Hattrick żegna się z Dywizją A

Na kolejkę przed końcem poznaliśmy spadkowicza z Dywizji A. Będzie Nim Hattrick, który jako jedna z dwóch drużyn w historii nigdy nie grał (a wystąpił we wszystkich czternastu edycjach) w Dywizji B. Piłki meczowej nie wykorzystało Banzai MMA, które nie zdołało pokonać Konkretu i o Mistrzostwo powalczy w ostatniej kolejce w korespondencyjnym pojedynku z Czystymi Butami. Na trzecim miejscu na pewno będą finiszować gracze Bidfoodu.

Hattrick – MK Team 5:8 (1:5)

(Barański 4, Makuła – Szubartowski 3, Kępka 3, Karaś, Doniec)

Hattrick: Gajoch – Makuła, Gruszczyński, Walerowski, Rybski, Barański, Mikrut

MK Team: Ginter – Karaś, Szubartowski, Głowa, Michta, Kępka, Walczak

Mecze Hattricka z MK Teamem często decydowały o tytule mistrzowskim. Tym razem był to mecz o życie Hattricka, który musiał wygrać by mieć szanse na utrzymanie. MK Team postanowił nie dawać rywalowi złudzeń. W 9 minucie było 0:2 po dwóch golach Kępki. Chwilę później kontaktową bramkę zdobył Barański. Później MK się rozpędziło i w 23 minucie było 1:6 i wydawało się, że jest po meczu. Jednakże Makuła i Barański pokazali się ze znakomitej strony i w trzy minuty zdobyli cztery gole doprowadzając do stanu 5:6. Po chwili do remisu mógł doprowadzić Barański, ale jego strzał na pustą jakimś cudem zablokował Michta. Hattrick wycofał bramkarza, ale niepotrzebna strata skończyła się bramką Szubartowskiego w 38 minucie. Ten sam gracz dobił rywala chwilę później i Hattrick w przyszłej edycji zagra na drugim froncie.

Banzai MMA – Konkret 2:2 (1:2)

(Marcin Raźny, Mateusz Raźny – Domingos, Rzepecki)

Banzai MMA: Jamka – Warszawa, Bętkowski, Marcin Raźny, Ziętara, Marszycki, Marcin Raźny, Sikora

Konret: B. Szewczyk – Mączka, Zelek, Concia, Domingos, Rzepecki, Stanula, Chadaj

Zwycięstwo w tym meczu dawało już teraz Banzai MMA tytuł mistrzowski. Obie drużyny skupiły się na uważnej grze obronnej. W 6 minucie potężnie z dystansu uderzył Domingos, a piłka po rykoszecie wpadła obok zaskoczonego Jamki. Błyskawicznie odpowiedział Mateusz Raźny, ale w 9 minucie goście znów prowadzili. Tym razem z dużego palca uderzył Rzepecki. Później mieliśmy wślizgostrzał Ziętary w słupek (to znaczy piłka trafiła w słupek, nie Ziętara). W 24 minucie rzut karny egzekwował Bętkowski. Jego uderzenie obronił B. Szewczyk, ale soczystej dobitki już nie. Potem przewagę mieli gracze Banzai, ale B. Szewczyk, nie dał się zaskoczyć. W końcówce dwie sytuacje miał Stanula, ale Ich nie wykorzystał i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem. Konkret zapewnił sobie utrzymanie, a Banzai MMA nie wykorzystało szansy i dopiero za dwa tygodnie okaże się czy będą lepsi od Czystych Butów.

GLOB-BUS Bidfood Kraków – Czyste Buty 5:7 (1:2)

(Serafin 2, Linczowski, Piwowarczyk, Pąchalski – M. Kluza 3, K. Łęcki, Gruszecki, Sagan, Cebula)

Żółta kartka: Cebula (Czyste Buty)

GLOB-BUS Bidfood: M. Knapik – Piwowarczyk, Linczowski, Półtorak, Pąchalski, Koźlak, Serafin

Czyste Buty: D. Szewczyk – M. Kluza, Sz. Kluza, D. Łęcki, K. Łęcki, Gruszecki, Sagan, Cebula

Dla Bidfoodu była to ostatnia szansa by powalczyć o srebrny medal, natomiast Czyste Buty potrzebowały wygranej by pozostać w grze o Mistrzostwo. Od początku rywale próbowali przeczytać się nawzajem i skutecznie zaatakować. W 3 minucie Gruszecki wyprowadził Czyste Buty na prowadzenie. Dopiero 10 minut później padła kolejna bramka i było to trafienie podwyższające na 2:0 autorstwa Sz. Kluzy. W ostatniej minucie pierwszej połowy Linczowski strzelił bramkę kontaktową. W drugiej połowie gra stała się bardziej dynamiczna. Do wyrównania doprowadził Serafin w 27 minucie, ale trzy minuty później Sagan dał Czystym Butom prowadzenie. Cebula i spółka wrzuciła wyższe obroty. Trzy gole strzelił niezawodny M. Kluza, a kolejne trafienie dorzucił nie notujący spadków formy K. Łęcki i było 2:7 w 34 minucie. Bidfood zerwał się w końcówce i strzelił trzy gole, ale na więcej nie starczyło czasu. Tym samym Gospodarze na pewno dostaną brązowe medale, a Czyste Buty za dwa tygodnie powalczą o tytuł.

Piątka kolejki: Bogusław Szewczyk (Konkret) – Marcin Kluza (Czyste Buty), Marcin Raźny (Banzai MMA), Andrzej Barański (Hattrick), Mateusz Kępka (MK Team)

Zawodnik kolejki: Marcin Kluza (Czyste Buty) – dzięki Niemu Czyste Buty ciągle walczą o mistrzostwo.