Srogie lekcje dla debiutantów

Wszystkie trzy drużyny, które debiutowały w lidze (lub do niej wracały) zebrały ciężki oklep tracąc w sumie aż 29 goli. W jedynym meczu, który nie był bardzo jednostronny Hattrick uporał się z Pumasami. Drużyny Venatores FC i Team One przystąpią do rozgrywek w przyszłym tygodniu.

Drink Team – 16 Batalion Powietrznodesantowy 12:1 (5:1)

(P. Cholewicki 3, Paciora 3, K.Cholewicki 2, Skoczek 2, Venema 2 – G. Dutka)

Drink Team: Szala – Rajek, K. Cholewicki, P. Cholewicki, Paciora, Skoczek, Venenema, Żaba

16 Batalion Powietrznodesantowy: Siembida – Holizna, G. Dutka, Zimoń, Babicz, Szymczak, A. Dutka, Wierdak, Żur

Ostatni mundorowi, którzy grali w NALF czyli Szkoła Aspirantów PSP, była regularnym dostarczycielem wpierdolu w ilościach hurtowch. W związku z tym drużyny Dywizji B miały już przygotowane brązowe spodnie. Ponadto aż trzech Drinków zagrało tuż po Meczu Gwiazd. Po kilku minutach wzjemnego rozpoznania wynik otworzył Venema – drugi Holender w NALF. G. Dutka potrzebował jedynie minuty by wyrównać, ale 16 Batalion Powietrznodesantowy grał bardzo wysoko. Wyjadacze NALFu wiedzą, że to woda na młyn Drinków, ale Spadochroniarzom do umknęło. Efektem były bramki Cholewickich i 3:1 w 10 minucie. Goście nie wyciągnęli wniosków i dawali się wciągać całą czworką na połowę rywala. Sprawiło to, że spadkowicz z Dywizji A miał tyle kontr ile Izrael pretensji względem Polski. Znakomicie spisywali się zwłaszcza P. Cholewicki (cudowna brameczka na 5:1) oraz Paciora, który w końcu wykazał się pazernością ba bramki. Ostatecznie Siembida wyciągał piłkę z siatki tuzin razy, ale niech to nikogo nie zmyli – Spadochroniarze potrzebują jedynie zmiany taktyki, by nie trzeba było chować brązowych spodni do szafy.

ELTE GPS – Żarłacze 8:2 (5:0)

(Mateja 2, Jakubczak 2, Przywara 2, Dobosz, Piętowski – D. Janiszyn 2)

Żółta kartka: Dobosz (ELTE GPS)

ELTE GPS: Przybyłek – Dobosz, Mizera, Handziak, Mateja, Jakubczak, Przywara, Piętowski

Żarłacze: Dzięgiel – Kopeć, Wróblewski, Połubiński, Wieszeniewski, Panek, Hańderek, Sobesto, K. Janiszyn, D. Janiszyn, Antoszewski

Gdy Żarłacze ogarnęły, że w meczu nie wystąpi Bodziony odetchnęły tak głęboko, że groziło to hipowentylacją. Ale ELTE GPS to nie tylko Mateusz Bodziony – w poprzednim sezonie to Dobosz puknął Żarłaczom siódemkę. ELTE GPS nie patyczkowało się i od razu zaczęło rozgrzewać Dzięgiela.Wynik otworzył w piątej minucie Piętowski, a w 10 minucie było już 3:0. Gospodarze imponowali zgraniem i brakiem niepotrzebnego egoizmu, Tuż przed przerwą było 5:0 po bramce Dobosza, a gdy do strzelania włączył się Mateja to w 30 minucie było już nawet 8:0. Dopiero w końcówce Żarłaczom udało się dojść do głosu i Przybyłka dwukrotnie pokonał D. Janiszyn. ELTE GPS pokazał, że po nieudanej próbie w poprzednednim sezonie,w tym nie zamierza zrezygnować z awansu.

Microtec – KP Dołęga 11:1 (7:0)

(Kraj 3, J. Kowaliński 2, Wojciechowski 2, Nowakowicz 2, B. Kowaliński, Mularczyk – Lekki)

Żółte kartki: Wojciechowski (Microtec) oraz Zych (KP Dołęga)

KP Dołęga to kolejny z absolutnych debiutantów w NALF, któremu przyszło na dzień dobry zmierzyć się z Microtecem. Dla Gospodarzy poprzedni sezon był zdecydowanie poniżej oczekiwań i starcie tej sportowej złości z brakiem doświadczenia skończyło się tak jak musiało – pogromem. Microtec dość późno napoczął rywala, bo Kraj otworzył wynik w 8 minucie, ale trzy minuty później było już 4:0. KP Dołęga poniosła ambicja i spróbowali wysoko podejść do rywala, ale to jest to co Microtec uwielbia najbardziej. Kontry na bramkę Kawiorskiego sunęły niczym łodzie z imigrantami do wybrzeży Włoch, a trzeba przyznać, że Kraj z Nowakowiczem dogadywali się niczym ,,opozycjoniści” z komunistami przy Okrągłym Stole i już w 32 minucie było 10:0. Na szczęście wówczas gola strzelił Lekki, co nieco Gościom osłodziło płacenie frycowego. Ostatnie słowo należało jednak do kapitana Żółtej Łodzi podwodnej – Mularczyk po składnej akcji ustalił wynik w 40 minucie.

Hattrick – Pumas Kraków 6:3 (4:1)

(Rybski 4, Gruszczyński, Mikrut – Wątroba 2, Pyciak)

Hattrick: Klimczyk – Mikrut, Rybski, Bałchan, Barański, Gruszczyński

Pumas Kraków: Kapela – Żurek, Leśniak, Pyciak, Konopka, Marczak, Bielski, Ilczuk, Wątroba

Przed sezonem do Pumasów dołączyli Wątroba z Venatores FC oraz Kapela, który miał niemal roczny rozbrat z futsalem. Może to wróżyć jeden z lepszych sezonów Pumasów w historii, ale już w pierwszej kolejce przyszło Im zagrać przeciw niewygodnemu Hattickowi. Pumasi objęli prowadzenie w 9 minucie gdy podanie Bielskiego wykorzystał Pyciak. Chwilę później z chirurgiczną precyzją z linii środkowej uderzył Mikrut i był remis. Druga połowa pierwszej połowy zaważyła na końcowym wyniku. Świetna gra Rybskiego i Gruszczyńskiego zaowocowało trzema bramkami i do przerwy było 4:1. Drugą połowę otworzył Wątroba, ale będący w gazie Rybski dorzucił dwa trafienia. Ostatnie słowo należało do Wątroby, ale zwycięzcy to nie zmieniło.

eNHa – TBR-Groteska 9:2 (5:0)

(Ciuruś 3, Wałąszek 2, Ruszkiewicz 2, Wochnik, Batko – samobójcza – Batko, Piekarski)

eNHa: P. Gibas – K. Gibas, Wochnik, Ruszkiewicz, Górka, Petkun, Warszycki, Wałaszek, Ciuruś

TBR-Groteska: Cerazy – Furmanek, Walicki, Biedroń, Kukla, Piekarski, Owsiany, Batko, Uzarek, Dworak

Po dwóch latach przerwy gracze TBR-Groteski wrócili do NALF, ale eNHa nie zamierzała dać Im z tego powodu taryfy ulgowej. Już w drugiej minucie wynik, strzałem z dystansu, otworzył Ciuruś. Jeszcze przed przerwą Ciuruś z Ruszkiewiczem mieli po dwie bramki na koncie, a do strzeania przyłączył się jeszcze Wałaszek. Efektem był wynik 8:0 w 31 minucie. Dopiero wówczas Zębatki spuściły nieco z tonu co pozwoliło Aktorom strzelić dwa gole przedzielone trafieniem Wałaszka. Ostatecznie eNHa rozpoczyna sezon od wygranej, a TBR-Groteska musi popracować nad defensywą, bo mimo transferu Cerazego last minute, to nie wygląało to imponująco.

Piątka kolejki: Wojciech Przybyłek (ELTE GPS) – Rafał Ciuruś (eNHa), Paweł Cholewicki (Drink Team), Marcin Kraj (Microtec), Janusz Rybski (Hattrick)

Zawodnik kolejki: Paweł Cholewicki (Drink Team) – On nie musi nigdy ubierać brązowych spodni