Wyrównany start

O tym jak bardzo emocjonująca będzie ta edycja w Dywizji A świadczy fakt, że już w pierwszej kolejce mieliśmy tyle samo remisów co przez całe poprzednie rozgrywki. Punktami dzieliły się drużyny Konkretu i Sparty Kraków oraz eNHa i MK Team. Zwycięstwa natomiast odniosły Banzai i w hicie kolejki Rodzinnerestauracje.pl.

Konkret – Sparta Kraków 3:3 (2:1)

(Napora, Stanula, Filo – samobójcza – Gruchała 2, Filo)

Konkret: B. Szewczyk – Czarny, Mączka, Napora, Stanula, Zelek, Concia, Domingos, Grzybek

Sparta Kraków: M. Mroczek – Kawula, Kułaga, Gruchała, Filo, Grabiec, Kaczmarczyk

Już w pierwszej kolejce zmierzyli się ze sobą zwycięzcy dwóch poprzednich edycji Dywizji B, którzy na drugim froncie były niepokonani. Mecz obfitował w twardą grę okraszoną dużą ilością taktyki. Po partii szachów pierwsi na prowadzenie wyszli gracze Konkretu po bramce Stanuli. W końcówce pierwszej połowy strzelać zaczęła Sparta. Najpierw do własnej siatki trafił Filo, ale chwilę później pokonał już tego bramkarza co trzeba. Konkret już w 22 minucie znów miał dwie bramki przewagi po golu Napory, ale Sparta jest znana z tego, że nie składa broni. Już w 26 minucie padła bramka kontaktowa autorstwa Gruchały, a gra nabrała rumieńców. W 34 minucie Gruchała doprowadził do stanu 3:3. Obie drużyny nie chciały się zadowolić remisem, ale równoważyły atak i obronę i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

eNHa – MK Team 3:3 (0:1)

(Wałaszek 3 – Szubartowski 2, Kępka)

eNHa: P. Gibas – Górka, Ludwig, Warszycki, Pandy-Szekeres, K. Gibas, Kosiba, Wałaszek, Kiełbasa

MK Team: Szczepaniak – Doniec, Kępka, Szubartowski, Czyrka, Hołota

Obie drużyny znają się jak łyse konie – było to 20 spotkanie o punkty między tymi drużynami. Mecz rozpoczął się od gola Szubartowskiego, który umiejętnie obrócił się z rywalem na plecach. MK Team mógł podwyższyć, ale po chwili eNHa zyskała przewagę, której nie mogła udowodnić. Dopiero w 23 minucie do remisu doprowadził Wałaszek, a Goście znów prowadzili gdy P. Gibasa pokonał Kępka. eNHa przyspieszyła i po dwóch golach Wałaszka to Zębatki wyszły na prowadzenie. eNHa poczuła, że rywal jest w zasięgu, ale jedna z kontr rywala skończyła się golem Szubartowskiego, a po chwili znakomitą sytuację miał Doniec. Końcówka to absolutna przewaga eNHy. Kosiba i Wałaszek dwa razy trafili w słupek, a raz w poprzeczkę, a pozostałych sytuacjach wyśmienicie bronił Szczepaniak i obie drużyny podzieliły się punktami. eNHa nie przegrała z MK Teamem po raz pierwszy od 8 stycznia 2014.

DRUG-ony – Banzai 1:6 (0:3)

(Skiba – Marcin Raźny, Ziętara, Oszczypała, D. Zając, Warszawa, Bętkowski)

DRUG-ony: T. Płatek – P. Knapik, Rogóż, Zaczyk, Świderek, Skiba

Banzai: Jamka – Ropa, Marcin Raźny, Ziętara, Oszczypała, D. Zając, Warszawa, Bętkowski

Beniaminek podejmował Mistrza nietrudno było wskazać faworyta tego spotkania. Banzai oczywiście miał przewagę i dużo więcej z gry, ale pierwsza połowa najprawdopodobniej zakończyłaby się bezbramkowym remisem, gdyby nie uprzejma pomoc Aptekarzy. Przy każdym z pierwszych trzech trafień spory udział mieli Gospodarze, czego efektem była mało ekscytująca druga połowa. Banzai grało dość chaotycznie, ale z poszanowaniem piłki i dlatego gdy trafienia dołożyli Marcin Raźny, Ziętara i Oszczypała było już 0:6 w 33 minucie. W końcówce Rogóż trafił w słupek, a tuż przed końcem Skiba zdobył jakże zasłużoną honorową bramkę.

Rodzinnerestauracje.pl – Czyste Buty 6:3 (1:1)

(Linczowski 3, Banaś 2, Piwowarczyk – K. Łęcki 2, D. Łęcki)

Żółte kartki: Linczowski i Banaś (Rodzinnerestauracje.pl) oraz K. Łęcki (Czyste Buty)

Rodzinnerestauracje.pl: M. Knapik – Kowalski, Banaś, Linczowski, Petho, Piwowarczyk, W. Kopacz

Czyste Buty: Cebula – Sz. Kluza, M. Kluza, D. Łęcki, K. Łęcki, Gruszecki, Wietrak

Najciekawszym pojedynkiem pierwszej kolejki był bez wątpienia pojedynek drużyn, które w poprzedniej edycji zajęły odpowiednio trzecie i drugie miejsce. Mecz otworzyło podanie Linczowskiego, które przeszło całe boisko i jakimś cudem wylądowało w siatce. Wyrównał K. Łęcki bezpośrednio z rzutu rożnego, ale nie najlepiej zachował się M. Knapik. Reszta pierwszej połowy upłynął pod znakiem rehabilitacji bramkarzy, którzy bronili wszystko. W drugiej połowie gra przyspieszyła. Najpierw gola strzelił Piwowarczyk, a po chwili wyrównał K. Łęcki. W 26 minucie Rodzinnerestauracje.pl ponownie objęły prowadzenie, ale Czyste Buty po raz trzeci wyrównały – tym razem strzelcem bramki był starszy z braci Łęckich. Końcówka stała na wysokim poziomie, ale więcej jakości zaprezentowali Gospodarze. W 36 minucie Banaś oszukał M. Kluzę i Cebulą, a w końcówce dwa gole dołożył Linczowski i było pozamiatane.

Piątka kolejki: Tomasz Szczepaniak (MK Team) – Wojciech Banaś (Rodzinnerestauracje.pl), Rafał Gruchała (Sparta Kraków), Arkadiusz Wałaszek (eNHa), Marcin Oszczypała (Banzai)

Zawodnik kolejki: Rafał Gruchała (Sparta Kraków) – może nie w pojedynkę, ale uratował punkt Sparcie.