Sparta Kraków Mistrzem Dywizji B!

Mistrzem Dywizji B, po kolejnym zwycięstwie do zera została Sparta Kraków, która w decydującym meczu pokonała DRUG-ony. Na trzecim miejscu finiszują Drinki, które ograły Pumasów. W grupie spadkowej piątek miejsce dla WKSu, a na szóstym sezon kończą Żarłacze, które ograły Venatores FC. Indywidualnie ligę zdominował Jakub Sieprawski, który został zarówno najlepszym strzelcem (28 goli), jak i asystentem (16 asyst).

WKS Futsal Team – TBR-Groteska 5:4 (2:2)

(Fijoł 2, Świerczyński 2, Wójcik – Sochacki 2, Piątek, Popławski)

WKS Futsal Team: Świerczyński, Fijoł, Habdas, Wójcik, Możdżeń

TBR-Groteska: Furmanek – Sochacki, Piątek, Popławski, Piekarski, Walicki

Poprzednie ligowe starcie WKSu i Groteski stało na wysokim poziomie i nie inaczej było tym razem. Obie drużyny miały w sumie jednego rezerwowego, ale postawiły na atak. Wynik otworzył cudownym uderzeniem w samo okienko Sochacki w 10 minucie, a po chwili trafił w słupek. Zemściło się to i w 16 minucie było już 2:1, po golach Fijoła i Świerczyńskiego. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Sochacki, ale Wybrzeże Klatki Schodowej zwiększyło tempo i w 33 minucie było 5:2. Ambitni Aktorzy nie poddali się i po golach Popławskiego i Piątka zrobiło się tylko 5:4. WKS zdołał ugasić pożar i dowiózł ostatecznie trzy punkty do końca wygrywając w cuglach grupę spadkową. Aktorzy zakończyli co prawda sezon na ostatniej pozycji, ale w kilku meczach naprawdę byli bliscy urwania punktów rywalowi.

Venatores FC – Żarłacze 2:10 (2:4)

(S. Mroczek, Zych – Czajczyk 3, Szymański 2, Wróblewski 2, Sobesto, Hańderek, Paluch)

Żółta kartka: Włuka (Venatores FC)

Venatores FC: Zimowski – Ciuruś, S. Mroczek, D. Mroczek, Zych, M. Kopacz, Goraj, Włuka

Żarłacze: Dzięgiel – Antoszewski, Wróblewski, Wieszeniewski, Sobesto, Hańderek, Czajczyk, Paluch, Szymański

Żarłacze po wtopie dwa tygodnie temu poważnie przedyskutowali sprawę na fejsie i dziś postanowili nie brać jeńców. Kanonadę rozpoczął Paluch w 5. minucie, ale chwilę później wyrównał S. Mroczek. Venatores w 10 minucie objęli prowadzenie, ale rozsierdzili tym tylko Żarłaczy. Do remisu doprowadził Czajczyk, a następnie Szymański zaimponował znajomością przepisów gry i Jego drużyna objęła prowadzenie. Od tego momentu Żarłacze totalnie opanowali boisko. Imponowali zespołową grą i organizacją gry, której bardzo brakowało w przeciągu sezonu. Upragniona dwucyfrówka pękła  34 minucie po trzeciej bramce Czajczyka. Venatores też mieli swojej szanse, ale naprawdę fenomenalnie bronił Dzięgiel. Dzięki tej wygranej Żarłacze ostatecznie wyprzedzili dzisiejszego rywala i zajęli szóste miejsce w ligowej tabeli.

Drink Team – Pumas Kraków 6:2 (1:0)

(K. Cholewicki 2, Drożdżewski 2, Szala, Lis – Lenart 2)

Drink Team: Rajek – K. Cholewicki, P. Cholewicki, Szala, Drożdżewski, Włodarz, Bień, Żaba, Lis

Pumas Kraków: Dadouch, Konopka, Lenart, Leśniak, Żurek

Mecz w zasadzie był o tzw. Puchar pietruszkowej. Drinki miały zaklepane brązowe medale, a Pumasi czwarte miejsce. Na szczęście obie ekipy podeszły do meczu na poważnie i stworzyły bardzo dobre widowisko. Z jednej strony Pumas grali bez zmiany i bramkarza, a Drinki testowały dość karkołomne ustawienia (Szala na skrzydle!) Drinki objęły prowadzenie już w pierwszej minucie po golu Drożdżewskiego, ale gra była bardzo wyrównana i było to jedyne trafienie w pierwszej połowie. Druga połowa rozpoczęła się od gola… Szali, a na 3:0 podwyższył K. Cholewicki. Gdy wydawało się, że jest po meczu, skila pokazał Lenart i zrobiło się 3:2. Pumasi robili co mogli, ale zaczęli opadać z sił. W efekcie Drinki w końcówce dołożyli jeszcze trzy bramki, kończąc rozgrywki ligowe w wyśmienitych nastrojach, które mogą być jeszcze lepsze po przyszłotygodniowym Final Four.

DRUG-ony – Sparta Kraków 0:4 (0:1)

(Szczepański 2, Gruchała, Sieprawski)

DRUG-ony: Płatek – P. Knapik, Rogóż, P. Zając, Maślejak, Ślusarczyk

Sparta Kraków: M. Mroczek – Kułaga, Gruchała, Grabiec, Kaczmarczyk, Filo, Kawula, Sieprawski, Szczepański

Był to mecz o Mistrzostwo Dywizji B, ale DRUG-ony przyszły na strzelaninę z nożem, mając jednego rezerwowego. Początek był wyrównany, ale lepiej grali Spartanie, którzy otworzyli wynik w 12 minucie po golu Sieprawskiego. DRUG-ony w sobie tylko znany sposób nie strzeliły gola po akcji Maślejaka z P. Knapikiem, a w odpowiedzi Szczepański przywalił w słupek (piłką). W 23 minucie podwyższył plasowanym strzałem Gruchała i DRUG-ony musiały przejść do ofensywy. Robiły co mogły, ale M. Mroczek bronił bez zarzutu. Zmęczonych Aptekarzy dobił w końcówce dwiema bramkami Szczepański i Sparta z 28 punktami i fenomenalnym bilansem bramkowym (80-9) w glorii wraca do Dywizji A.

Piątka kolejki: Marek Mroczek (Sparta Kraków) – Paweł Szymański (Żarłacze), Krzysztof Cholewicki (Drink Team), Aleksander Świerczyński (WKS Futsal Team), Paweł Szczepański (Sparta Kraków)

Zawodnik kolejki: Krzysztof Cholewicki (Drink Team) – robił co mógł by dogonić Sieprawskiego w klasyfikacji asystentów, ale koledzy nie zawsze chcieli współpracować i strzelać gole z Jego podań.