Złoci coraz dalej od złota

Złote Chłopaki niespodziewanie spieprzyły już drugą piłkę meczową, co przy okazałym zwycięstwie AZS Collegium Medicum UJ nad Hattrickiem oznacza, że losy awansu będą się ważyć do ostatniej kolejki. W grupie spadkowej eNHa pokonała Żarłaczy i wygrała rywalizacje w dolnej połówce tabeli

Żarłacze – eNHa 3:5 (1:2)

(Sobesto, Matera, Ciuruś – samobójcza – Wałaszek 2, Czaja, Warszycki, K. Gibas)

Żarłacze: Dzięgiel – Połubiński, Antoszewski, D. Janiszyn, K. Janiszyn, Panek, Czajczyk, Kopeć, Matera, Sobesto

eNHa: P. Gibas – Warszycki, Wochnik, K. Gibas, Kasperczyk, Czaja, Ciuruś, Wałaszek

Ten sezon eNHa rozpoczęła od meczu z Żarłaczami i meczem z Żarłaczami przyszło go Jej zakończyć. Drugi mecz z rzędu otworzył K. Gibas finalizując podanie Wałaszka. W 6 minucie był już remis, gdy Sobesto wykorzystał błędne ustawienie w defensywie rywala. eNHa miała nieco więcej z gry i w 11 minucie udowodnił to Wałaszek. Po tym golu nastąpił dość długi okres bez bramek, ale to Zębatki miały więcej z gry, choć zmarnowane sytuacje mogły się zemścić. W 26 minucie podwyższył Wałaszek, a w 34 po precyzyjnych strzałach Warszyckiego i Czai było 1:5. Zębatki w końcówce rozluźniły się i Żarłacze zmniejszyli rozmiary porażki. eNHa podobnie jak w poprzedniej edycji zajęła szóste miejsce i wygrała grupę spadkową. Jedno miejsce niżej zajmą gracze Żarłaczy.

Hattrick – AZS Collegium Medicum UJ 3:12 (0:7)

(Makuła 2, Barański – Banaczyk 5, Migoń 3, Poremba 2, Gajewski, Bogusławski)

Hattrick: Gruszczyński – Barański, Walerowski, Rybski, Makuła, Mikrut

AZS Collegium Medicum UJ: Zawiślak, Ginter – Bogusławski, Gajewski, Banaczyk, Poremba, Migoń

Początek spotkania, to przewaga Hattricka, ale Gospodarze nie potrafili strzelić gola i szybko Akademicy się za to wzięli sami. Kanonada rozpoczęła się od dwóch trafień Poremby i było 0:2 w 9 minucie, ale AZS Collegium Medicum UJ dopiero się rozkręcał. Już minutę później strzelać zaczęli Migoń z Banaczykiem i w 26 minucie było nawet 0:8. Należy tu dodać, że akcje nie miały znamion przypadku, po prostu Hattrick stanowił dla rywala tylko tło. Na szczęście w po stracie ósmego gola Gospodarze obudzili się i po golach Makuły oraz Barańskiego zrobiło się 3:8. Akademicy nie mieli jednak zamiary dawać nikomu złudzeń i w ostatnich trzech minutach dołożyli jeszcze trzy gole efektownie wygrywając i awansując w końcu na miejsce premiowane awansem. Dla Hattricka stanowi to natomiast fatalny prognostyk przed finałem Pucharu Ligi – w dwóch ostatnich meczach stracił aż 21 goli.

Pumas Kraków – OIRP Kraków 5:0, walkower

Pumas Kraków: Furmanek – Żurek, Leśniak, Pyciak, Konopka, Stepaniak, Bielski, Ilczuk, Piekarski

Goście nie stawili się na meczu. Walkower i ujemny punkt dla Radców Prawnych sprawia, że w ostatniej kolejce Pumasi zawalczą jeszcze o ósme miejsce.

Microtec – Złote Chłopaki 6:2 (1:1)

(Kraj 4, Kowaliński, Czepirski – Mierzejewski, Kraj – samobójcza)

Żółte kartki: Kowaliński (Microtec) oraz Gnutek i Kaniewski (Złote Chopaki)

Microtec: Musiał – Mularczyk, Kowaliński, Walczyk, Wojciechowski, Czepirski

Złote Chłopaki: Pieczonka – Kaniewski, Gnutek, Machaj, Mierzejewski, Górski, Dzirduzia, Maj, Bębenek, Łyduch, Liberka

Złote Chłopaki stanęły przed drugą szansą by przyklepać awans do Dywizji A, a mecz z Microtecem miał dodatkowy podtekst w postaci Kaniewskiego (i Stawarza, który w tym meczu nie zagrał) będących byłą załogą Żółtej Łodzi Podwodnej. Mecz rozpoczęła bramka Mierzejewskiego i zdecydowanie lepsza gra Złotych. Skończył się ona w 15 minucie gdy do remisu celnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Kowaliński. Microtec rozpędził się, a Mularczyk i Kowaliński ładowali po słupkach. Drugą połowę rozpoczął słupek Gnutka i rzadki wyczyn Kraja, któy w przeciągu 30 sekund trafił do obu siatek i było 2:2. Sytuacja Gości skomplikowała się w 27 minucie gdy w okienko trafił Czepirski, a w 32 minucie podwyższył Kraj. Złote Chłopaki zaczęły grać z bramkarzem w polu, ale nie dość, że nie stworzyli żadnej klarownej sytuacji to jeszcze Kraj dołożył dwie sztuki. Złote Chłopaki za tydzień będą miał trzecią, ostatnią już piłkę meczową, a Microtec mimo, ze zakończył sezon poniżej oczekiwań to przynajmniej ostatnim meczem podniósł sobie morale.

Piątka kolejki: Paweł Gibas (eNHa) – Arkadiusz Wałaszek (eNHa), Arkadiusz Banaczyk (AZS Collegium Medicum UJ), Marcin Kraj (Microtec), Łukasz Poremba (AZS Collegium Medicum UJ)

Zawodnik kolejki: Marcin Kraj (Microtec) – czterema golami wysłał Złotych Chłopaków do czyśćca.