Słodko-gorzki początek przygody Pawia-nów w Dywizji A

W końcu, po trzech miesiącach posuchy zainaugurowaliśmy rozgrywki Nowohuckiej Amatorskiej Lig Futsalu. W pierwszej kolejce aż osiem goli rywalom aplikowali gracze Sparty-Banzai oraz Czystych Butów. Nieco mniej przekonujące zwycięstwo odnieśli Mistrzowie z Rodzinnychrestauracji.pl, a stosunkowo najcięższą drogę po trzy punkty miały debiutujące w Dywizji A Pawia-ny.

Pawia-ny – Drink Team 5:3 (4:1)

(Ciuśniak 2, Świder, Bujas, Filak – Żaba 2, Włodarz)

Czerwona kartka: Prusak (Pawia-ny, 35.minuta – akcja ratunkowa)

Pawia-ny: Prusak – Błachut, Chrząszcz, Ciuśniak, Piotr Ochel, Popielak, Ogonek, Świder, Bujas, Filak

Drink Team: Szala – Rajek, K. Cholewicki, P. Cholewicki, Włodarz, Lis, Żaba

W swoim trzecim sezonie na arenach NALF Pawia-ny zagrały swój pierwszy mecz w elicie, ale nie oszukujmy się – Prusak i spółka na tym poziomie ligowym powinni się czuć równie komfortowo co ananas na hawajskiej. Pawia-ny objęły prowadzenie po tym jak w 7 minucie przy słupku huknął debiutant Świder, a zaraz poprawił w swoim stylu Ciuśniak. Po golu Bujasa zrobiło się już nawet 3:0 w 17 minucie, ale przed przerwą trafił Włodarz, który dopiero wówczas pokonał wyśmienicie broniącego (mimo, że z konieczności) Prusaka. Tak wyśmienicie, że piątka kolejki była tuż tuż, ale w 35 minucie, przy stanie 4:1, niepotrzebnie faulował Rajka i zakończył spotkanie. Goście mieli przedłużony rzut karny, ale strzał K. Cholewickiego obronił Bujas. Mimo to dodało to Gościom skrzydeł. Na dwie bramki Żaby odpowiedział Filak i Pawia-ny rozpoczynają swoją przygodę z Dywizją A od wygranej.

DRUG-ony – Sparta-Banzai 1:8 (0:4)

(L. Zaczyk – Kułaga 3,Ziętara 2, D. Zając, Gruchała, Filo)

Żółta kartka: Rogóż (Drink Team)

DRUG-ony: Płatek – Rogóż, Filipowski, Skiba, Grzegorzek, L. Zaczyk, Przesór, Kowęzowski

Sparta-Banzai: M. Mroczek – Ziętara, Warszawa, Grabiec, Zając, Kułaga, Gruchała, Filo, Konrad

Był to debiut nowego tworu Sparta-Banzai, który powstał w wyniku fuzji wiadomych zespołów i z buta wszedł do gry. Drużyna ochrzczona przez resztę Ligi jako Spanzai nie dała żadnych szans mający aspiracje na podium Aptekarzom. Na początku szalał Kułaga, który dwukrotnie pokonał Płatka, a potem pozazdrościł Mu Ziętara, który też ukąsił dwa razy, a pierwsza bramka weszła tak, że proszę siadać. Spanzai kontynuowało rozwałkę i w 35 minucie było 0:8. W końcówce honorowego gola zdobył L. Zaczyk i DRUG-ony mogły zakończyć spotkanie z podniesionym czołem. Trzeba zauważyć tutaj jeszcze dwie sprawy: DRUG-ony, czy walczyły o utrzymanie, czy o podium, to w Dywizji A zawsze zaczynały od srogiego wpierdolu, a w drużynie rywali obie czwórki spisały się tak samo dobrze – zarówno czwórki starej Sparty i Banzai strzeliły po cztery gole.

MK Team – Rodzinnerestauracje.pl 3:7 (2:4)

(Karaś, Szubartowski, Kępka – Linczowski 3, Pohl 2, Grymek, Doniec – samobójcza)

Żółta kartka: Linczowski (Rodzinnerestauracje,pl)

MK Team: Guliński – Doniec, Karaś, Szubartowski, Kępka, Marcin Jurczyk I, Goraj, Hołota, Michta

Rodzinnerestauracje.pl: W. Kopacz – Kubacki, Grymek, Linczowski, Pohl, Linczowski, Banaś

MK Team wrócił po przymusowej, półrocznej banicji do Dywizji A i od razu musiał się zmierzyć z aktualnym mistrzem Nowej Huty. Co więcej było to spotkanie dwóch Królów Strzelców: Szubartowskiego i Linczowskiego. Rozpoczęło się fantastycznie dla Gospodarzy – Kępka wykorzystał, że ma 4 metry wzrostu i głową pokonał W. Kopacza. Wyrównał Linczowski, ale Szubartowski nie czekał długo z ripostą i było 2:1. Goście bardzo przyspieszyli i mieli przewagę, jak i szczęście czego efektem było 2:4 do przerwy. Tuż po niej rywala zdominował MK Team, ale Szubartowski postanowił, że złamie słupki, albo umrze próbując. Po dwóch bramkach Pohla było jasne kto wygra ten mecz. W końcówce obie drużyny strzeliły po golu (hattrick Linczowskiego) i w kolejnym meczu obyło się bez niespodzianki.

Vicenti & Immobiliare Cracovia – Czyste Buty 2:8 (1:5)

(Domingos, Nunes – K. Łęcki 2, Sz. Kluza 2, M. Kluza 2, Gady, Turlej)

Żółta kartka: Fall (Vicenti & Immobiliare Cracovia)

Vicenti & Immobiliare Cracovia: Bath – Lenguasco, Czarny, Domingos, Stanula, Fall, Piecuch, Nunes

Czyste Buty: Cerazy – D. Łęcki, K. Łęcki, Sz. Kluza, M. Kluza, Gady, Turlej, Zawiliński

Tak międzynarodowo w NALFie nigdy jeszcze nie było. Owszem, zdarzyło się już, że obcokrajowców na parkiecie było więcej niż Polaków, ale w kadrze Gospodarzy są gracze aż siedmiu narodowości. Należy też dodać, że i w Czystych Butach zagrał stranieri – urodzony w Brazylii Gady. Sam mecz nie miał historii. Czyste Buty bezlitośnie wykorzystali brak zgrania rywala i było 0:3 w 12 minucie. Wówczas pierwszą bramkę w historii NALF strzelił czarnoskóry zawodnik – Cerazego pokonał Angolczyk Nunes. Będący Synem Albionu (drugi w historii NALF) Bath robił co mógł, ale Czyste Buty raz po raz dokładały do pieca i w 23 minucie było 1:6 (jedną z bramek świetnym farfoclem zdobył Turlej). Minutę później gola strzelił urodzony między Tagiem i Duero Domingos, ale Czyste Buty szybko dobiły rywala i zainkasowały trzy punkty. Niemniej, nie ma co lekceważyć Vicenti & Immobiliare Cracovia, odrobina zgrania i będzie można tylko pomarzyć o strzeleniu Im ośmiu goli. Był to pierwszy mecz w historii w którym gole zdobywali obywatele aż czterech różnych państw.

Piątka kolejki: Marek Mroczek (Sparta-Banzai) – Krzysztof Ciuśniak (Pawia-ny), Wojciech Kułaga (Sparta-Banzai), Konrad Linczowski (Rodzinnerestauracje.pl), Marcin Kluza (Czyste Buty)

Zawodnik kolejki: Wojciech Kułaga (Sparta-Banzai) – z meczu na mecz gra co raz lepiej, a jakość Jego gry wzrasta w postępie geometrycznym.

W zakładce typer znajdziecie klasyfikacje typerów. Ciągle można dołączyć do zabawy!