Pawia-ny Mistrzami Dywizji B!

Ostatnia kolejka Dywizji B toczyła się tylko w grupie spadkowej. Mecz Hattrick – Złote Chłopaki nie odbył się ze względu na wykluczenie tej drugiej ekipy, a SM Ostrowscy mimo awizowania przybycia na mecz Pawia-nami jednak się pojawili dzięki czemu Prusak i spółka wygrali Dywizję B. W grupie spadkowej najlepsza okazała się eNHa, która ograła OIRP Kraków, a tuż za Jej plecami finiszowali gracze Venatores FC. W ostatnim meczu trzecią wygraną w rozgrywkach odniosły Żarłacze.

WKS Futsal Team – Żarłacze 6:9 (2:2)

(Mazur 3, Habdas, Rajczyk, Świerczyński – D. Janiszyn 3, K. Janiszyn 2, Hańderek 2, Czajczyk, Antoszewski)

WKS Futsal Team: Myjak – Rajczyk, Habdas, Świerczyński, Mazur

Żarłacze: Dzięgiel – Połubiński, Antoszewski, Hańderek, Sobesto, Czajczyk, Panek, D. Janiszyn, K. Janiszyn

Na papierze faworytem byłą ekipa WKSu, ale nie miała rezerwowych w przeciwieństwie do Żarłaczy. Zgodnie z oczekiwaniami to Gospodarze lepiej zagrali na początku spotkania i w 13 minucie prowadzili 2:0 po golach Habdasa i Mazura. Jeszcze przed przerwą udało się zaprzepaścić to prowadzenie – po bramkach Hańderka i D. Janiszyna (trzeci hattrick w trzecim meczu) i zrobił się remis. W 23 minucie Zieloni ponownie prowadzili – Mazur wykorzystał dogranie Habdasa z rzutu wolnego, ale wówczas dwie bramki zdobył D. Janiszyn. Na domiar złego na skutek wyczerpania gry nie mógł kontynuować Habdas, ale mimo to Mazurowi udało się wyrównać w 30 minucie. Na więcej po prostu nie starczyło sił. Żarłacze bezlitośnie wykorzystały osłabienie rywala i w ostatnich sześciu minutach wpakowali Mu pięć goli. Żarłacze kończą sezon na ostatnim miejscu, ale końcówkę mieli naprawdę niezłą. WKS natomiast uplasował się na ostatnim bezpiecznym miejscu w Dywizji B.

eNHa – OIRP Kraków 5:2 (2:1)

(Wałaszek 2, Ciuruś 2, K. Gibas – Nartowski, Kiełbowicz)

eNHa: P. Gibas – K. Gibas, Górka, Petkun, Ciuruś, Wałaszek

OIRP Kraków: Mirek, Spalik, Budzik, Zwijacz, Kiełbowicz, Wątrobiński, Nartowski

W poprzednim pojedynku tych drużyn padła zaledwie jedna bramka i wydawało się, że tym razem może być podobnie. Do siódmej minuty. Najpierw K. Gibas uderzył z dystansu, a chwilę później Ciuruś sfinalizował dogranie Wałaszka. Radcy Prawni przycisnęli rywala i po niewymuszonym błędzie strzelili bramkę kontaktową, a potem poszli za ciosem. Nartowski dwukrotnie walnął w poprzeczkę, a Mirek w słupek. W drugiej połowie OIRP ograniczał się do strzałów z dystansu, ale bardzo dobrze bronił P. Gibas. W 27 minucie w słupek trafił Kiełbowicz, poszła kontra i Wałaszek podwyższył na 3:1. Radcy Prawni dostali dwa kolejne sztychy i dopiero w końcówce udało się Im strzelić drugiego gola. Dzięki tej wygranej eNHa wygrała grupę spadkową, a OIRP zajął miejsce spadkowe.

Venatores FC – Pumas Kraków 6:4 (3:2)

(Kodyra 3, Michnowicz 2, M. Kopacz – Stepaniak 3, Bielski)

Venatores FC: Zimowski – Michnowicz, Królikowski, M. Kopacz, Gogosz, Kodyra, S. Mroczek, D. Mroczek, Zych

Pumas Kraków: Furmanek – Żurek, Leśniak, Pyciak, Konopka, Piekarski, Stepaniak, Bielski

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla Venatores FC, które objęło prowadzenie w 6 minucie po uderzeniu Kodyry. Pumasi imponowali opanowaniem pod polem karnym rywala i wyrównali po trafieniu Bielskiego, a w 16 minucie prowadzenie Gościom dał Stepaniak. Venatores nie zwlekali z odrabianiem strat – w 19 minucie Michnowicz sieknął nie do obrony, a pięknego gola pozazdrościł Mi Kodyra i było 3:2. Gospodarze szybko poszli za ciosem i w 32 minucie było 6:2, a Kodyra miał już hattrick na koncie. W końcówce Pumas wycofali bramkarza, ale wystarczyło to na dwie bramki będącego w świetnej formie Stepaniaka. Trzy punkty dopisali sobie Venatores FC i ostatecznie uplasowali się siódmym miejscu.

Pawia-ny – Studio Mebli Ostrowscy 5:0, walkower

Pawia-ny: Dudzik – Prusak, Paweł Ochel, Ciuśniak, Popielak, Filak, Błachut, Bujas

Obie drużyny w drugiej rundzie zostały pokonane przez MK Team, ale tylko Pawia-ny umiały się z tym pogodzić, podczas gdy rywal nie stawił się na mecz (abstrahując od tego, że gdyby dał znać to Pawia-ny nie musiałyby czekać 45 minut po finale Pucharu Ligi, by się dowiedzieć, że drugiego meczu nie ma). Tym samym Pawia-ny zostają mistrzami Dywizji B, a Studio Mebli Ostrowscy mimo fenomenalnej postawy w pierwszej rundzie i liderowania przed drugą kończy sezon nawet bez medalu i z ujemnym punktem za ten mecz.

Piątka kolejki: Paweł Gibas (eNHa) – Dariusz Janiszyn (Żarłacze), Arkadiusz Wałaszek (eNHa), Damian Kodyra (Venatores FC), Kamil Stepaniak (Pumas Kraków)

Zawodnik kolejki: Damian Kodyra (Venatores FC) – co zagranie to piękniejsze