. Najpierw dwa razy trafił Wolbiś, a później raz Walicki i w 24 minucie był remis. Piekarze jeszcze dwukrotnie obejmowali prowadzenie i jeszcze w 30 minucie było 4:5. Wówczas Wolbiś wrzucił piąty bieg i odjechał. Głównie za Jego sprawą w 39 minucie było 8:5. Trafił jeszcze Steczko, ale ostatnie słowo należało do Wolbisia, który w znakomitym stylu pożegnał się z ligą.

Piątka kolejki: Rafał Starmach (Arbitro De Futbol) – Adrian Wolbiś (DRUG-ony), Łukasz Szymczyk (Arbitro De Futbol), Michał Zaczyk (ISTS), Piotr Madej (Universum Kraków)

Zawodnik kolejki: Adrian Wolbiś (DRUG-ony) – ze względu na zakończenie studiów i wyprowadzkę z Krakowa był to ostatni mecz Wolbisia w NALF. Prawdopodobnie również najlepszy.