Rodzinnerestauracje.pl o krok od tytułu mistrzowskiego!

Drużyny pierwszej czwórki zgodnie wygrały swoje mecze i oznacza to, że w walce o mistrzostwo pozostaje tylko Banzai i Rodzinnerestauracje.pl. O ile ta druga drużyna ma zagwarantowane przynajmniej srebrne medale to ktoś z grona Banzai, Konkret i Sparta znajdzie się poza podium. Ostateczne rozstrzygnięcia za tydzień!

Sparta Kraków – DRUG-ony 3:1 (1:0)

(Szpulecki 2, Karaś – Ślusarczyk)

Sparta Kraków: M. Mroczek – Kułaga, Gruchała, Grabiec, Kaczmarczyk, Filo, Kawula, Karaś, Szpulecki, Szczepański

DRUG-ony: Płatek – Rogóż, Skiba, Sarliński, Ślusarczyk, Świderek, Walicki, L. Zaczyk

Mimo, że niezbyt często były spięcia pod bramkami to mecz mógł się podobać. Akcja przenosiła się spod jednej bramki pod drugą, a przewagę miała Sparta. W 15 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Szpulecki, zasłonięty Płatek zareagował za późno i było 1:0. Tuż przed przerwą Karaś zmarnował przedłużony rzut karny, ale Gospodarze dalej napierali na rywali. Sparta dopięła swego dopiero w ostatnich 10 minutach. Najpierw cudowny rajd przeprowadził Szpulecki, ale potem stoickim spokojem popisał się Karaś i było 3:0 w 34 minucie. Aptekarze honorową bramkę strzelili minutę później, a Sparta powinna dołożyć jeszcze kilka trafień, ale z dobrej strony pokazał się Płatek i poprzeczka. Spartanie po zdobyciu Pucharu Ligi przedłużyli swoje szanse na medale, choć będą musieli wygrać z Rodzinnymirestauracjami.pl.

MK Team – Rodzinne Restauracje.pl 3:7 (2:2)

(Doniec, Szubartowski, Jurczyk – Linczowski 3, Janas 2, Pohl, Piwowarczyk)

MK Team: Ginter, Guliński – Jurczyk, P. Sikora, Hołota, Michta, Kępka, Szubartowski, Nawrot, Doniec

Rodzinne Restauracje.pl: M. Knapik – W. Kopacz, Kowalski, Serafin, Piwowarczyk, Otrębski, Linczowski, Janas, Pohl

MK Team, mimo że jest już zdegradowany nie miał zamiaru tanio sprzedawać skóry. W 7 minucie po wykończeniu ładnej akcji Janas strzelił pierwszą bramkę i wyprowadził Rodzinnerestauracje.pl na prowadzenie. Zaledwie minutę później podobnym osiągnięciem wykazał się Jurczyk i wyrównał. W 10 minucie pięknym uderzeniem z daleka popisał się Linczowski i jego drużyna znów prowadziła. Cieszyli się nim tylko przez następną minutę, ponieważ Szubartowski świetnie wykorzystał nadarzającą się okazję i znów był remis. Goście nie mogli sobie pozwolić na stratę punktów i zaczęli grać szybciej w 26  minucie po golach Janasa, Pohla i Linczowskiego było 2:5 i po zawodach. Goście trzymali się rywali na dystans i zaliczyli dziesiątą wygraną w lidze. Do powrotu na nowohucki tron brakuje Im tylko jednego punktu.

Czyste Buty – Banzai 1:7 (1:2)

(Gruszecki – Mateusz Raźny 2, Oszczypała 2, P. Sikora, D. Zając, Filipek)

Czyste Buty: Szewczyk – Gruszecki, K. Łęcki, D. Łęcki, Wietrak, D. Nowak

Banzai: Jamka – Filipek, D. Zając, Oszczypała, Bętkowski, Mateusz Raźny, P. Sikora

Obie drużyny przystąpiły do meczu w nieco okrojonych jak na siebie składach. Nie sprawiło to jednak że mecz nie był dynamiczny i ciekawy, choć Czyste Buty nie należą do najbardziej ulubionych przeciwników Banzai. Na pierwsze trafienie czekaliśmy stosunkowo długo bo do 10 minuty gdy wynik otworzył Filipek. 7 minut później P. Gruszecki wyrównał a kolejną minutę później Banzai znów objęło prowadzenie po ładnej akcji i celnym strzale Oszczypały. W drugiej połowie gra nabrała tempa, choć coraz większą przewagę zdobywało Banzai. W 22 minucie podwyższyli na 3:1 i później już tylko Oni trafiali do bramki rywala. Czyste Buty mimo dobrej gry i ambicji nie były w stanie popisać się skutecznością. Czyste Buty straciły szanse na medal w tej edycji, a Banzai dalej może obronić tytuł, choć nie wszystko jest w Ich rękach.

eNHa – Konkret 4:9 (3:1)

(Wałaszek 2, Pal, Górka – Pawlik 3, Piekarczyk 3, Gruszka 2, Stanula)

Żółte kartki: Pal (eNHa) oraz Piekarczyk (Konkret)

eNHa: P. Gibas – K. Gibas, Ludwig, Wałaszek, Górka, Michnowicz, Pal

Konkret: Mączka – Czarny, Piekarczyk, Stanula, Gruszka, Pawlik, Napora

Po akcji Konkretu z 2 minuty zakończonej celnym strzałem Piekarczyka wydawało się, że eNHa nawet nie podniesie rękawicy. Gospodarze pokazali jednak charakter i po dwóch golach Wałaszka i jednym Górki zrobiło się 3:1 w 10 minucie. Konkret potrzebował 12 minut by się ogarnąć (choć wcześniej też sytuacji nie brakowało) i w 22 minucie było 3:3 (pomiędzy bramkami Piekarczyk przestrzelił rzut karny). W 32 minucie zrobiło się 3:5, ale Pal dał Gospodarzom bramkę kontaktową. eNHa odsłoniła się i skończyło się to tragicznie – cztery gole w trzy minuty. Dzięki wygranej Konkret ciągle walczy o miejsce na podium, choć stracił już szanse na tytuł mistrzowski.

Piątka kolejki: Tadeusz Jamka (Banzai) – Maksym Szpulecki (Sparta Kraków), Konrad Linczowski (Rodzinnerestauracje.pl), Marcin Oszczypała (Banzai), Krzysztof Piekarczyk (Konkret)

Zawodnik kolejki: Konrad Linczowski (Rodzinnerestauracje.pl) – nie dość, że Jego bramki prawie zapewniły Mistrzostwo Jego drużynie to jeszcze pokazał, że nie zamierza składać broni w walce o koronę króla strzelców.