Podwójna korona Pawia-nów!

Pawia-ny w swoim drugim występie Pucharze Ligi wywalczyli to trofeum pokonując Microtec. Była to symboliczna zmiana warty, bowiem Pawia-ny wywalczyły awans do Dywizji A, z której spadła ekipa Microtecu. W meczu o 3 miejsce Złote Chłopaki potrafiły odrobić cztery bramki straty do DRUG-onów, ale ostatecznie ulegli w karnych DRUG-onom.

Finał:

Microtec – Pawia-ny 3:7 (1:2)

(Kowaliński 2, Kraj – Prusak 2, Ciuśniak 2, Filak, Błachut, Bujas)

Microtec: M. Pawlik – Mularczyk, Walczyk, Kraj, Paluch, Musiał, Czepirski, Stawiarz, Kowaliński

Pawia-ny: Dudzik – Prusak, Paweł Ochel, Popielak, Filak, Błachut, Ciuśniak, Bujas

W trzeciej minucie Microtec odtworzył wzorce podpatrzone u Naszej reprezentacji i Ciuśniak otworzył wynik. W 16 minucie od słupka trafił Błachut, ale Microtec wrócił do gry bo gola strzelił Kowaliński. W 25 minucie Pawia-ny znów prowadziły dwoma golami, ale ponownie bramkę kontaktową strzelił Kowaliński. Pawia-ny nie zamierzały robić sobie jednak nerwówki i w 34 minucie było 2:5. Wówczas gola strzelił Paluch, a to komu zostanie wręczony puchar rozstrzygnęły dwie bramki Prusaka na pustą w końcówce. Tym samym Pawia-ny są pierwszą drużyną od jedenastu edycji, która sięgnęła po Puchar jednocześnie będąc mistrzem Dywizji B, a Microtec zaliczył drugi występ i drugą porażkę w Pucharze Ligi.

Mecz o 3. miejsce

Złote Chłopaki – DRUG-ony 5:5 (2:3) karne 2:3

(Mierzejewski 2, Kaczmarski, Górski, Gnutek – Ślusarczyk 2, Rogóż, Świderek, L. Zaczyk)

Karne: 0-0 Ambroziak (Płatek obronił), 0-1 L. Zaczyk, 1-1 Kaczmarski, 1-2 Rogóż, 2-2 Górski, 2-3 Ślusarczyk

(Mierzejewski 2, Górski, Kaczmarski, Gnutek – Rogóż 2, Skiba 2, Świderek)

Czerwona kartka: Kaniewski (Złote Chłopaki, 24. Minuta – akcja ratunkowa)

Złote Chłopaki: Pieczonka – Kaniewski, Gnutek, Kaczmarski, Ambroziak, Łyduch, Mierzejewski, Górski

DRUG-ony: Płatek – P. Knapik, Rogóż, Skiba, Ślusarczyk, Świderek, L. Zaczyk

W mecz o trzecie miejsce z buta weszli Aptekarze. Przewaga nie była miażdżąca, ale na pewno DRUG-ony były skuteczniejsze. W 23 minucie było już 0:4, a gole strzelali Rogóż, Świderek, Ślusarczyk i L. Zaczyk. Złoci nie grali źle, ale każde zagrożenie kasował Płatek. W 24 minucie pierwszą bramkę dla Złotych strzelił Ambroziak, ale chwilę później czerwoną kartkę za rękę obejrzał Kaniewski. Złoci przetrwali grę w osłabieniu, ale w 30 minucie kolejną bramkę strzelił Ślusarczyk. Gdy wydawało się, że będzie łomot to Złote Chłopaki rzucili się na DRUG-ony jak byk kreteński na Pyzyfae. 100 sekund i dwie bramki Mierzejewskiego oraz jedna Gnutka i było 4:5. Szał radości na ławce Gości wywołał Górski doprowadzając do remisu w 36 minucie. W rzutach karnych lepiej spisał się jednak Płatek, który obronił strzał Ambroziaka i DRUG-ony zajęły trzecie miejsce w Pucharze Ligi.