Rodzinnerestauracje.pl liderem Dywizji A po pierwszej rundzie

Pierwszą rundę Dywizji A wygrała drużyna Rodzinnychrestauracji.pl, która pokonała Spartę Kraków strzelając zwycięskiego gola na minutę przed końcem meczu. Co ciekawe dzień wcześniej, w meczu Pucharu Ligi to Spartanie byli lepsi i zagrają w półfinale. Tuż za Nimi są gracze Banzai, którzy odprawili z kwitkiem eNHę. Drugą rundę z trzeciej pozycji będzie zaczynać Konkret, który podniósł się w meczu z MK Teamem. W ostatnim spotkaniu Czyste Buty okazały się lepsze od DRUG-onów.

MK Team – Konkret 4:7 (4:2)

(Hołota 2, Czyrka, Szubartowski – Grzybek 3, Zelek 2, Stanula 2)

Żółta kartka: Grzybek (Konkret)

MK Team: Guliński, Ginter – Czyrka, Hołota, Głowa, Kępka, Szubartowski

Konkret: B. Szewczyk – Mączka, Stanula, Cisak, Zelek, Pawlik, Czarny, Grzybek

Konkret szybko objął prowadzenie po golu Grzybka, ale jeszcze szybciej odpowiedział Czyrka. Przewaga MK Teamu została udokumentowana bramką na 2:1, a spartolona sytuacja Czyrki zemściła się i wyrównał Zelek. MK Team przycisnął rywala i jeszcze przed przerwą prowadził 4:2. Konkret nie zamierzał jednak oddawać pola – po bramkach Zelka i Stanuli zrobiło się po cztery w 28 minucie. Końcówka należała już zdecydowanie do Mączki i spółki. Trzy bramki w ostatnich pięciu minutach załatwiły sprawę i Konkret wskoczył na najniższy stopień podium.

Czyste Buty – DRUG-ony 6:2 (2:0)

(M. Kluza 2, D. Łęcki, K. Łecki, Gruszecki, Sagan – Kmiecik, Ślusarczyk)

Żółte kartki: D. Szewczyk i Wietrak (Czyste Buty)

Czyste Buty: D. Szewczyk – Sz. Kluza, M. Kluza, D. Łęcki, K. Łęcki, Sagan, Wietrak, Gruszecki

DRUG-ony: Płatek – P. Knapik, Rogóż, Skiba, Kmiecik, Ślusarczyk, Pancerz, Świderek, M. Zaczyk, L. Zaczyk

Pierwsza połowa to niezwykle zażarta walka w środku pola. Dopiero w 16 minucie D. Łęcki wykorzystał podanie M. Kluzy i było 1:0, a chwilę później podwyższył Sagan. Po okresie wyrównanej gry przewagę zaczęły zyskiwać Czyste Buty co udokumentowały trzecią bramką autorstwa Gruszeckiego. Aptekarze w 29 minucie zdobyli pierwszą bramkę gdy do siatki trafił Ślusarczyk, ale błyskawicznie odpowiedział K. Łęcki. DRUG-onów stać było na drugi zryw – po bramce Kmiecika w 35 minucie zrobiło 4:2, ale Czyste Buty nie zamierzały wypuszczać wygranej z rąk i w końcówce dołożyły jeszcze dwie bramki.

eNHa – Banzai 2:10 (1:6)

(Łach, Wałaszek – D. Zając 4, Bętkowski 3, Mateusz Raźny, Ropa, Oszczypała)

Żółta kartka: Bętkowski (Banzai)

eNHa: P. Gibas – K. Gibas, Michnowicz, Górka, Warszycki, Łach, Wałaszek

Banzai: Jamka – Mateusz Raźny, Sikora, D. Zając, Bętkowski, Ropa, Oszczypała

Nie oszukujmy się – eNHa miała by większe szanse na nie oślepnięcie podczas picia czeskiego spirytusu niż na ogranie Banzai. Mecz rozpoczął się od dwóch trafień D. Zająca i wiadomo było, że niespodzianki nie będzie. Na 0:3 podwyższył Ropa, a Gospodarze odpowiedzieli golem Wałaszka, który chwilę później doznał kontuzji. Obraz gry się nie zmienił – dominacja Banzai była niepodważalna. Do przerwy Mistrzowie Ligi dołożyli jeszcze trzy gole.  W drugiej połowie gracze eNHy skupili się na grze obronnej, ale Banzai zdołało wcisnąć dwycyfrówkę w ostatniej minucie. W ostatniej akcji na otarcie łez trafił jeszcze Łach, ale oczywiście niczego to nie zmieniło.

Sparta Kraków – Rodzinnerestauracje.pl 0:1 (0:0)

(Linczowski)

Żółta kartka: Linczowski (Rodzinnerestauracje.pl)

Sparta Kraków: M. Mroczek – Kułaga, Gruchała, Grabiec, Kaczmarczyk, Kawula, Filo, Karaś

Rodzinnerestauracje.pl: Flank – M. Knapik, Janas, Petho, Piwowarczyk, W. Kopacz, Linczowski, Kowalski, Serafin

Mecz był rewanżem za ćwierćfinał Pucharu Ligi i Rodzinnerestauracje.pl kipiały żądzą zemsty (sportowej). Generalnie mecz przebiegał wg schematu: atak pozycyjny gości – interwencja M. Mroczka – kontra Sparty – o ułamek sekundy za późno dołożona noga  Wydawało się, że mecz musi się zakończyć bezbramkowym remisem – nawet Linczowski przestał trafiać w piłkę. Nadeszła w końcu 39 minuta – Janas szybko wykonał aut, a Linczowski, który miał hektar pola w polu karnym przywalił nie do obrony. Ta bramka zapewniła Rodzinnymrestauracjom.pl pozycję lidera po pierwszej rundzie, ale Spartę zepchnęła do drugiej połówki tabeli.

Piątka kolejki: Marek Mroczek (Sparta Kraków) – Dariusz Zając (Banzai), Marcin Kluza (Czyse Buty), Konrad Linczowski (Rodzinnerestauracje.pl), Michał Grzybek (Konkret)

Zawodnik kolejki: Konrad Linczowski (Rodzinnerestauracje.pl) – przez cały mecz Mu nie szło, ale w najważniejszej chwili nie zadrżała Mu noga

Ćwierćfinał Pucharu Ligi

Rodzinnerestauracje.pl – Sparta Kraków 1:4 (1:3)

(Linczowski – Karaś 2, Kawula, Gruchała)

Żółte kartki: Janas i Flank (Rodzinnerestauracje.pl) oraz Kawula (Sparta Kraków)

Rodzinnerestauracje.pl: Flank – M. Knapik, Piwowaczyk, Białka, Otrębski, Linczowski, Kowalski, Janas

Sparta Kraków: M. Mroczek – Gruchała, Grabiec, Kaczmarczyk, Kawula, Karaś, Szczepański

Ostatni ćwierćfinał Pucharu Ligi był prawdziwą futsalową ucztą. Akcje toczyły się w zawrotnym tempie i nie brakowało ani indywidualnych popisów jak i gry zespołowej. Rodzinnerestauracje.pl pierwsze ostrzeżenie dostały w 2 minucie, gdy w poprzeczkę trafił Karaś. Po chwili indywidualną akcją popisał się Gruchała i było 0:1. Wyrównał cudownym strzałem z linii bocznej Linczowski. W 17 minucie Grabiec potężnie uderzał z rzutu wolnego. Flank uderzenie sparował, ale dobitki Karasia już nie. Sparta poszła za ciosem i tuż przed przerwą podwyższył Kawula. W dalszym ciągu gra toczyła się wet za wet, ale w 28 minucie po bramce Karasia sytuacja Rodzinnychrestauracji.pl mocno się skomplikowała. Rodzinnerestauracje.pl miały przewagę, ale świetnie dysponowany był M. Mroczek. W samej końcówce mecz, który do tej pory toczył się w atmosferze fair play trochę dał się we znaki niektórym graczom i tylko dzięki dobremu sercu sędziego nie było wcześniejszych zjazdów do bazy. Niemniej lider Dywizji A poległ, a Spartanie w ćwierćfinale zmierzą się z Microtecem.