Otrębski show!

Po drugiej kolejce w Dywizji B są aż trzy drużyny z kompletem punktów. SA-Dziki, Pumas Kraków i Bidvest Kraków, bo o Nich mowa nie miały problemów z rywalami aplikując w sumie 29 bramek. Pierwsze punkty w historii NALF zdobyła drużyna UKS Bagry Kraków, a punktami podzieliły się eNHa i Venatores FC.

Żarłacze – SA-dziki 2:8 (1:4)

(P. Wałaszek, Hańderek – Mroczka 2, Świech 2, Szpulecki 2, Balawender, Petlic)

Żarłacze: Dzięgiel – Hańderek, Sobest, Wieszeniewski, W. Panek, P. Wałaszek, Szymański, Bielawski, Świątek

SA-dziki: Sadecki – Wątek, Balawender, Mroczka, Petlic, Świech, Szpulecki, Stępak, Wolski

Mecz rozpoczął się od huralnych ataków SA-dzików ale Żarłacze dobrze się bronili dlatego do 9 minuty było tylko 1:0 dla gości. Dopiero w 10 minucie SA-dziki podwyższyły na 2:0, ale Żarłacze się odgryźli i strzelili bramką kontaktową za sprawą Hańderka. Goście zaczęli grać agresywnie w obronie i od razu przyniosło to efekty. W 22 minucie było 1:6, a każdy z SA-Dzików co rusz stwarzał ogromne zagrożenie pod bramką rywala. Później gra toczyła się bez ciekawych akcji do niemal samej końcówki. Wówczas SA-Dziki ponownie się zerwały i dwukrotnie rozklepały rywala. Żarłaczom został na otarcie łez ładny gol P. Wałaszka, który zadebiutował po przejściu z Los Banditos. SA-Dziki udowodniły, że celują w awans, a dla Żarłaczy mecz ten wróży ciężki sezon zwłaszcza, że drużyna została poważnie osłabiona.

Bidvest Kraków – Universum Kraków 10:1 (4:1)

(Otrębski 4, Janas 2, Piwowarczyk 2, Moląg, Białka – Górowski)

Bidvest Kraków: M. Knapik – Białka, Moląg, Janas, Papież, Otrębski, Piwowarczyk

Universum Kraków: Szala – Kuś, Zaczyk, Grzegorzek, D. Mucha, Cichański, Górowski

Mecz rozpoczął się dosyć niespodziewanie od trafienia Górowskiego, ale Universum nie potrafiło utrzymać się przy piłce bez Madeja W 7 minucie Bidvest doprowadziło do remisu po bramce Piwowarczyka, a potem czarować zaczął Otrębski. W 12 minucie było 4:1, a szybkie akcje gospodarzy zmuszały Szalę do najwyższego wysiłku. Druga połowa to dominacja Bidvestu co rusz dokumentowana kolejnymi bramkami. Bidvest odniósł bezproblemowe zwycięstwo, a Universum ma sporo materiału do analizy.

Venatores FC – eNHa 4:4 (3:2)

(Heras Gil, Luengo, Di Giusto, D. Mroczek – K. Gibas, Chalcarz, A. Wałaszek, Pal)

Żółta kartka: K. Wróblewski (Venatores FC)

Venatores FC: K. Wróblewski – Rusnarczyk, Okrzos, Włuka, Zimowski, M. Kopacz, Heras Gil, Luengo, Ciuruś, Di Giusto, D. Mroczek

eNHa: Amarowicz – K. Gibas, Chalcarz, Ruszkiewicz, Dziewoński, A. Wałaszek, M. Figwer

Krężołek, Pal

Wynik powinien otworzyć już w 1 minucie Pal ale K. Wróblewski popisał się dobrą interwencję. Pierwsza bramka padła dla Venatores po uderzeniu Luengo. Potem eNHa próbowała doprowadzić do remisu i w końcu się dopięła swego za sprawą Chalcarza, który pokazał spore umiejętności z zakresu akrobatyki. W pierwszej połowie jeszcze dwa Venatores FC obejmowało prowadzenie i to ta drużyna schodziła na przerwę z prowadzeniem. Początek drugiej połowy to szybkie dwie bramki: najpierw dla eNHy strzelił A. Wałaszek by potem szybko odpowiedział Di Gusto i Pomarańczowi prowadzili po raz czwarty. W 37 minucie do remisu doprowadził Pal. Końcowe minuty to głównie ataki eNHy która miała kilka dogodnych sytuacji lecz nie potrafili strzelić bramki., choć i Venatores FC miało swoje sytuacje.

UKS Bagry Kraków – Drug-ony 7:3 (2:1)

(Kordeczka 4, Gałązka 2, Wojewoda – Ślusarczyk, P. Zając, Wolbiś)

Żółte kartki: Paprota (UKS Bagry Kraków) oraz Śmietana (Drug-ony)

UKS Bagry Kraków: Kubiak – Staniszewski, P. Mucha, Gołyński, Paprota, Cholewa, Wojewoda, Kordeczka, Gałązka, Janik

Drug-ony: Płatek – P. Zając, P. Knapik, Litwin, Uman-Ntuk, Kubica, Skiba, Burzacki, Wolbiś, Śmietana, Kubas, Ślusarczyk

Bagry rozpoczęły mecz równie nieskładnie co tydzień temu. Tym razem dla odmiany potrzebowali tylko jednej straconej bramki (Ślusarczyk) by się opamiętać. Błysnął zwłaszcza Kordeczka, po którego dwóch bramkach Bagry wyszły na prowadzenie. W drugiej połowie gospodarze zaczęli z kopyta i w 23 minucie było 4:1. Drug-ony odpowiedziały za sprawą P. Zająca, ale Kordeczka zdecydował się na indywidualną akcję i było 5:2. Obie drużyny nie żałowały swoich goleni i w końcówce najciekawszymi akcjami były przedłużonego rzuty karne. Ostatecznie Bagry pokonały Drug-onów zdobywając pierwsze punkty w NALF.

Pumas Kraków – Enigma 11:4 (3:1)

(Grudzień 4, Sowa 2, M. Kluza 2, Żurek, Sz. Kluza, Gruszecki – Kamil Czaja, Curyło, Kaleta, Gumółka)

Żółte kartki: Grudzień (Pumas Kraków) oraz Krzysztof (Enigma)

Czerwona kartka: Krzysztof (Enigma, 35 minuta – za drugą żółtą)

Pumas Kraków: Brzostkiewicz – Żurek, Sowa, Gruszecki, Grudzień, M. Kluza, Sz. Kluza, Cebula

Enigma: Kisiel – Kąkol, Skuciński, Kamil Czaja, Marczyk, Skorupa, Curyło, Gumółka, Kaleta, Krzysztof

Obie drużyny poszły na wymianę ciosów od pierwszych sekund, ale zdecydowanie większą siłę rażenia mieli Pumasi i po 10 minutach było 3:0. Ciekawostką jest fakt, że jedną z bramek zdobył Szymon Kluza – debiutujący brat Marcina Kluzy czyli jednego z najlepszych strzelców w historii NALF. Enigma złapała kontakt w 23 minucie po bramkach Kamila Czai i Gumółki. Wówczas znów goście rozpuścili szyki obronne, a na to tylko czekał Grudzień. Gdy przeszedł mu w sukurs M. Kluza było 6:2. Po bramce Curyły w 32 minucie w Enigmie ćmił się cień nadziei, ale po chwili czerwoną kartkę dostał Krzysztof, M. Kluza dobił rzut karny i było po meczu. Końcówka to typowe dożynki w których błysnął szczególnie Grudzień.

Piątka kolejki: Aleksander Sadecki (SA-dziki) – Jakub Grudzień (Pumas Kraków), Mateusz Otrębski (Bidvest Kraków), Daniel Kordeczka (UKS Bagry Kraków), Michał Pal (eNHa)

Zawodnik kolejki: Mateusz Otrębski (Bidvest Kraków) – miał czynny udział przy ośmiu z dziesięciu bramek swojej drużyny. Czy trzeba lepszej rekomendacji?