Sparta Kraków i Czyste Buty w finale Pucharu Ligi

Wydawać by się mogło, że w najlepszej sytuacji przed półfinałami jest Microtec. Wysokie morale po ciągłych wygranych w lidze i w odróżnieniu pozostałych półfinalistów nie grał tego dnia meczu ligowego. Futsal okazał się bardzo przewrotny – ekipa Mularczyka dostała bolesną lekcję od Sparty Kraków. W drugim półfinale oglądaliśmy, aż 18 goli, a Czyste Buty pokazały prawdziwy charakter – potrafiły wygrać spotkanie, mimo, że w sumie prowadzili tylko przez 180 sekund! Finał zapowiada się pasjonująco, dla obu drużyn może to być jedyna szansa na trofeum.

Sparta Kraków – Microtec 7:0 (3:0)

(Szpulecki 5, Karaś, Kaczmarczyk)

Sparta Kraków: M. Mroczek – Kułaga, Gruchała, Grabiec, Kaczmarczyk, Karaś, Szpulecki

Microtec: Ofiarski – Wandasz, Kraj, Wilczyński, Musiał, Nowakowicz, Walczyk, Mularczyk

Starcie między Spartą Kraków a Microtecem zapowiadało się arcyciekawie. Wydawało się, że walka o finał będzie się toczyć przez pełne 40 minut, ale w rzeczywistości jednak wygrana Sparty przyszła dosyć łatwo, bo drużyna Microtecu która wydawała się być w dobrej dyspozycji nie potrafiła strzelić rywalom ani jednej bramki. Strzelanie rozpoczął Szpulecki w 8 minucie, ale Microtec miał swoje szanse na wyrównanie. W samej końcówce pierwszej połowy Szpulcki miał już hattricka i Goście musieli się otworzyć. Nietrudno się domyślić jak musiało się to zakończyć przy braku skuteczności i przy naprawdę rozsądnie grającej Sparcie. Ostatecznie skończyło się na siedmiu sztuka i Sparta stanie przed szansą na powtórzenie sukcesu z XII edycji. Należy też dodać, że w Sparcie Szpulecki znów strzelił rywalom 5 bramek, podobnie jak w jego wcześniejszym spotkaniu ligowym tego samego dnia. Sparta w tym dniu zaliczyła dwa piękne zwycięstwa zarówno w Lidze jak i Pucharze Ligi.

Czyste Buty – MK Team 10:8 (3:4)

(K. Łęcki 5, Cebula 2, Sz. Kluza, Gruszecki, Wietrak – Kępka 4, Szubartowski 2, Doniec, Michata)

Zółta kartka: Czyrka (MK Team)

Czerwona kartka: Czyrka (MK Team – 26. minuta za drugą żółtą)

Czyste Buty: D. Szewczyk – Sz. Kluza, M. Kluza, Cebula, K. Łęcki, D. Łęcki, Gruszecki, Wietrak

MK Team: Ginter, Guliński – Doniec, Szubartowski, Kępka, Michta, Hołota, Czyrka

Obie drużyny przystępowały do spotkania w wyjątkowo podłych nastrojach. Czyste Buty wtopiły z eNHą, a MK Team został sprany przez Spartę w rozgrywanych tego samego dnia meczach ligowych. Chyba bardziej sponiewierane były Czyste Buty – nieodpowiedzialna gra w obronie zakończyła się dwiema bramkami Kępki i wynikiem 0:2 po 4 minutach. MK Team nie pozostał dłużny – brak krycia sprawił, że w 14 minucie było już 2:2. W 18 minucie znów MK Team prowadził 2:4, ale nie potrafił utrzymać przewagi. Czyste Buty doprowadziły do remisu w 21 minucie, a w 26 minucie z boiska wyleciał Czyrka. K. Łęcki wykorzystał grę w przewadze i Czyste Buty prowadziły po raz pierwszy. Do remisu doprowadził Szubartowski, ale chwilę później Cebula był tam gdzie powinien być i było 6:5. Następna wymiana ciosów sprawiła, że było 7:6 w 32 minucie. MK Team podkręcił tempo – kazik Szubartowskiego i precyzyjne uderzenie Michty w długi róg sprawiło, że 38 minucie było 7:8. Czyste Buty postawiły wszystko na jedną kartę. Ostatnia minuta wstrząsnęła MK Teamem. Najpierw Wietrak wyrównał przy sporej pomocy obrony Niebieskich. Wszyscy czekali na karne, ale K. Łęckiemu najwyraźniej śpieszyło się do domu. Najpierw o mało co nie zabił Szubartowskiego, a potem bezlitośnie wykorzystał fakt, że MK Team zaatakował pełną czwórką i Czyste Buty po raz pierwszy zagrają w finale Pucharu Ligi.