Debiut nowych drużyn

Powoli zaczyna krystalizować się czołówka Dywizji B. Wszystkie zespoły ją tworzące, czyli Drink Team, Hattrick i Microtec zgodnie wygrały swoje spotkania. Ponadto w tej kolejce, w bezpośrednim spotkaniu zmierzyły się nowe zespoły w lidze – Złote Chłopaki i Copacabana. W ostatnim spotkaniu Pawia-ny ograły Wybrzeże Klatki Schodowej.

Microtec – Żarłacze 6:2 (3:0)

(Mularczyk 2, Wandasz 2, Kraj, Stawiarz – Hańderek, Antoszewski)

Microtec: Pawlik, Ofiarski – Mularczyk, Kowaliński, Musiał, Stawiarz, Wandasz, Walczyk, Nowakowicz, Kraj

Żarłacze: Dzięgiel – Połubiński, Hańderek, Panek, Wieszeniewski, P. Paluch, Antoszewski, J. Paluch, Szymański

Starcie Żółtej Łodzi Podwodnej z Żarłaczami wymagało godnej oprawy i rozważałem zalanie boiska. Ostatecznie jednak pamiętamy akcje z kaloryferami i postanowiłem, że zawodnicy sami postarają się o fajerwerki. Na początku spotkania ktoś przebrał się za Żarłaczy i efektem były bramki Stawiarza, Kraj i Wandasza w ciągu sześciu pierwszych minut. Żarłacze na szczęście dojechały na mecz, ale znakomicie bronił Ofiarski. Początek drugiej połowy wyglądał podobnie jak początek pierwszej. Dwa szybkie gongi i 5:0 w 22 minucie. Żarłacze pierwszą bramkę zdobyły w 30 minucie po uderzeniu Hańderka, ale błyskawicznie odpowiedział uderzeniem z dystansu Mularczyk. Microtec miał kolejne sytuacje bramkowe, ale fatalnie chybiał. Ostatnie słowo w meczu należało do Antoszewskiego, ale nie zmieniło to faktu, że w po podwodnym starciu wynurzył się tylko Microtec.

WKS Futsal Team – Pawia-ny 2:4 (1:2)

(Świerczyński, Wójcik – Prusak 2, Filak, Błachut)

WKS Futsal team: Myjak – Rajczyk, Świerczyński, Fijoł, Wójcik, H. Kuska

Pawia-ny: Ziółkowski – Chrząszcz, Filak, Bujas, Błachut, Maślanka, Ogonek, Prusak

Mimo, bardzo mocnej kadry Pawia-ny zawodzą i mecz ten był jedną z ostatnią okazją, by nie stracić kontaktu z czołówką. Z kolei WKS chciał udowodnić, że do tej czołówki należy. Mecz nie był toczony w jakimś kosmicznym tempie. Wynik otworzył Prusak mocnym strzałem w 7 minucie. Do remisu doprowadził Świerczyński, gdy przelobował Ziółkowskiego strzałem głową. Pawia-ny objęły prowadzenie po golu Filaka, a na 1:3 podwyższył Błachut w 24 minucie. Gdy swoją drugą bramkę zdobył Prusak w 28 minucie Goście zaczęli dominować, ale mieli problemy ze skutecznością. W końcówce wynik ustalił Wójcik i obie drużyny zrównały się punktami.

Złote Chłopaki – Copacabana 6:2 (2:0)

(Piotrowski 3, Kaniewski, Machaj, Skórzewski – T. Wojtasik, Tomala)

Żółte kartki: Kaniewski (Złote Chłopaki) oraz T. Wojtasik (Copacabana)

Złote Chłopaki: Pieczonka – Kaniewski, Fudali, Maj, Machaj, Górski, Piotrowski, Gnutek, Skórzewski

Copacabana: Dudzik – Ochel, Tomala, Popielak, Bialik, T. Wojtasik, Jamruszkiewicz, Pitala, Kopczyński

Dla obu drużyn to był debiut w NALF – ekipy Kaniewskiego i Wojtasika dołączyły do ligi w ramach dodatkowych zapisów i miał się ze sobą zmierzyć już w pierwszym spotkaniu. Rywale podeszli do meczu bardzo ambitnie, już od początku meczu nie brakowało ostrej gry, a Kaniewski żółtą kartkę obejrzał w 40 sekundzie spotkania. Więcej z gry mieli Gospodarze, ale dwóch szybkich golach Piotrowskiego zacieli się i wynik zmienił się dopiero w 23 minucie gdy kolejny raz trafił Piotrowski. W odpowiedzi historyczne trafienie zaliczył T. Wojtasik, ale dalej gre prowadziły Złote Chłopaki i szybko zrobiło się 6:1 w 35 minucie po naprawdę ładnych akcjach. Nie brzydszą akcję, zakończoną golem Tomali, przeprowadziła Copacabana w 37 minucie, ale debiut w lidze lepiej będą wspominać Gospodarze.

OIRP Kraków – Drink Team 2:4 (1:2)

(Mirek, Śmiłek – K. Cholewicki 2, P. Cholewicki, Rajek)

Żółta kartka: Sacha (OIRP Kraków)

OIRP Kraków: Lolo – Korpusiński, Spalik, Śmiłek, Kiełbowicz, Mendrala, Mirek, Sacha, Ryt

Drink Team: Szala – P. Cholewicki, K. Cholewicki, Włodarz, Połednik, Drożdżewski, Bień, Rajek, Lis

Obie drużyny skupiły się na obronie i długo nie działo się nic ciekawego. W 7 minucie P. Cholewicki popisał się ładnym strzałem głową i było 0:1. OIRP wyrównał dopiero w 15 minucie, gdy mocny strzał Śmiłka przełamał ręce Szali. Gospodarze nie cieszyli się długo remisem, bo sekundy później K. Cholewicki uderzył z dystansu i Drinki prowadziły po pierwszej połowie. Druga połowa to bardzo zacięta gra w której bliżej bramki byli Prawnicy, ale dobrze bronił Szala. Remis padł dopiero w 38 minucie po strzale z dystansu Mirka. OIRP popełnił jednak piąte przewinienie i przedłużony rzut karny wykorzystał  K. Cholewicki. Prawnicy wycofali bramkarza, ale błyskawicznie skarcił Ich Rajek i było po zawodach.

Hattrick – Venatores FC 16:1 (7:1)

(Makuła 4, Gruszczyński 4, Barański 3, Rybski 3, Walerowski 2 – Włuka)

Hattrick: Gajoch – Mikrut, Walerowski, Rybski, Barański, Gruszczyński, Makuła

Venatores FC: Zimowski – Dłużniak, D. Mroczek, M. Kopacz, Włuka, Wojtasiński, Goraj, K. Wróblewski

Początek był bardzo wyrównany, a więcej z gry miało Venatores i to Oni objęli prowadzenie po golu Włuki w 8 minucie. To co stało się później nie śniło się nawet scenarzystom ,,Gry o tron” Już trzy minuty później było 2:1, po golu Barańskiego i cudownym trafieniu Gruszczyńskiego w okienko. Hattrick pastwił się nad rywalem bez litości dobijając do dwucyfrówki już w 24 minucie. Ostatecznie skończyło się na 16 bramkach spadkowicza z Dywizji A i aż czterech graczy zaliczyło Hattricka zaliczyło co najmniej hattricka (co najmniej hattrick hattricków!). Serce miał jedynie Mikrut, który nie pokarał kolegów z którymi grał w Mefisto ani jedną bramką. Wynik pokazał zarówno przepaść w poziomach tych dwóch drużyn oraz przepaść w tabeli, która Je dzieli.

Piątka kolejki: Piotr Dudzik (Copacabana) – Janusz Rybski (Hattrick), Andrzej Prusak (Pawia-ny), Norbert Wandasz (Microtec), Krzysztof Cholewicki (Drink Team)

Zawodnik kolejki: Krzysztof Cholewicki (Drink Team) – żelazne nerwy zapewniły kolejną wygraną Drinkom.