Banzai musiało przełknąć gorzką pigułkę

Rodzinnerestauracje.pl i Konkret nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki – obie drużyny wygrały już po raz czwarty. Aż sześć punktów tracą do Nich Mistrzowie z Banzai, którzy równie zaskakująco, co wysoko polegli z DRUG-onami. W ostatnim spotkaniu w końcu pierwsze punkty w lidze zdobyły Czyste Buty i Microtec, które podzieliły się punktami w bezpośrednim starciu.

W drugim meczu rundy wstępnej Pucharu Ligi WKS Futsal Team pokonał po rzutach karnych Studio Mebli Ostrowscy.

Sparta Kraków – Rodzinnerestauracje.pl 2:6 (2:1)

(Gruchała, Kułaga – Linczowski 5, Grabiec – samobójcza)

Sparta Kraków: M. Mroczek – Kułaga, Gruchała, Filo, Grabiec

Rodzinnerestauracje.pl: Palion – M. Knapik, Kazior, Kowal, Kowalski, W. Kopacz, Pohl, Linczowski, Białka, Piwowarczyk

Mecz został rozegrany awansem dzień wcześniej dzięki uprzejmości Sparty Kraków. I Sparta kiepsko na tej uprzejmości wyszła, zwłaszcza, że Rodzinnerestauracje.pl dyszały żądzą rewanżu za to, że Sparta odebrała Im mistrzostwo w ostatniej kolejce poprzedniej edycji. Sparta zagrała w swoim stylu i po dwóch kontrach prowadziła 2:0 w 10 minucie po bramkach Kułagi i Gruchały. Sparta dowiozłaby prowadzenie do końca pierwszej połowy, ale strzał Linczowskiego znalazł jakimś cudem drogę do siatki i było 2:1. Druga połowa to szoł Linczowskiego, który strzelał jak zły. Zmęczeni Spartanie, którzy grali bez zmiany po pełniali błąd za błędem, a tego przy Linczowskim robić nie można. W 29 minucie Rodzinnerestauracje.pl już prowadziły, a potem już tylko dobijały rywala. Goście wygrali po raz czwarty z rzędu, a Spartanie oddalają się od walki od mistrzostwo.

Banzai – DRUG-ony 2:7 (1:1)

(Klęk, Zając – Ślusarczyk 3, M. Zaczyk 2, Rogóż 2)

Żółta kartka: Marszycki (Banzai)

Banzai: Oszczypała – Zając, Sikora, Klęk, Marszycki, Bętkowski, Ziętara

DRUG-ony: Płatek – Rogóż, Skiba, Przesór Kmiecik, Ślusarczyk Świderek, L. Zaczyk, M. Zaczyk

Wydawało się, że Banzai nie powtórzy błędu z poprzedniej edycji, gdy dali sobie wyrwać kilkubramkowego prowadzenie. Nie powtórzyło, bo nie miało takiej okazji. Mecz rozpoczął się od bramki Klęka w 4 minucie, a dziesięć minut później Kmiecik nabił Rogóża i był remis. Co więcej to Aptekarze mieli więcej z gry i po golach Ślusarczyka i Rogóża było 1:3 w 26 minucie. Już wówczas Banzai zdecydował się na grę bez bramkarza. Gdy w 31 minucie Zając wcisnął piłkę obok Płatka to wydawało się, że rywal pękł. W 36 minucie piłkę przejął piłkę Ślusarczyk i było 4:2. Morale Gospodarzy wyraźnie spadło i pozwolili załadować sobie jeszcze trzy bramki. DRUG-ony odniosły historyczne zwycięstwo nad Mistrzem Nowej Huty, po raz pierwszy są na podium w Dywizji A i po raz pierwszy w Dywizji A mają dodatni bilans bramkowy.

Drink Team – Konkret 0:2 (0:0)

(Czarny, Szewczyk)

Drink Team: Szala – Rajek, P. Cholewicki, Włodarz, Lis, Krężel, Ryczek, Żaba

Konkret: Szewczyk – Mączka, Stanula, Napora, Czarny, Zelek, Domingos, Gruszka

To nie był mecz, który zachwyciłby niewytrawnego widza. Gra obu drużyn koncentrowała się na destrukcji i przez długi czas jedyną akcją godną wzmianki była poprzeczka Napory. Drink Team pogubił się nieco w drugiej połowie i wynik otworzył Czarny w 27 minucie. Ten sam gracz mógł podwyższyć w 34 minucie, ale spudłował. Drink w końcu musiały się odkryć, co rzecz jasna skończyło się golem dla rywali. Z tym, że tego gola zdobył w ostatnich sekundach Szewczyk, którzy przelobował swojego vis-a-vis. Konkret wygrał po raz czwarty z rzędu.

Microtec – Czyste Buty 2:2 (2:1)

(Wandasz 2 – M. Kluza, Zawiliński)

Microtec: Ofiarski – Mularczyk, Wandasz, Stawiarz, Kraj, Kociński, Kowaliński, Czepirski, Wilczyński

Czyste Buty: Cerazy – Cebula, Gruszecki, Zawiliński, Turlej, D. Łęcki, K. Łęcki, M. Kluza, Sz. Kluza

Obie drużyny po trzech meczach miały na swoim koncie po zero punktów i nie było lepszej okazji na przełamanie niż bezpośredni mecz. Pierwsza połowa to dominacja Microtecu, a zwłaszcza popis Wandasza, który dwa razy odbierał rywalom piłkę bez pytania i pakował do siatki Cerazego. Również dwie wyśmienite okazje miał Stawiarz, ale celownik zawodził. Zemściło się to w 19 minucie gdy gola zdobył M. Kluza. Przewaga Microtecu malała, aż w 34 minucie wyrównał debiutujący w lidze Zawiliński. Czyste Buty docisnęły rywala, ale Zawiliński, M. Kluza i K. Łęcki albo nie trafiali w bramkę, albo prosto w Ofiarskiego. Ostatecznie mecz zakończył się pierwszym w tej edycji podziałem punktów w Dywizji A.

Piątka kolejki: Bogusław Szewczyk (Konkret) – Konrad Linczowski (Rodzinnerestauracje.pl), Wojciech Ślusarczyk (DRUG-ony), Paweł Czarny (Konkret), Norbert Wandasz (Microtec)

Zawodnik kolejki: Konrad Linczowski (Rodzinnerestauracje.pl) – z zimną krwią rozstrzelał Spartę.

Runda wstępna Pucharu Ligi:

Studio Mebli Ostrowscy – WKS Futsal Team 2:2 (1:1) karne 0:2

(E. Ostrowski, N. Ostrowski – Rajczyk, Mazur)

Karne: 0-0 H. Wójcik (Myjak obronił), 0-1 Fijoł, 0-1 N. Ostrowski (Myjak obronił), 0-2 Mazut

SM Ostrowscy: Kusion – H. Wójcik, E. Ostrowski, N. Ostrowski, S. Ostrowski, Świerczek

WKS Futsal Team: Myjak – Fijoł, Świerczyński, Rajczyk, Habdas, Dudek, Mazur

Mecz odbył się dzień po meczu ligowym w którym kości trzeszczały, a sędzia pokazał aż osiem żółtych kartek (opis jutro). Widać było, że obie drużyny przystąpiły do meczu z wolą poprawy, ale żadnej taryfy ulgowej nie stosowano. Podobniej jak dzień wcześniej WKS Futsal Team objął prowadzenie po golu Rajczyka, tym razem padł on w 12 minucie. SM Ostrowscy wyrównali tuż przed przerwą po strzale E. Ostrowskiego. Ten sam gracz w 30 minucie huknął w poprzeczkę, ale dwie minuty później nie pomylił się S. Ostrowski i było 2:1. Wydawało się, że WKS Futsal Team jest u kresu sił, ale w 35 minucie na strzał z dużego palca zdecydował się Mazur i był remis. W serii rzutów karnych bohaterem okazał się Myjak. Bramkarz WKSu obronił uderzenia H. Wójcika i N. Ostrowskiego i Goście zagrają w 1/8 finału przeciwko obrońcy tytułu czyli Sparcie Kraków.