Drink Team wygrywa rundę zasadniczą

Przedostatnia kolejka rundy zasadniczej Dywizji B potwierdziła dominacje Drink Teamu i Microtecu, które wygrały swoje mecze, choć Lider bardzo się namęczył. W walce o Dywizję A ciągle są drużyny Złotych Chłopaków i Hattricka, które również inkasowały po trzy punkty.

A, i tak przy okazji – głosami Kapitanów ustaliliśmy, że zostajemy przy starym systemie rozgrywek.

Venatores FC – Złote Chłopaki 1:4 (0:1)

(Wątroba – Bębenek 2, Maj, Fudali)

Żółte kartki: Ciuruś (Venatores FC) oraz Gnutek (Złote Chłopaki)

Czerwona kartka: Ciuruś (Venatores FC, 39 minuta – za drugą żółtą)

Venatores FC: Zimowski, Ciuruś, Wątroba, Zych, D. Mroczek, Wojtasiński, M. Kopacz

Złote Chłopaki: Pieczonka – Kaniewski, Gnutek, Pawlak, Ciepiela, Machaj, Bębenek, Maj, Fudali.

W pierwszej połowie Złote Chłopaki pokazały swój znak firmowy – rażącą nieskuteczność. Dopiero w 17 minucie Maj pokonał Zimowskiego, ale prosty błąd w rozegraniu kosztował Gości bramkę wyrównującą autorstwa Wątroby w 23 minucie. Co więcej to Pomarańczowi mieli więcej szans na objęcie prowadzenie. Dopiero w 31 minucie Bębenek wreszcie zaskoczył Zimowskiego. Po chwili Wątroba trafił w poprzeczkę, ale Złote Chłopaki zrozumiały ostrzeżenie. Dwie bramki przesądziły sprawę i w końcu Goście zaliczyli trzy punkty.

Microtec – Pumas Kraków 11:3 (7:2)

(Kowaliński 4, Kraj 2, Nowakowicz 2, Wandasz 2, Stawiarz – Żurek, Konopka, Marczak)

Microtec: Ofiarski, Pawlik – Stawiacz, Czepirski, Kowaliński, Mularczyk, Kraj, Nowakowicz, Wandasz

Pumas Kraków: Baranek – Pyciak, Marczak, Konopka, Furmanek, Kapela

Wicelider nie bawił się w żadną kurtuazję i pocisnął rywala tak, że oczy wychodziły na wierzch. W 13 minucie było już 6:0, a najbardziej podobał się Kowaliński, który strzelił cztery bramki. Pumasi doszli do głosu pod koniec pierwszej połowy i po golach Konopki i Zurka było 7:2. Jeszcze w 30 minucie było 8:3, ale w końcówce Microtec znów włączył turbo. Sytuacji było multum, ale tylko trzy znalazły drogę do sieci. Nie zmienia to faktu, że Żółta Łódź Podwodna wygrała po raz ósmy i rundę zasadniczą zakończy na drugim miejscu.

Hattrick – OIRP Kraków 7:3 (1:1)

(Gruszczyński 2, Rybski 2, Makuła, Walerowski, Mikrut – Mendrala 2, Śmiłek)

Hattrick: Klimczyk – Mikrut, Walerowski, Rybski, Makuła, Gruszczyński

OIRP Kraków: Lolo – Mirek, Kościółek, Kiełbowicz, Mendrala, Sacha, Śmiłek

Spotkanie pomiędzy OIRP a Hattrickiem rozpoczęło się dosyć niemrawo. Obie drużyny w pierwszych minutach nieskutecznie atakowały. W 8 minucie Mendrala z OIRP popisał się celnym uderzeniem i otworzył wynik. Mimo że jego drużyna pierwsza strzeliła bramkę to jednak potem musiała uznać wyższość rywali gdyż później to Hattrick przejął inicjatywę W 25 minucie było 1:4, a współpraca Rybskiego i Gruszczyńskiego naprawdę mogła się podobać.W 28 minucie Śmiłek strzelił drugą bramkę dla Prawników, ale Hattrick nie miał zamiaru tracił punktów i dołożył trzy trafienia.

Drink Team – Copacabana  3:2 (1:1)

(K. Cholewicki 3 – Popielak, K. Tomala)

Żółta kartka: K. Cholewicki (Drink Team)

Drink Team: Szala – Rajek, Drożdżewski, K. Cholewicki, P. Cholewicki, Włodarz, Połednik, Lis, Bień, Żaba

Copacabana: Dudzik – Z. Tomala, Bialik, Wojtasik, K. Tomala, Popielak, Ochel,

Mogło się wydawać że doświadczony i utytułowany Drink Team powinien poradzić sobie bez większych problemów z zaczynającą swoją przygodę w NALFie Copacabaną. Okazało się jednak że ten mecz do spacerków nie należał i był bardzo ostry i zacięty. Drink Team otworzył wynik w 7 minucie po celnym strzale K. Cholewickiego. W ostatniej minucie pierwszej połowy Popielak wyrównał. W 30 minucie K. Tomala pokonał bramkarza rywali i Copacabana wyszła na prowadzenie. Drinki nie obsrały się i wzięły się ostro do roboty. Copacabana utrzymała prowadzenie do 35 minuty, kiedy to ponownie K. Cholewicki trafił do siatki. Na 2 minuty przed końcem już po raz trzeci K. Cholewicki nie zawiódł i wykorzystał dogodną sytuację zapewniając swojej drużynie zwycięstwo. Drink Team tym samym wygrał rundę zasadniczą.

Piątka kolejki: Krzysztof Szala (Drink Team) – Mateusz Bębenek (Złote Chłopaki), Jędrzej Kowaliński (Microtec), Janusz Rybski (Hattrick), Krzysztof Cholewicki (Drink Team)

Zawodnik kolejki: Krzysztof Cholewicki (Drink Team) – spisał się fantastycznie przyklepując swojej drużynie pierwszej miejsce po rundzie zasadniczej.