Fajerwerki Sikory

Nihil novi. Rodzinnerestauracje.pl oraz Konkret wygrały kolejne spotkania choć pokonały odpowiednio Drink Team i DRUG-ony zaledwie jedną bramką. Z DRUG-onami zrównał się Banzai, które ograło Microtec. Czyste Buty oddaliły się od strefy spadkowej pokonując Spartę Kraków.

Microtec – Banzai 1:7 (0:2)

(Musiał – Sikora 3, Ziętara 2, Bętkowski 2)

Żółta kartka: Kowaliński (Microtec)

Microtec: Pawlik, Ofiarski – Mularczyk, Kraj, Musiał, Wandasz, Stawiarz, Paluch, Kowaliński

Banzai: Oszczypała – Sikora, Warszawa, Ziętara, Bętkowski, Klęk, Konrad, Mateusz Raźny

Banzai rozpoczęło strzelanie w ósmej minucie gdy do sieci trafił Ziętara. Microtec mógł wyrównać, ale piłka po odbiciu się od Stawiarza trafiła w słupek. Tuż przed przerwą akcję Microtecu przerwał Sikora, a kontra zakończyła się golem Bętkowskiego. Microtec w końcu strzelił bramkę kontaktową w 25 minucie za sprawą Musiała, ale szybko zrobiło się 1:4 po kolejnych golach Ziętary i Bętkowskiego. Końcówka to teatr jednego aktora. Sikora znudzony asystami dołożył trzy trafienia przy czym przy drugiej i trzeciej bramce zaprezentował naprawdę duże umiejętności techniczne. Dzięki temu zwycięstwu Banzai zrównało się punktami z DRUG-onami.

Konkret – DRUG-ony 4:3 (3:2)

(Czarny, Guban, Piekarczyk, Stanula – Świderek, L. Zaczyk, Rogóż)

Żółta kartka: Płatek (DRUG-ony)

Konkret: Szewczyk – Mączka, Czarny, Guban, Piekarczyk, Stanula, Rzepecki, Concia, Domingos

DRUG-ony: Płatek – Sikba, Rogóż, L. Zaczyk, Świderek, M. Zaczyk, Ślusarczyk, Przesór, P. Knapik

Mecz drużyn z ligowego podium lepiej rozpoczął się dla Gospodarzy, którzy otworzyli wynik po mocnym strzale Napory. Nie zachowali jednak wystarczającego skupienia i Rogóż wyrównał niemal bezpośrednio z rozpoczęcia. W 13 minucie było już 3:1 – najpierw strzał Piekarczyka dobił Guban, a potem lewą nogą uderzył Czarny. Tylko kilkudziesięciu sekund potrzebował Świderek, by DRUG-ony ponownie złapały kontakt, a piłka po strzale Rogóża trafiła w słupek. W 26 minucie Piekarczyk przywalił na siłę z wolnego, ale piłka jakoś przeszła przez mur i było 4:2. W 35 minucie ponownie do DRUG-ony złapały kontakt, tym razem po golu L. Zaczyka, ale Konkret nie pozwolił na więcej i ma już 21 punktów w ligowej tabeli.

Drink Team – Rodzinnerestauracje.pl 4:5 (2:2)

(K. Cholewicki 2, P. Cholewicki, Krężel – Linczowski 2, Ścieszka 2, Piotr Ochel)

Żółta kartka: Otrębski (Rodzinnerestauracje.pl)

Drink Team: Szala – Rajek, Włodarz, K. Cholewicki, P. Cholewicki, Paciora, Krężel, Żaba

Rodzinnerestauracje.pl: Palion – Ścieszka, Piotr Ochel, Linczowski, Pohl, W. Kopacz, Kowalski, Otrębski

W pierwszej rundzie Rodzinnerestauracje.pl załadowały tuzin goli rywalowi, ale nie zlekceważyły Go w meczu rewanżowym. Drinki dzielnie się broniły, ale wydawało się, że bramka dla Gości jest kwestią czasu. Nic bardziej mylnego, w 12 minucie kontrę Drinków sfinalizował Krężel. Po dwóch minutach wyrównał Ścieszka, ale kolejna kontra przyniosła gola P. Cholewickiego. Ponownie wyrównał Ścieszka, ale Rodzinnerestauracje.pl objęły prowadzenie dopiero w 22 minucie gdy rzut karny wykorzystał Linczowski. Lider Dywizji A podkręcił tempo i w 33 minucie wydawało się, że jest po meczu, bo było 2:5. Inne zdanie miał K. Cholewicki, który strzelił dwa gole (drugi z karnego), ale na więcej nie starczyło czasu.

Czyste Buty – Sparta Kraków 5:2 (2:1)

(Cebula, M. Kluza, Grochalski, Gruszecki, Turlej – Kaczmarczyk, T. Grabski)

Czyste Buty: Cerazy – Cebula, M. Kluza, Grochalski, D. Łęcki, Gruszecki, Turlej

Sparta Kraków: M. Mroczek – Kułaga, Grabiec, Kawula, Filo, Kaczmarczyk, K. Grabski, T. Grabski

Obie drużyny już chyba oswoiły się z myślą, że podium jest poza Ich zasięgiem, ale nie zmniejszyło to Ich motywacji. W 2 minucie Gruszecki huknął z mocą wodospadu i było 1:0. Sparta wyrównała 10 minut później gdy Cerazego zaskoczył rykoszet po strzale T. Grabskiego. Grające bez pauzującego za kartki K. Łęckiego Czyste Buty radziły sobie nad wyraz dobrze i w 24 minucie było 3:1, gdy na listę strzelców wpisali się Cebula i M. Kluza. Po strzale Kaczmarczyka w 30 minucie wynik robi się na styku, ale ostatnie dziesięć minut należy do Grochalskiego. Bramka i asysta pieczętują wygraną Czystych Butów, które przeskoczyły w tabeli dzisiejszego rywala.

Piątka kolejki: Marcin Oszczypała (Banzai) – Przemysław Sikora (Banzai), Mariusz Stanula (Konkret), Michał Scieszka (Rodzinnerestauracje.pl), Krystian Grochalski (Czyste Buty)

Zawodnik kolejki: Przemysław Sikora (Banzai) – gdy tylko namierzył Żółtą Łódź Podwodną torpedował aż do skutku.

1/8 finału Pucharu Ligi

Drink Team – DRUG-ony 3:4 (2:2)

(Paciora, K. Cholewicki, Krężel – L. Zaczyk 3, Ślusarczyk)

Drink Team: Szala – Rajek, Paciora, K. Cholewicki, P. Cholewicki, Włodarz, Krężel, Żaba

DRUG-ony: Płatek – P. Knapik, Rogóż, Skiba, Przesór, Ślusarczyk, Świderek, M. Zaczyk, L. Zaczyk

Obie drużyny przystępowały do meczu pucharowego 45 minut po zakończeniu spotkań ligowych, ale wydawało się, że Drinki są zdecydowanie świeższe. Objęły prowadzenie 10 minucie precyzyjnym strzale Krężela, a w 17 minucie przedłużony rzut karny wykorzystał K. Cholewicki. Gospodarze zaczęli już myśleć o przerwie, a końcówka to popis duetu L.Zaczyk – Ślusarczyk zakończony wyrównaniem. W obu przypadkach piłkę dogrywał ten drugi, a L. Zaczyk przestawiał rywali pionki na szachownicy i strzelał. Wydawało się, że Drinki muszą wyjść ponownie na prowadzenie, ale Aptekarze przetrzymały napór rywala i w 26 minucie prowadzili po golu Ślusarczyka. Sytuacje mieliśmy pod obiema bramkami, ale to w Paciora w 39 minucie doprowadził do wyrównania. Gdy Kapitanowie już zapewne myśleli kto będzie strzelał karne L. Zaczyk stwierdził, że taki wuj, a nie karne i w swoim stylu wprowadził Aptekarzy do ćwierćfinału.