Pumas mistrzem Dywizji B, SA-Dziki awansują rzutem na taśmę!

W przedostatniej serii spotkań awans do Dywizji A zapewniły sobie SA-Dziki, które wyrwały z gardła trzy punkty Bagrom. Mistrzem Dywizji B zostali po raz drugi w historii Pumas Kraków, którzy wymęczyli skromne zwycięstwo na Żarłaczami, mimo, że przegrywali już trzema punktami. W pozostałych spotkaniach wygrał zespoły Bidvestu i ASÓW (walkowerem) i te drużyny zmierzą się za tydzień w spotkaniu o brązowe medale. Drugie zwycięstwo w rozgrywkach odnieśli gracze Drug-onów pokonując Universum.

Enigma – ASY Zawiszy 0:5, walkower

ASY Zawiszy: Kapela – D. Figwer, T. Gawęda, G. Gawęda, Moskal, Burnetko, Piwowar

Gospodarze nie stawili się na meczu

Żarłacze – Pumas Kraków 3:4 (3:1)

(Szymański 2, P. Wałaszek – Łęcki 2, Gruszecki, Leśniak)

Żarłacze: Dzięgiel – P. Wałaszek, Handzel, Hańderek, Paluch, Wieszeniewski, Szymański

Pumas Kraków: Brzostkiewicz – Żurek, Leśniak, Pyciak, Konopka, Łęcki, Cebula, Gruszecki

Pewni awansu, ale niepewni zwycięstwa w Dywizji B goście wyszli na mecz jak Meksykanie na plażę w Gdyni z identycznym efektem. Szymański i P. Wałaszek zafundowali Pumasom solidne lanie w pierwszych dziesięciu minutach i było 3:0. Gości długo dochodzili do siebie, ale tuż przed przerwą do siatki trafił Łęcki. Pumas złapali najpierw wiatr w żaglem a potem kontakt w 24 minucie po golu Leśniaka. Żarłacze postawiły na skomasowaną obronę i kontry podczas których stemplowali słupek. W 32 minucie wyrównał Łęcki, ale to Żarłacze stwarzali groźniejsze sytuacje. Brakowało tylko jednego: szczęścia. Nie zabrakło go Gruszeckiemu, który w 37 minucie pokonał zasłoniętego Dzięgiela strzałem z dystansu. Pumas Kraków po raz drugi w historii zostali Mistrzem Dywizji B, a Żarłacze nawiązały do świetnych występów w poprzednich edycjach NALF.

eNHa – Bidvest Kraków 2:6 (1:0)

(Kostur, Warszycki – Janas 3, Białka, Otrębski, Piwowarczyk)

Żółta kartka: Flank (Bidvest Kraków)

eNHa: Maciak – Pal, Górka, Marszałek, Krężołek, Warszycki, Kostur

Bidvest Kraków: M. Knapik – Flank, Piwowarczyk, Otrębski, Białka, Pohl, Janas

eNHa od początku spotkania postawiła autobus we własnym polu karnym. Mimo trafienia w słupek Otrębskiego goście nie mogli przebić się przez podwójną gardę i w dodatku sami nadziali się na kontrę finalizowaną przez Kostura. Bidvest wyrównał dopiero w 25 minucie gdy sprytnie rozegrany rzut wolny wykończył Białka, ale Warszycki potrzebował kilkunastu sekund by odpowiedzieć. Minutę później znów był remis gdy Maciaka pokonał Janas. W końcówce gospodarzom co raz bardziej rozjeżdżała się obrona co wykorzystał Piwowarczyk wyprowadzając Bidvest na prowadzenie w 31 minucie. eNHa musiała się bardziej otworzyć dzięki czemu bezlitosny duet Otrębski-Janas przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny.

Drug-ony – Universum Kraków 6:3 (3:2)

(Śmietana 2, Wolbiś 2, Kubas, Karol Czaja – Grzegorzek 2, L. Zaczyk)

Żółta kartka: L. Zaczyk (Universum Kraków)

Drug-ony: Płatek, Wyka – Burzacki, Wolbiś, Śmietana, P. Zając, Skiba, D. Panek, Kubas, Karol Czaja

Universum Kraków: Szala – M. Zaczyk, L. Zaczyk, Kuś, Madej, Grzegorzek

Po ostatnich zwycięstwach zdecydowanym faworytem tego spotkania była drużyna Universum. Swoje aspiracje potwierdziła bramką Grzegorzka w 1 minucie, ale błyskawicznie wyrównał Kubas. Po bramce L. Zaczyka w 11 minucie brązowi medaliści poprzedniej edycji znów powadzili, ale końcówka pierwszej połowy należała do Aptekarzy, którzy objęli prowadzenie po golach Wolbisia i Śmietany. Zamroczenie gości w drugiej połowie grali zbyt nieskutecznie by zagrozić Drug-onom. Karol Czaja świetnie dyrygował swoją drużyną, samemu nie stroniąc od strzałów i w 38 minucie było 6:2. Mecz zakończył się tak jak rozpoczął czyli bramką Grzegorzka, ale nie zmieniło to faktu, że Drug-ony po raz drugi w sezonie dopisały sobie trzy punkty.

SA-Dziki – UKS Bagry Kraków 9:8 (4:1)

(Balawender 3, Mroczka 3, Musiał, Petlic, Wątek – Gałązka 5, Kordeczka 2, Wojewoda)

SA-Dziki: Sadecki – Musiał, Ropa, Petlic, Szpulecki, Wątek, Pacholec, Mroczka, Balawender, W. Niemiec

UKS Bagry Kraków: Pałka – Gałązka, Wojewoda, P. Mucha, Krodeczka, Janik, Staniszewski

SA-Dziki rozgrywały ten mecz bezpośrednio po półfinale Pucharu Ligi i mimo zmęczenia kontrolowali grę prowadząc 2:0 w 12 minucie po golach Musiała i Mroczki. W 13 minucie kontaktową bramkę zdobył Gałązka, ale końcówka pierwszej połowy to popis Balawendera, który dwukrotnie pokonał Pałkę. W drugiej odsłonie Bagry przejęły inicjatywę i po golach Gałązki i Kordeczki doprowadzili do stanu 4:3 w 25 minucie. SA-Dziki obudziły się po golach Mroczki i Petlica i w 33 minucie było 6:3 i chyba gospodarze za bardzo uwierzyli, że jest po meczu. Fantastyczna postawa Gałązki i Kordeczki sprawiła, że w 35 minucie było 6:6. Chwilę później przedłużony rzut karny skutecznie egzekwował Mroczka, ale błyskawicznie zripostowała Wojewoda. Wówczas ciężar gry na swoje barki wziął Balawender i SA-Dziki w 37 minucie prowadziły 8:7. Szaleńczy zryw gości zaowocował kolejną bramką Gałązki i na 50 sekund przed końcem był remis, a SA-Dziki w zasadzie straciły szanse na awans (wówczas w meczu Bidvest – ASY musiałby paść remis). Gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i na 17 sekund przed końcem Wątek zapewnił SA-Dzikom awans do nowohuckiej elity. Mimo porażki, na ogromne słowa uznania zasłużyli goście, którzy rozegrali najlepsze do tej pory spotkanie w NALF i z taką grą we wszystkich meczach walczyliby o podium.

Piątka kolejki: Maciej Dzięgiel (Żarłacze) – Maciej Balawender (SA-Dziki), Karol Janas (Bidvest Kraków), Konrad Łęcki (Pumas Kraków), Karol Czaja (Drug-ony)

Zawodnik kolejki: Maciej Balawender (SA-Dziki) – tylko dzięki Niemu SA-Dziki nie utopiły się na Bagrach.