Sparta Kraków i DRUG-ony pewne awansu!

Na kolejkę przed końcem rozgrywek już wiadomo, że Sparta Kraków z przytupem (żeby nie powiedzieć z pierdolnięciem, popatrzcie na bilans bramkowy) wraca do Dywizji A. W nowohuckiej elicie zadebiutują również DRUG-ony, które nie dały szans Pumasom. Na pewno piąte miejsce zajmą gracze WKS Futsal Team, a pierwsze punkty w rozgrywkach zanotowała TBR-Groteska.

Sparta Kraków – Drink Team 6:0 (3:0)

(Filo 3, Kaczmarczyk, Gruchała, Szczepański)

Sparta Krakow: M. Mroczek – Gruchała, Grabiec, Kaczmarczyk, Filo, Kawula, Szczepański

Drink Team: Szala – K. Cholewicki, Lis, Włodarz, Bień, Żaba

Mecz był niewątpliwie szlagierem kolejki, w którym Sparta walczyła by powrócić do Dywizji A, a Drinki by tego wyścigu nie zakończyć już teraz. Sparta ustawiła podwójną gardę, a w 8 minucie jak rakieta przez całego boisko popruł Gruchała i było 1:0. Na 2:0 podwyższył Szczepański, który przeciął tor lotu piłki po strzale Kaczmarczyka w 12 minucie. Spartanie wynik podwoili w 27 minucie, a dwukrotnie podania Gruchały na bramki zamieniał Filo. Końcówka była dość spokojna – losy meczu były przesądzone. Najpierw ładnie i mocno lewą nogą uderzył Kaczmarczyk, a po chwili hattricka skompletował Filo. Spartanie tym samym zapewnili sobie powrót do Dywizji A, a Drinki muszą obejść się smakiem, choć przegrana Pumas zagwarantowała Im brązowe medale.

DRUG-ony – Pumas Kraków 9:3 (7:1)

(Maślejak 5, Rogóż, Krygowski, Góra, Ślusarczyk – Leśniak 2, Żurek)

DRUG-ony: Płatek – Rogóż, Skiba, P. Zając, Maślejak, Krygowski, Sarliński, Góra, Ślusarczyk

Pumas Kraków: Brzostkiewicz – Żurek, Leśniak, Pyciak, Konopka, Dadouch, Salwin, Marczak, Lenart

Aptekarze znali wyniki poprzedniego meczu i wiedzieli, że w przypadku wygranej będą mogli otwierać Tussipect. Postawili na atak i po sześciu minutach było 2:0, po dwóch golach Maślejaka. Pumasi doszli do głosu, ale ani Konopka, ani Żurek nie dali rady Płatkowi. Na 3:0 podwyższył strzałopodaniem z 30 metrów Krygowski i DRUG-ony rozpoczęły drzeć pasy z rywala. Dopiero przy stanie 7:0 Pumasom udały się dwie kontry wykończone przez Leśniaka. W 33 minucie Pumasi strzelili kolejną bramkę, gdy opanowaniem wykazał się Żurek, a po chwili oba słupki obił Marczak. Końcówka należała do DRUG-onów, którzy po golach Rogóża i Maślejaka (dla którego było to piąte trafienie w meczu) zapewnili sobie historyczny awans.

Venatores FC – WKS Futsal Team 3:8 (3:2)

(Zych, S. Mroczek, Ciuruś – Fijoł 3, Rajczyk 2, Dudek, Świerczyński, Habdas)

Żółta kartka: Habdas (WKS Futsal Team)

Venatores FC: Zimowski – Zych, Włuka, S. Mroczek, D. Mroczek, Ciuruś

WKS Futsal Team: Myjak – Fijoł, Rajczyk, Dudek, Świerczyński, Kot, Habdas

To spotkanie zaczęło się bardzo spokojnie ale im dłużej trwało tym gracze obu ekip podkręcali tempo zarówno pod względem ilości bramek jak i nerwowych zachowań. W 8 minucie Fijoł otworzył wynik i wyprowadził WKS na prowadzenie. Jeszcze w tej samej minucie wyrównał Zych. Minutę później Venatores wyszło na prowadzenie po celnym uderzeniu S. Mroczka. Potem znów WKS wyrównał. W 15 minucie Pomarańczowi prowadzili po raz drugi (tym razem po golu Ciurusia), a w 22 minucie był kolejny remis po golu Habdasa. Venatores FC zaczęli nie wytrzymywać tempa i po golach Świerczyńskiego i Dudka było 3:5. Wybrzeże Klatki Schodowej dobiło w ostatnich dziesięciu minutach rywala trzema bramkami i zapewniło sobie piąte miejsce w ligowej tabeli.

Żarłacze – TBR-Groteska 4:6 (2:2)

(Paluch 2, Wieszeniewski, Wróblewski – Popławski 2, Piątek 2, Piekarski, Walicki)

Żółta kartka: Sobesto (Żarłacze)

Żarłacze: Dzięgiel – Antoszewski, Matera, Paluch, Wróblewski, Hańderek, Sobesto, Wieszeniewski, Czajczyk

TBR-Groteska: Furmanek – Sochacki, Piątek, Popławski, Rutkowski, Piekarski, Walicki

Było setne spotkanie ligowe Żarłaczy w NALF i na pewno najstarsza drużyna krakowskiego futsalu chciała to fetować wygraną. Niestety dla Nich, znów na antresoli pojawiły się fanki Groteski i goście objęli prowadzenie w 2 minucie po golu Piątka. Szybko wyrównał Paluch, ale niefrasobliwość w obronie zakończyła się golem Popławskiego. Jeszcze przed przerwą wyrównał Paluch, ale w drugiej połowie Aktorzy nie zdecydowanie potrzebowali suflerów. W 31 minucie zrobiło się 2:5 i Żarłacze postawiły wszystko na jedną kartę. Najpierw z wolnego trafił Wróblewski, a potem wyłożył piłkę na pustaka do Wieszeniewskiego i było 4:5. Żarłacze miały szanse na remis, ale nieudane wycofanie bramkarza zakończyło się golem Piekarskiego i pierwszym zwycięstwem Groteski.

Piątka kolejki: Marek Mroczek (Sparta Kraków) – Bartosz Fijoł (WKS Futsal Team), Rafał Gruchała (Sparta Kraków), Mateusz Maślejak (DRUG-ony), Michał Piątek (TBR-Groteska)

Zawodnik kolejki: Mateusz Maślejak (DRUG-ony) – nastrzelał tyle, że Aptekarze będą grać w Dywizji A.