Czyste Buty nowym Mistrzem!

Na kolejkę przed końcem wiemy już, że nowym Mistrzem Nowej Huty w futsalu zostanie drużyna Czystych Butów, która ograła (i prawie zrzuciła z ligi) Spartę-Banzai. Stało się to już teraz bowiem DRUG-ony nie wytrzymały tempa i przegrały z uciekającym ze strefy spadkowej MK Teamem. Aptekarze o srebro powalczą z IGLOMEN&RodzinneRestauracje, które ograło ustępującego Mistrza czyli Pawia-nów. Zupełnie rozsypały się Złote Chłopaki, które na mecz Akademikami nawet nie stawiły się na hali.

IGLOMEN&RodzinneRestauracje – Pawia-ny 5:4 (3:3)

(Khulla 3, Stanula, Otrębski – Ciuśniak 3, Bujas)

IGLOMEN&RodzinneRestauracje: Palion – W. Kopacz, Pohl, Otrębski, Piwowarczyk, Stanula, Khulla, Ścieszka

Pawia-ny: Piotr Ochel – Ogonek, Śmietana, Bujas, Błachut, Ciuśniak, Popielak, Świder

Pawia-ny już na pewno nie obronią Mistrzostwa, ale mogli jeszcze powalczyć o podium. Z kolej IGLOMEN&RodzinneRestauracje chciał sobie miejsce na podium zaklepać już teraz. Mecz otworzył Bujas w 8 minucie, Gospodarze potrzebowali pięciu minut by Khulla wyrównał. Później mieliśmy dwa rzuty karne i oba zostały zamienione na bramki przez Ciuśniaka. Gracze w różowych trykotach wówczas ostro wzięli się do pracy. Jeszcze przed przerwą wyrównali za sprawą Stanuli i Khulli, a w 29 minucie było już 5:3. Mecz wszedł na wyższy poziom gdy bramkę kontaktową strzelił Ciuśniak i Pawia-ny ostatnie pięć minut grali z wycofanym bramkarzem. Niczego to jednak nie zmieniło i IGLOMEN&RodzinneRestauracje na pewno znajdzie się na podium.

MK Team – DRUG-ony 6:3 (2:3)

(Szubartowski 3, Goraj, Doniec, Mstowski – L. Zaczyk 2, Świderek)

MK Team: Jamka – Doniec, Karaś, Kępka, Szubartowski, Jurczyk, Wątek, Goraj, Mstowski

DRUG-ony: Płatek – Dębski, Skiba, Kurylak, Świderek, L. Zaczyk, K. Zaczyk, Ślusarczyk, K. Czaja, P. Knapik

MK Team bardzo dobrze wiedział, że porażka w tym spotkaniu w zasadzie skazuje Ich na Dywizję B i dlatego postanowili rozpocząć od pozwolenia L. Zaczykowi strzelić sobie dwóch goli. Bramkę kontaktową strzelił Goraj, ale pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Świderek i było 1:3. MK Team skończył z wygłupami i po golach Szubartowskiego i Dońca (z karnego) był remis w 25 minucie. Aptekarze zamknęli swojego rywala w zamku, ale wystarczyły dwa indywidualne błędy i Szubartowski strzelił dwa gole. Wynik ustalił Wątek i MK Team jest co raz bliżej utrzymania. DRUG-ony natomiast zamiast walczyć o tytuł mistrzowski będą musiały bronić srebrnych medali.

Czyste Buty – Sparta-Banzai 4:1 (0:1)

(M. Kluza 2, Sz. Kluza 2 – Mateusz Raźny)

Czyste Buty: Dybała – Cebula, Gruszecki, Turlej, M. Kluza, D. Kluza, Sz. Kluza

Sparta-Banzai: M. Mroczek – Kułaga, Warszawa, Gruchała, Grabiec, Sikora, Mateusz Raźny, Konrad, K. Klęk, Ziętara

Gracze Czystych Butów wiedzieli, że swój mecz przegrały DRUG-ony i co najmniej punkt będzie dawał Im tytuł mistrzowski. O wyniku meczu MK Teamu z DRUG-onami wiedzieli również gracze Spanzai – porażka w tym spotkaniu oznaczała prawie pewny spadek. W pierwszej połowie oglądaliśmy zaciętą walkę i niewiele sytuacji, ale w końcu gola strzelił Mateusz Raźny w 16 minucie, a po chwili Sikora mógł podwyższyć lecz chybił. W 22 minucie błąd popełnił M. Mroczek, a Turlej z M. Kluzą bezlitośnie zamienili go na wyrównującą bramkę. W 30 minucie Czyste Buty objęły prowadzenie po golu Sz. Kluzy, a Spanzai ruszyło odrabiać straty. Zamknęli rywala w zamku, ale Dybała bronił po prostu wyśmienicie. W 38 minucie Sz. Kluza podwyższył na 3:1 i Sparta-Banzai wycofała bramkarza. Jedynym efektem była bramka M. Kluzy do pustaka. Oznacza to, że Czyste Buty po raz pierwszy w swojej historii i jako dziewiąta w historii ligi drużyna zdobywa Mistrzowstwo Nowej Huty w futsalu. Oznacza to również, że Spartę-Banzai przed spadkiem może już tylko uratować tylko cud.

AZS Collegium Medicum UJ – Złote Chłopaki 5:0, walkower

AZS Collegium Medicum UJ: Centkowski, Ginter – Karpiński, Surdacki, Sobolewski, Cempa, Bogusławski, Poremba, Banaczyk

Złote Chłopaki nie pojawiły się na spotkaniu i zostali ukarani walkowerem oraz ujemnym punktem.

Piątka kolejki: Bartłomiej Dybała (Czyste Buty) – Marcin Kluza (Czyste Buty), Maciej Szubartowski (MK Team), Wasyl Khulla (IGLOMEN&RodzinneRestauracje), Krzysztof Ciuśniak (Pawia-ny)

Zawodnik kolejki: Marcin Kluza (Czyste Buty) – czterokrotny król strzelców, dwukrotny MVP, jednokrotnie najlepszy asystent a od wczoraj po raz pierwszy Mistrz Nowej Huty w futsalu!