Jeszcze tylko jeden punkt…

Po dwunastej kolejce Pawia-nom brakuje już tylko jednego punktu by zostać Mistrzem Nowej Huty w futsalu. Drinki Team ograł Vicenti & Immobiliare Cracovia i ciągle ma szanse na utrzymanie. Wśród zespołów z miejsc 3. – 6. wygrał tylko MK Team i to podopieczni Dońca są faworytem w walce o brązowe medale. Znamy również finalistów Pucharów Ligi: do Rodzinnychrestauracji.pl dołączył Hattrick.

Półfinał Pucharu Ligi:

Hattrick – Vicenti & Immobiliare Cracovia 7:1 (1:0)

(S. Nowak 2, Gruszczyński, Makuła, Barański, Walerowski, Rybski – Napora)

Żółta kartki: Gruszczyński i Walerowski (Hattrick)

Czerwona kartka: Fall (Vicenti & Immobiliare Cracovia, 20. Minuta – za niesportowe zachowanie)

Hattrick: Klimczyk – Barański, S. Nowak, Walerowski, Gruszczyński, Rybski, Mikrut, Makuła

Vicenti & Immobiliare Cracovia: Bath – Concia, Michels, Fall, Rodrigues, Stanula, Napora

Końcowy wynik sugerowałby spacerek w wykonaniu Hattricka, ale długimi minutami mecz był tak wyrównany jak tylko mógł być. Dopiero w 17 minucie Rybski wyłożył piłkę Walerowskiemu i było 1:0. Tuż po zakończeniu pierwszej połowy nerwów na wodzy nie utrzymał Fall i przeszedł do historii jako pierwszy obcokrajowiec w historii Ligi z bezpośrednią czerwoną kartką. Hattrick nie mógł powiększyć prowadzenia, aż do 32 minuty kiedy wcisnął dwa gole. Minutę później nie niepokojony przez nikogo Napora wbiegł z piłką do bramki i Vicenti & Immobiliare Cracovia zwietrzyło swoją szansę. Jednakże zaniedbali grę obronną co było wodą na młyn najlepszego na boisku Rybskiego. Hattrick w sześć minut dołożył cztery gole i po 5 latach ponownie zagra w finale Pucharu Ligi. Ponadto po raz pierwszy w swojej historii traci tylko dwie bramki w dwóch kolejnych meczach.

Pawia-ny – Rodzinnerestauracje.pl 7:5 (3:3)

(Ciuśniak 3, Ogonek 2, Ochel, Błachut – Otrębski 2, Janas, Pohl, Pietrzyk)

Pawia-ny: Dudzik – Błachut, Popielak, Ochel, Prusak, Świder, Ciuśniak, Bujas, Raczyński, Ogonek, Maślanka

Rodzinnerestauracje.pl: W. Kopacz – Pietrzyk, Pohl, Janas, Otrębski, Linczowski

Mecz fantastycznie rozpoczął się dla Pawia-nów – w piątej minucie było 2:0 po bramkach Ogonka i Ochela. Rodzinnerestauracje.pl z łatwością odwróciły sytuacje na tablicy wyników, bo w 18 minucie było już 2:3. Błachut jeszcze przed przerwą wyrównał, a potem Pawia-ny nie pozwoliły rywalowi na dojście do głosu. Tradycyjnie szalał Ciuśniak i w 28 minucie było już 6:3. Jednakże Linczowski dwukrotnie obsługiwał Otrębskiego i Janasa celnymi podaniami czego efektem było 6:5 w 32 minucie. Pawia-ny nie dały sobie wydrzeć wygranej, a trzy punkty przypieczętował w 37 minucie Ciuśniak. Pawia-ny pokonały ustępującego Mistrza ligi i są o punkt od tego by zająć Jego miejsce na tronie.

DRUG-ony – MK Team 5:8 (1:3)

(L. Zaczyk 2, Rogóż, K. Zaczyk, Ślusarczyk – Szubartowski 4, Kępka, Doniec, Karaś, Marcin Jurczyk I)

Żółta kartka: Płatek (DRUG-ony)

DRUG-ony: Płatek – Grzegorzek, Rogóż, Ślusarczyk, Kowęzowski, K. Zaczyk, L. Zaczyk, M. Zaczyk

MK Team: Guliński – Kępka, Doniec, Marcin Jurczyk I, Szubartowski, Karaś

Pary ostatnich dwóch kolejek oraz wyniki tej wskazywały, że mecz ten będzie miał kluczowe znaczenie jeśli chodzi o brązowy medal. Ale pal licho brązowe medale i wiekuistą chwałę – mecz miał jeszcze wyższą stawkę, bo organizator założył się o kratę browarów z kapitanem MK Teamu, że Jego drużyna nie będzie na podium. Mecz rozpoczęła bramka K. Zaczyka, a na którą odpowiedział Marcin Jurczyk I. W 12 minucie było 1:2 po golu Kępki, a chwilę później Karaś golem celebrował swój 150. Ligowy występ w NALF. Drugą połowę otworzyło trafienie L. Zaczyka, a potem zaczął strzelać Doniec z Szubartowskim czego efektem, było 350. ligowe trafienie aktualna najlepszego strzelca Dywizji A i 3:7 na tablicy w 35 minucie. Końcówka to nieco lepsza gra DRUG-onów, ale Aptekarze odrobili jedynie bramkę i to MK Team rozdaje karty w walce o trzecie miejsce.

Drink Team – Vicenti & Immobiliare Cracovia 10:3 (6:1)

(Rajek 4, P. Cholewicki 2, Żaba, Włodarz, Paciora, Concia – samobójcza – Nunes 2, Stanula)

Drink Team: Szala – Rajek, Lis, Włodarz, Paciora, K. Cholewicki, P. Cholewicki, Żaba

Vicenti & Immobiliare Cracovia: Concia – Stanula, Nunes, Michals, Napora, Bath

To co łączy obie drużyny to fakt, że okupują strefę spadkową oraz że mają już dość długą serie przegranych spotkań. Różni je natomiast to, że Drinki mają jeszcze matematyczne szanse, by się utrzymać, a Vicenti & Immobiliare Cracovia zostało już zdegradowane tydzień temu. Widać było, że Drinki nie zamierzają spaść bez walki i po golach Rajka i P. Cholewickiego w 3 minucie było 2:0. W 12 minucie najpierw trafił Nunes, a potem ponownie P. Cholewicki. Goście zbyt pochopnie zdecydowali się by już wówczas wycofać bramkarza, bo skończyło się to fatalnie. Błędy w rozegraniu powodowały, że Drinki ładowały na pustaka, aż furczało. Niemniej takie trafienia jak Rajka z 18 minuty gdy umieścił piłkę w siatce wślizgiem z zerowego kąta zasługują na najwyższe uznanie mimo, ze bramka była pusta. W 35 minucie było 10:1 i dopiero wówczas Goście doszli do głosu. Udało Im się dołożyć dwie bramki, ale w niczym nie poprawia to fatalnego bilansu w tym tygodniu.

Sparta-Banzai – Czyste Buty 5:1 (1:1)

(K. Klęk 2, Konrad 2, Zając – K. Łęcki)

Żółte kartki: Ziętara (Sparta-Banzai) oraz D. Łęcki (Czyste Buty)

Sparta-Banzai: M. Mroczek – Grabiec, Kułaga, Gruchała, Zietara, Warszawa, Zając, K. Klęk, Grochalski

Czyste Buty: Cerazy – D. Łęcki, K. Łęcki, Sz. Kluza, M. Kluza, Turlej, Zawiliński, Gady

Spanzai ciągle nie złożyło broni w walce o mistrzostwo, a Czyste Buty ciągle mają szanse na brązowy medal (i na spadek). Początek był zdecydowanie pod dyktando Czystych Butów. W 10 minucie potężnie uderzył K. Łęcki i było 0:1. Po chwili mógł podwyższyć M. Kluza, ale Jego rajd zatrzymał M. Mroczek. Sparta-Banzai wyrównało dopiero w 18 minucie, gdy Zając wykorzystał błąd defensywy rywali. Wydaje się, że kluczem do porażki Czystych Butów była nadmierna ilość fauli. Najpierw rzuty wolne na bramki zamienili Konrad i K. Klęk, a potem Cerazy obronił przedłużony rzut karny egzekwowany przez Gruchałę. W końcówce kolejnego gola dołożył Konrad, a w ostatniej minucie drugi rzut karny sprytną podcinką na gola zamienił K. Klęk. Spanzai ma wciąż mateamtyczne szanse na tytuł mistrzowski, a Czyste Buty matematycznie wciąż mogą się nie utrzymać.

Piątka kolejki: Marek Mroczek (Sparta-Banzai) – Krzysztof Ciuśniak (Pawia-ny), Maciej Szubartowski (MK Team), Dariusz Rajek (Drink Team), Kamil Klęk (Sparta-Banzai)

Zawodnik kolejki: Dariusz Rajek (Drink Team) – w jednym meczu trzykrotnie zwiększył ilość bramek, które strzelił w tej edycji równocześnie przedłużając szanse Drinków na utrzymanie.