Złoty Prusak!

Po drugiej porażce z rzędu chwilowy kontakt z czołówką stracił Hattrick. Wykorzystały to Microtec i Drink Team, które w sumie straciły jednego gola (ale Microtec przegrywał przez 23 minuty meczu). Bardzo ważny mecz wygrały Pawia-ny, które dzięki genialnemu Prusakowi ograły Złotych Chłopaków. Kolejne zwycięstwo odniósł też WKS Futsal Team, który pokonał grającą drugi mecz z rzędu Copacabanę. W pierwszym spotkaniu tego dnia podopieczni T. Wojtasika, po arcydramatycznym meczu okazali się lepsi od Pumasów.

OIRP Kraków – Microtec 1:5 (1:0)

(Ryt – Krajewski, Kraj, Mularczyk, Walczyk, Kowaliński)

Żółta kartka: Ofiarski (Microtec)

OIRP Kraków: Lolo – Kiełbowicz, Mendrala, Ryt, Sacha, Śmiłek

Microtec: Ofiarski, Pawlik – Musiał, Wandasz, Krajewski, Stawiarz, Mularczyk, Kraj, Walczyk, Kowaliński

Faworytami spotkania byli oczywiście Goście, ale OIRP rozegrał pierwszą połowę po mistrzowsku. W 5 minucie Sacha przedarł się lewą stroną, dograł piłkę do Ryta i było 1:0. Gospodarze powinni podwyższyć, ale znakomicie spisywał się Ofiarski. Problemem OIRP była wąska ławka rezerwowych i związana z tym postępująca utrata sił. Prosty błąd w 28 minucie pozwolił Kowalińskiemu wyrównać, a chwilę później prowadzenie Gościom dał Walczyk. OIRP musiała się otworzyć, ale ciężko było wykrzesać z siebie więcej sił. Microtec spokojnie wyczekał rywala i w ostatnich trzech minutach zaaplikował Mu trzy trafienia pieczętując zwycięstwo. Ten mecz był znakomitą ilustracją, że szeroka ławka rezerwowych zdecydowanie zwiększa szanse na zwycięstwo nawet jeśli mecz się początkowo nie układa.

Copacabana – Pumas Kraków 3:2 (1:2)

(M. Wojtasik 2, Ochel – Żurek, Pyciak)

Copacabana: Dudzik – Ochel, Popielak, Tomala, T. Wojtasik, Bialik, M. Wojtasik, Kopczyński

Pumas Kraków: Kapela – Żurek, Furmanek, Pyciak, Dadouch, Leśniak, Konopka

Był to mecz dwóch drużyn, które jeszcze nie odniosły zwycięstwa w bieżących rozgrywkach i obu ekipom bardzo zależało by zepchnąć rywala na ostatnie miejsce w tabeli. Gra była dynamiczna, a wynik otworzył M. Wojtasik, który wykorzystał ładne prostopadłe podanie. Do remisu doprowadził Żurek w 13 minucie, a tuż przed przerwą Pumasi wyszli na prowadzenie, gdy do pustaka trafił Pyciak. Bramka ta jest ciekawa z jeszcze jednego względu – było to pierwsze trafienie Pomarańczowych w rozgrywkach, którego autorem nie był Żurek. Copacabana potrzebowała, aż 10 minut, by doprowadzić remisu, gdy ładną akcje wykończył Ochel. Obie drużyny nie były zainteresowane remisem i walczyły do końca. Najlepszą sytuacją dla Pumasów zmarnował Leśniak, a szalę zwycięstwa na korzyść Gospodarzy przeważył M. Wojtasik dobijając w ostatniej minucie strzał Ochela.

WKS Futsal Team – Copacabana 4:2 (1:1)

(Habdas 3, Wójcik – Popielak, Kopczyński)

WKS Futsal Team: Myjak – Rajczyk, Możdżeń, Habdas, Dudek, Świerczyński, Wójcik, Fijoł

Copacabana: Dudzik – Ochel, Popielak, Tomala, T. Wojtasik, Bialik, Pitala, M. Wojtasik, Kopczyński

Goście grali drugi mecz z rzędu, ale wcale nie było widać, że mają już 40 minut w nogach. Wynik otworzył po bilardowym strzale Habdas w 13 minucie. Wyrównał Kopczyński, który trafił z dużego palca idealnie w okienko. Wybrzeże Klatki Schodowej wyszło na prowadzenie po pięknym woleju Habdasa w 25 minucie. W 33 minucie wyrównał po świetnym rajdzie Popielak. Tym razem jednak Copacaba nie miał szczęścia w końcówce meczu. Trzecią bramkę dla WKSu zdobył Habdas, a rywala dobił Wójcik i Zieloni nie tracą kontaktu z czołówką.

Hattrick – Żarłacze 3:6 (2:2)

(Rybski 2, Makuła – Matera 2, Hańderek 2, Hańderek, Mikrut – samobócza)

Żółta kartka: Walerowski (Hattrick)

Hattrick: Klimczyk – Walerowski, Rybski, Mikrut, Makuła

Żarłacze: Szymański – Matera, Antoszewski, Hańderek, Paluch, Połubiński, Panek, Wieszeniewski, Klęk

Przed relacją z meczu należy wspomnieć, że obie drużyny grają w NALF od lat (Hattrick od pierwszej edycji), a mierzyły się do tej pory trzy razy. Trzy razy faworytem był Hattrick. Trzy razy wygrały Żarłacze. Początek był przewidywalny – rozkojarzone Żarłacze i w 6 minucie było 2:0. Jednakże od początku było wydać, że Hattrick będzie miał problem z wygraną. Po pierwsze nie miał zmiany, a po drugie jak na boisku było trio Matera-Klęk-Paluch to z parkietu leciały wióry. Najpierw ładnym szpicem z wolnego popisał się Hańderek, a wyrównał Matera. Matera szalał również w drugiej połowie i Żarłacze prowadziły 2:5. Gola strzelił jeszcze Rybski, ale ostatnie słowo należało do Hańderka i niespodzianka stała się faktem.

Drink Team – Venatores FC 9:1 (5:0)

(P. Cholewicki 6, K. Cholewicki 2, Bień – Dłużniak)

Drink Team:  Szala – Rajek, K. Cholewicki, P. Cholewicki, Włodarz, Bien, Drożdżewski, Lis, Żaba

Venatores FC: Zimowski – Zych, Ciuruś, Dłużniak, M. Kopacz, S. Mroczek, D. Mroczek, Wojtasiński, K. Wróblewski

To co w meczu odpierdalał P. Cholewicki powinno być zakazane konwencją genewską, w artykule o jeńcach wojennych. Strzały z bliska, daleka, głową, asysty, amfetamina, produkcja, dystrybucja. Drink Team grał na pół gwizdka, wiedząc, że tego dnia będą grać jeszcze ćwierćfinał Pucharu Ligi, ale i to wystarczyło by strzelić aż 9 goli. Venatores FC stać było jedynie na bramkę Dłużniaka, a na pocieszenie zostaje Im fakt, że jakby nikt nie liczył braci Cholewickich, to mecz był remisowy.

Złote Chłopaki – Pawia-ny 2:4 (1:1)

(Machaj, Bębenek – Prusak 4)

Żółte kartki: Machaj i K. Nowak (obaj Złote Chłopaki)

Złote Chłopaki: Pieczonka – Kaniewski, Piotrowski, K. Nowak, Gnutek, Fudali, Machaj, W. Górski, Maj, Janik, Bębenek

Pawia-ny: Ziółkowski – Chrząszcz, Prusak, Filak, Ogonek, Bujas, Błachut, Ciuśniak

Najważniejszy mecz w tej serii został rozegrany jako ostatni. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla Gości – Prusak oszukał rywali i wpakował piłkę do siatki już w 5 minucie. Gra była bardzo wyrównana, ale Machaj do remisu doprowadził dopiero w 20 minucie. Tuż po przerwie interwencję kolejki zaliczył Pieczonka przy strzale Ogonka, a dwójkowa akcja Bębenka i Machaj dała bramkę na 2:1. Późniejsze cztery minuty to hegemonia Prusaka. Kapitan Pawia-nów kąsał rywali jak kontrole z ZUS-u i strzelił w tym okresie 3 bramki, po których zrobiło się 2:4. Obie drużyny walczyły do końca nie żałując zdrowia, ale więcej bramek nie padło i Złote Chłopaki przekonały się, że złoto w Dywizji B będzie wymagało nie lada wysiłku.

Piątka kolejki: Jarosław Ofiarski (Microtec) – Dawid Habdas (WKS Futsal Team), Paweł Matera (Żarłacze), Paweł Cholewicki (Drink Team), Andrzej Prusak (Pawia-ny)

Zawodnik kolejki: Andrzej Prusak (Pawia-ny) – wszyscy wiedzą co i kiedy zrobi, ale w dalszym ciągu nikt nie wie jak Go zatrzymać.