Rodzinnerestauracje.pl o krok od mistrzostwa!

Podobnie jak przed rokiem Rodzinnerestauracje.pl są o milimetry od mistrzostwa po dwóch wygranych spotkaniach z Konkretem, który odpadł z wyścigu o mistrzostwo. Pozostaje w nim Banzai, które pokonało Czyste Buty. W dwóch pojedynkach pomiędzy Aptekarzami, a Spartą Kraków DRUG-ony zaaplikowali rywalowi 27 goli niemal już gwarantując sobie czwarte miejsce. W pojedynku już zdegradowanych zespołów Microtec uległ Drink Teamowi.

Sparta Kraków – DRUG-ony 0:12 (0:6)

(Przesór 4, Skiba 3, L. Zaczyk 2, M. Zaczyk 2, Ślusarczyk)

Sparta Kraków: M. Mroczek – Filo, Grabiec, Gruchała, Kułaga

DRUG-ony: Płatek – Świderek, Przesór, M. Zaczyk, Ślusarczyk, L. Zaczyk, Skiba

Mecz toczył się w ramach podgrupy walczącej o czwarte miejsce, a sumaryczna liczba rezerwowych równa dwa oraz temperatura na hali zwiastowała ślimacze tempo i zawały. DRUG-ony prowadziły grę, a bramka dla Nich wisiała w powietrzu. Skiba dwukrotnie stemplował słupek, ale w 12 minucie już się nie pomylił i było 0:1. W 14 minucie ładnie piłkę nad M. Mroczkiem przerzucił Przesór i było 0:2. Końcówka pierwszej połowy to kataklizm pod bramką Sparty – M. Mroczek jeszcze czterokrotnie wyciągał piłkę z siatki. Spartanom ewidentnie brakowało kogoś na zmianę lub przynajmniej butli z tlenem, ale wydawało się, że brązowi medaliści poprzedniej edycji nieco załatali szyki obronne. Temu twierdzeniu zadał kłam Przesór dokładając dwie kolejne bramki. W końcówce Sparta bardzo chciała zdobyć bramkę honorową, ale nic z tego nie wyszło. Wyszły natomiast DRUG-onom cztery kontry i Goście mogli się cieszyć z najwyższej wygranej w swojej historii (równocześnie była to najwyższa porażka Sparta Kraków w historii).

Rodzinnerestauracje.pl – Konkret 4:2 (0:1)

(Banaś, Koźlak, Linczowski, Palion – Ogar 2)

Rodzinnerestauracje.pl: Palion – W. Kopacz, Kowalski, Banaś, Białka, Piwowarczyk, Pohl, Koźlak, Linczowski, Ścieszka

Konkret: Concia – Mączka, Czarny, Stanula, Ogar, B. Pawlik, Domingos

Była to pierwsza odsłona dwumeczu, który może zadecydować o mistrzostwie. Rodzinnerestauracje.pl grały atakiem pozycyjnym, ale Konkret naprawdę wie co znaczy bronić strefą. Co więcej w 9 minucie ładnie do środka zszedł Ogar i to Goście objęli prowadzenie. Lider stwarzał sobie co raz lepsze sytuacje, ale genialnie bronił Concia. Przerwa zdekoncentrowała Konkret, bo w 21 minucie wyrównał Banaś, a chwilę później sprytnie uderzył Koźlak i było 2:1. Rodzinnerestauracje.pl za bardzo się rozpędziły, bo w 24 minucie poszła kontra i wyrównał Ogar, a potem w słupek trafił B. Pawlik. Tempo gry co raz szybciej się zwiększało i nie brakowało dobrych akcji pod obiema bramkami. W 35 minucie Linczowski trafił w same widły i wicemistrz Nowej Huty w futsalu ponownie prowadził. Konkret postawił wszystko na jedną kartę i przesunął broniącego Concię do pola. Gospodarzom udało się jednak przetrwać napór Gości, a wynik ustalił strzałem z własnego pola karnego Palion.

Czyste Buty – Banzai 2:3 (1:2)

(Cebula, M. Kluza – Konrad 2, Bętkowski)

Żółta kartka: Bętkowski (Banzai)

Czyste Buty: Cerazy – Cebula, D. Łęcki, Turlej, Zawiliński, Gruszecki, M. Kluza

Banzai: Oszczypała – Warszawa, Marcin Raźny, D. Zając, Konrad, Bętkowski

Oprócz tego, że Banzai jest ciągle w grze o tytuł to podopieczni Sikory bardzo chcieli się zrewanżować Czystym Butom za wyeliminowanie Ich z Pucharu Ligi. Plan zaczęli realizować w 10 minucie gdy Cerazego pokonał Konrad. W 16 minucie Czyste Buty egzekwowały rzut wolny. M. Kluza uderzył prosto w mur, ale z taką siłą, że piłka i tak wpadła do siatki. Gospodarzom nie udało się jednak utrzymać prowadzenia do przerwy, bowiem drugiego gola strzelił Bętkowski. M. Kluza dwoił się i troił by wyrównać, ale nie mógł się wstrzelić. W 35 minucie Konrad wykorzystał podanie Bętkowskiego i było 1:3. W ostatniej minucie kontaktowego gola strzelił Cebula, ale nie zmieniło to faktu, że Czyste Buty najprawdopodobniej zakończą rywalizacje w dolnej połowie tabeli.

Konkret – Rodzinnerestauracje.pl 3:9 (1:3)

(Stanula 3 – Linczowski 3, Pohl 2, Koźlak 2, Banaś, Piwowarczyk)

Konkret: Concia – Czarny, Mączka, Stanula, Ogar, Rzepecki, Fernandes

Rodzinnerestauracje.pl: Palion – Piwowarczyk, W. Kopacz, Koźlak, Pohl, Linczowski, Kowalski, Otrębski, Banaś

Niespełna dzień po hitowym pojedynku przyszedł czas na rewanż. Konkret objął prowadzenie po golu Stanuli. Wyrównał potężnym uderzeniem Pohl, a jeszcze przed przerwą trafili Koźlak i Linczowski. Jeszcze w 27 minucie było 2:4, ale po golach Linczowskiego i Pohla zrobiło się 2:6. W 35 minucie trafił Stanula i Konkret podobniej jak dzień wcześniej zagrał va banque. I podobnie jak dzień wcześniej więcej opanowania miały Rodzinnerestauracje.pl, które są o jeden punkt od tytułu Mistrza Nowej Huty.

Drink Team – Microtec 2:0 (1:0)

(K. Cholewicki, P. Cholewicki)

Drink Team: Rajek – K. Cholewicki, P. Cholewicki, Lis, Włodarz, Paciora

Microtec: Pasiut – Musiał , Mularczyk, Czepirski, Figura, Stawiarz, Paluch, Kociński

W meczu outsiderów przewagę miał Microtec, ale Drink Team miał braci Cholewickich. Po przetrwaniu naporu Gości w 8 minucie piłkę przejął i skierował do siatki K. Cholewicki. Microtec dalej przeważał, ale raził nieskutecznością. W 21 minucie jedną z nielicznych kontr Drinków sfinalizował P. Cholewicki i było 2:0. Po tej bramce Microtec napierdalał tak, że śmiało mógł zagrać w kolejnej ekranizacji ,,Dział Nawarony”, ale wyśmienicie bronił Rajek lub odpalone przez Żółtą Łódź Podwodną torpedy mijały cel. Do końca spotkania świątynia Rajka pozostała niezdobyta i drużyna Żaby skasowała trzeci komplet punktów.

DRUG-ony – Sparta Kraków 15:1 (3:1)

(Przesór 3, Ślusarczyk 3, M. Zaczyk 3, L. Zaczyk 3, Świderek 2, Rogóż – Gruchała)

DRUG-ony: Płatek – Rogóż, Przesór, Ślusarczyk, Świderek, M. Zaczyk, L. Zaczyk

Sparta Kraków: M. Mroczek – Filo, Grabiec, Gruchała

Spartanie dzień wcześniej grali w piątkę, a w tym meczu postanowili być jeszcze większymi hardkorami grając tym razem w czterech. Bramka Świderka w 30 sekundzie zwiastowała tragedię, ale w 3 minucie wyrównał Gruchała. W 4 minuice gola strzelił L. Zaczyk, ale Spartanie naprawdę dobrze się bronili, co jakiś czas kontrując. Z biegiem czasu Goście słabli i przed przerwą stracili kolejną bramkę. DRUG-ony nie chciały się jakoś specjalnie wyzwierzęcać nad rywalem, ale równocześnie gra się tak jak rywal pozwala. A pozwalał na dużo, choćby dlatego, że w drugiej połowie po prostu brakowało sił. Ostatecznie DRUG-ony załadowały mendel goli bijąc ledwie 24 godzinny rekordy najwyższej wygranej w historii DRUG-onów i najwyższej porażki Sparty Kraków.

Piątka kolejki: Dariusz Rajek (Drink Team) – Krzysztof Cholewicki (Drink Team), Leszek Zaczyk (DRUG-ony), Rafał Bętkowski (Banzai), Konrad Linczowski (Rodzinnerestauracje.pl)

Zawodnik kolejki: Dariusz Rajek (Drink Team) – gdyby był bramkarzem w dyskotece to by nie wpuścił nawet właściciela.

Piątka zaległej kolejki zostanie wybrana za tydzień.