Universum wreszcie zwycięskie!

Liczba zespołów z kompletem zwycięstw w Dywizji B została zredukowana do trzech po tym jak Pumas Kraków odprawili ASY Zawiszy. Zwycięskie passe kontynuują SA-Dziki i Bidvest Kraków, które zgodnie pokonały rywali dwiema bramkami. W dole tabeli pierwsze zywcięstwa odnieśli gracze Universum Kraków i Drug-onów, którzy pokonali odpowiednio Venatores FC i Żarłaczy.

ASY Zawiszy – Pumas Kraków 1:6 (1:1)

(T. Gawęda – Żurek 2, Leśniak 2, Konopka, Łęcki)

Żółta kartka: T. Gawęda (ASY Zawiszy)

ASY Zawiszy: Pietryka, Kapela – A. Nowak, M. Figwer, D. Figwer, Piwowar, T. Gawęda, G. Gawęda, Batko, Burnetko, Ambrochowicz

Pumas Kraków: Szewczyk – Żurek, Leśniak, Pyciak, Cebula, Gruszecki, Konopka, Łęcki

Starcie dwóch niepokonanych dotąd drużyn rozpoczęło się od wzajemnego badania rywala i głównie dlatego wynik został dopiero otworzony w 9 minucie po trafieniu Leśniaka. T. Gawęda szybko doprowadził do wyrównania, ale przewaga gości rosła z minuty na minutę. Udokumentowali ją bramkowo dopiero dzięki trafieniu Żurka w 26 minucie, ale gol dał Pomarańczowym dużo polotu. ASY również zaczęły grać bardziej otwarty futsal co było wodą na młyn Łęckiego, który kreował grę Pumasów. W 32 minucie było 1:4 i praktycznie po meczu, bo goście nie mieli zamiaru się zatrzymywać. Ostatecznie skończyło się na 1:6 i Pumasi kontynuują swój marsz do Dywizji A.

Bidvest Kraków – UKS Bagry Kraków 5:3 (5:1)

(Janas 2, Sołtysik, Piwowarczyk, Moląg – Paprota 2, Budzik)

Żółta kartka: Paprota (UKS Bagry Kraków)

Bidvest Kraków: M. Knapik – Sołtysik, Piwowarczyk, Moląg, Białka, Janas, Papież

UKS Bagry Kraków: Mołek – Gałązka, Paprota, Wojewoda, Gołyński, Kordeczka, Cendry, Budzik, Staniszewski, P. Mucha

Bidvest przystąpił do meczu bez swojego najlepszego strzelca, ale pozostali gracze pokazali, że w tej drużynie nie ma ludzi niezastąpionych. Już w 4 minucie było 1:0 po trafieniu Piwowarczyka, a później dwa kolejne gole dołożył Janas. Goście nie przebierali w środkach i w 13 minucie przedłużony rzut karny wykorzystał Moląg. Na 5:0 podwyższył Sołtysik i… Bidvest zakończył ofensywny festiwal. W 19 minucie pierwszą bramkę dla gości zdobył Budzik. Druga połowa była dużo nudniejsza od pierwszej. Bidvest zwyczajnie nie chciał a Bagry nie mogły. Dwie bramki Paproty w końcówce spotkania nieco ożywiły mecz, ale zwycięstwo M. Knapika i spółki zostało niezagrożone.

Drug-ony – Żarłacze 5:4 (3:1)

(Karol Czaja 2, P. Knapik 2, Wolbiś – Szymański 2, Sobesto, Hańderek)

Żółta kartka: Ginter (Żarłacze)

Czerwona kartka: Wieszeniewski (Żarłacze, po meczu – za niesportowe zachowanie)

Drug-ony: Płatek – P. Knapik, Burzacki, Wolbiś, P. Zając, D. Panek, Karol Czaja, Litwin, Kubica, Kubas

Żarłacze: Ginter – W. Panek, Szymański, Wieszeniewski, Hańderek, Bogusławski, Świątek, Sobesto

Obie drużyny zdobyły do pory w sumie zero punktów w spotkaniach ligowych i graczom obu ekip zależało by odbić się dnia. Lepiej zaczęli Żarłacze, które objęły prowadzenie w 3 minucie po bramce Hańderka. W 10 minucie prowadzili już gospodarze po dwóch golach P. Knapika, a w 11 minucie podwyższył Wolbiś. Drug-ony miał wówczas ogromną przewagą i po bramce Karola Czai w 21 minucie prowadzili 4:1. Ta przewaga Im zaszkodziła, bo oddali inicjatywę rywalom. W efekcie Żarłacze złapały kontakt po uderzeniach Szymańskiego i Sobesty. Później Szymański miał aż trzy genialne sytuacje by doprowadzić do remisu, ale za każdym razem brakowało szczęścia. Na ostatnie 90 sekund goście wycofali bramkarza, ale skończyło się to bramką Karola Czai z własnej połowy. W dość nerwowej końcówce Szymański wykorzystało rzut karny i zrobiło się tylko 5:4, ale na więcej zabrakło czasu. Emocje towarzyszyły graczom również po meczu dzięki czemu czerwoną kartkę obejrzał Wieszeniewski. Drug-ony odbiły się od dna, a Żarłaczom na pocieszenie zostaje fakt, że w tym meczu strzelili tyle goli co w trzech poprzednich razem wziętych.

Universum Kraków – Venatores FC 6:3 (5:1)

(L. Zaczyk 4, M. Zaczyk, Di Giusto – samobójcza – Kolegowicz, Di Giusto, Luengo)

Żółte kartki: M. Zaczyk (Universum Kraków) oraz Ciuruś (Venatores FC)

Universum Kraków: Szala- M. Zaczyk, L. Zaczyk, Madej, Cichański

Venatores FC: Zimowski – Heras Gil, Luengo, Asani, Ciuruś, Kolegowicz, Di Giusto, D. Mroczek, Rusnarczyk, M. Kopacz

Tydzień temu Venatores FC wysoko pokonali w Pucharze Ligi Universum i wydawało się, że bez problemu powtórzą ten wyczyn ponieważ Universum zagrało bez rezerwowych. Podobnie jak tydzień temu mecz rozpoczął się od popisu L. Zaczyka, który otworzył wynik w 2 minucie. Po 180 sekundach wyrównał Di Giusto, ale nie zniechęciło to siły napędowej Universum. Zdobył jeszcze w pierwszej połowie trzy bramki, a Di Giusto przypadkowo załadował swojaka i było 5:1. Venatores FC w drugiej połowie próbowali zajechać fizycznie rywala i mieli nawet pewne sukcesy na tym polu. Nie przełożyło się to na bramki – trafił tylko Kolegowicz w 33 minucie. Pomarańczowi nie zdążyli nawet się ucieszyć po tej bramce, bo Zimowskiego pokonał drugi z Zaczyków. Venatores FC strzeliło jeszcze jedną bramkę w końcówce, ale to gracze gospodarzy cieszyli się z punktów.

Enigma – SA-Dziki 4:6 (1:2)

(Krzysztof, Curyło, Kamil Czaja, Hałtas – Pacholec 2, Wątek 2, K. Musiał, Petlic)

EnigmaL Skorupa, Krzysztof,Curyło, Marczyk, Kamil Czaja, Skuciński, Hałtas, Gumółka

SA-Dziki: Sadecki – Pacholec, Petlic, Szpulecki, Wątek, Stępak, K. Musiał

Mecz spadkowiczów z Dywizja A był szansą dla Enigmy by doszlusować do czołówki Dywizji B, ale na pewno brak bramkarza podciął skrzydła Curyle i spółce. Po bardzo wyrównanym początku do głosu doszły SA-Dziki i po bramkach Pacholca i Wątka było 0:2 w 14 minucie. Obie drużyny grały ostro i bardzo siłowo (choć bez  złośliwości) dzięki czemu w 18 minucie Hałtas zdobył gola z przedłużonego rzutu karnego. W 23 minucie był już remis gdy trafił Curyło. SA-Dziki wyszły ponownie na prowadzenie w 26 minucie gdy bramkę na raty zdobył K. Musiał, a chwilę później Kamil Czaja faulował w polu karnym szarżującego Petlica. Rzut karny wykorzystał sam poszkodowany. Dosłownie 10 sekund później Kamil Czaja zrehabilitował się pokonując Sadeckiego, ale nadal najwięcej do powiedzenia mieli najlepsi dziś na boisku Pacholec i Wątek, którzy dołożyli po bramce. Enigma odpowiedziała bramką Krzysztofa, ale nie zmieniło to faktu, że kolejne zwycięstwo zaliczyły SA-Dziki.

Piątka kolejki: Karol Czaja (Drug-ony), Konrad Łęcki (Pumas Kraków), Karol Janas (Bidvest Kraków), Paweł Wątek (SA-Dziki), Leszek Zaczyk (Universum Kraków). Stoi kto bliżej 😉

Zawodnik kolejki: Leszek Zaczyk (Universum Kraków) – Jego gole odbiły Universum od dna ligowej tabeli.