Górna połowa tabeli lepsza od dolnej

W siódmej kolejce górna połówka tabeli mierzyła się z dolną i za każdym razem faworyt wygrywał swój mecz. Rodzinnerestauracje.pl i Konkret ciągle idą łeb w łeb, odstawiając Spartę Kraków i Czyste Buty. Banzai wróciło na zwycięski szlak pokonując Drink Team. W najbardziej dramatycznym spotkaniu DRUG-ony ograły Microtec i jako jedyni mają iluzoryczny kontakt z prowadzącą dwójką.

Konkret – Sparta Kraków 6:1 (3:0)

(Czarny 3, Napora 3 – Filo)

Konkret; Szewczyk – Mączka, Stanula, Napora, Czarny, Concia

Sparta Kraków: M. Mroczek – Filo, Kułaga, Grabiec, Gruchała

Obie drużyny stawiły się na mecz w mocno przetrzebionych składach, ale mecz toczył się w naprawdę szybkim tempie. W pierwszej połowie szczególnie podobał się Czarny, który dwa razy poszedł jak dzik w żołędzie i w 14 minucie było 2:0. Tuż przed przerwą ładnym lobem popisał się Napora i podwyższył na 3:0. Ten sam gracz kontynuował strzelanie w drugiej połowie i w 29 minucie miał hattricka, a tablicy było 5:0. Pozazdrościł Mu tego wyczynu Czarny i w 34 minucie było 6:0. Gruchała dwoił się i troił, ale wystarczyło to tylko na jedną bramkę i Konkret ciągle ma komplet punktów.

Drink Team – Banzai 4:9 (3:3)

(P. Cholewicki 2, K. Cholewicki, Paciora – Klęk 3, Zając 2, Bętkowski, Ziętara, Mateusz Raźny)

Drink Team: Rajek – Paciora, K. Cholewicki, P. Cholewicki, Tetiuk

Banzai: Oszczypała – Klęk, Konrad, Bylica, Bętkowski, Ziętara, Sikora, Mateusz Raźny, Warszawa, Zając

Drinki na mecz z Mistrzem stawiły się w pięcioosobowym składzie co zwiastowało tęgie pranie. Ale to właśnie Drink Team objął prowadzenie po golu K. Cholewickiego w 7 minucie, choć bardzo szybko wyrównał Zając. Goście prowadzili grę, ale dwie szybkie kontry i zrobiło się 3:1 w 17 minucie. I wówczas beniaminkowi zabrakło tlenu. Jeszcze przed przerwą Banzai wyrównało, a w 23 minucie było 3:5. Niby chwilę później Drink Team złapał kontakt, ale porażka była nieunikniona. Banzai zabiegało rywala, a końcówce hattricka w siedem minut skompletował Klęk, choć największe spustoszenie w szeregach rywala sprawiały penetrujące dogrania Sikory, który zaliczył pięć ostatnich podań.

Czyste Buty – Rodzinnerestauracje.pl 0:7 (0:1)

(Linczowski 5, Pohl 2)

Żółta kartka: K. Łęcki (Czyste Buty) oraz Linczowski (Rodzinnerestauracje.pl)

Czerwona karka: K. Łęcki (Czyste Buty, 32. minuta – za drugą żółtą)

Czyste Buty: Cerazy – K. Łęcki, D. Łęcki, M. Kluza, Sz. Kluza, Gruszecki, Zawiliński, Turlej

Rodzinnerestauracje.pl: Palion – Kowalski, W. Kopacz, Pohl, Piotr Ochel, Linczowski, Białka

Końcowy wynik tego szlagierowego spotkania nie oddaje tego co działo się na parkiecie. Gra była dynamiczna i wyrównana, mimo, że od 5 minuty Rodzinnerestauracje.pl prowadziły po golu Pohla. Czyste Buty robiły co mogły, ale Palion stanowił zaporę nie do przejścia. W drugiej połowie uruchomił się Linczowski. Najpierw podwyższył w 22 minucie, a chwilę później ładne rozegrał rzut wolny z Piotrem Ochelem i było 0:3. Linczowski nie poprzestał na tym i w 29 minucie miał już cztery bramki na koncie. Czyste Buty walczyły jak lwy, ale w 32 minucie K. Łęcki wyleciał z boiska. Gospodarze przetrwali grę w osłabieniu, ale w końcówce Rodzinnerestauracje.pl dołożyły dwa gole. Czyste Buty zasłużyły na niejedno honorowe trafienie, ale przy Palionie po prostu nie dało się trafić do sieci.

DRUG-ony – Microtec 3:2 (2:1)

(Rogóż 2, L. Zaczyk – Kraj, Walczyk)

DRUG-ony: Płatek – Rogóż, Skiba, Przesór, Ślusarczyk, Świderek, Pancerz, L. Zaczyk, M. Zaczyk

Microtec: Pawlik, Ofiarski – Mularczyk, Kraj, Paluch, Stawiarz, Czepirski, Kociński, Walczyk, Wandasz

Mecz rozpoczęło przepiękne uderzenie Walczyka w 2. Minucie, który wcisnął piłkę ud obu słupków. Później oglądaliśmy dużo gry polegającej na kasowaniu akcji rywala. Aż trzykrotnie owo kasowanie (albo zagranie ręką) miało miejsce w polu karnym. W 8 minucie właśnie rzut karny wykorzystał Rogóż, a w 15 minucie L. Zaczyk. Chwilę później przed podobną szansą stanął Wandasz, ale Jego uderzenie obronił Płatek. Tuż po przerwie bardzo ładnie w parkiet wkręcił defensywę rywali Kraj i ponownie mieliśmy remis. DRUG-ony przetrwały napór rywala i w 31 minucie ponownie prowadziły po drugiej bramce Rogóża. Microtec zdominował rywala, ale już nie zdołał pokonać Płatka i DRUG-ony w dalszym ciągu są na podium, a Żółta Łódź Podwodna utrzymuje maksymalne zanurzenie w ligowej tabeli.

Piątka kolejki Sergiusz Palion (Rodzinnerestauracje.pl) – Grzegorz Napora (Konkret), Konrad Linczowski (Rodzinnerestauracje.pl), Przemysław Sikora (Banzai), Rafał Rogóż (DRUG-ony)

Zawodnik kolejki: Konrad Linczowski (Rodzinnerestauracje.pl) – gość, który sprawia, że mecz oscylujący w okolicach remisu kończy się wynikiem 0:7