Wspaniała pogoń DRUG-onów!

Najważniejszym wydarzeniem ostatniej kolejki fazy zasadniczej w Dywizji B było starcie DRUG-onów ze Spartą Kraków. Starcie pozostało nierozstrzygnięte, ale Aptekarze zaimponowali, bo wrócili do gry mimo przegrywania trzema golami i czerwonej kartki. Drinki ograły Pumasów i dalej zachowują szanse na awans. W pozostałych meczach zwycięstwa zanotowały WKS Futsal Team i po raz pierwszy w rozgrywkach Venatores FC. Z ciekawostek należy dodać, że żaden z siedmiu najlepszych strzelców w lidze, którzy do tej pory strzelili w sumie 93 bramki nie pokonał bramkarza rywali w tej serii spotkań.

TBR-Groteska – Venatores FC 2:8 (0:4)

(Walicki, Sochacki – Ciuruś 3, S. Mroczek 2, M. Kopacz, Zimowski, Goraj)

TBR-Groteska: Rogula – Sochacki, Popławski, Piekarski, Walicki, Furmanek

Venatores FC: Pakuła – Ciuruś, S. Mroczek, M. Kopacz, Zimowski, D. Mroczek, Włuka, Goraj

Obie drużyny do tej pory zdobyły w sumie punkt, więc ktoś musiał się przełamać. Od pierwszych minut nie było wątpliwości, że będzie to Venatores FC, który przez większość czasu operował piłką na połowie rywala. Grotesce zwłaszcza naprzykrzali się Ciuruś i S. Mroczek, którzy w pierwszej połowie zdobyli po dwie bramki. Druga połowa rozpoczęła się od bardzo ładnego uderzenia Walickiego, ale później swój popis kontynuował Ciuruś i szybko zrobiło się 1:8 (bramka na 1:7 była autorstwa Goraja, dla którego był to pierwszy gol w nowej drużynie). Później szoł zepsuł Rogula, który obronił kilka naprawdę trudnych piłek. W 39 minucie Sochacki zdobył drugą bramkę dla Groteski, ale nie zmieniło to faktu, że aktorzy muszą jeszcze poczekać na pierwsze punkty.

WKS Futsal Team – Żarłacze 5:3 (2:1)

(Rajczyk 2, Kot, Fijoł, Habdas – Czajczyk, Matera, Sobesto)

WKS Futsal Team: Myjak – Rajczyk, Fijoł, Świerczynski, Kot, K. Wójcik, D. Dudek, Habdas, Możdżeń

Żarłacze: Dzięgiel – Czajczyk, Wieszeniewski, Panek, Matera, Paluch, Hańderek, Sobesto, Antoszewski

WKS zaczął od indywidualnej akcji Habdasa, który nie niepokojony przez nikogo uderzył lewą nogą przez słupku. Żarłacze mieli dwie okazje do wyrównania, ale brakowało szczęścia. Zemściło się to w 14 minucie, gdy akcję w swoim stylu przeprowadził Rajczyk. Żarłacze złapały kontakt po wolnym Matery, a tuż przed przerwą fatalnie przestrzelił Sobesto. W 28 minucie było już 4:1, ale na cztery przed końcem Myjaka pokonał Sobesto. Nie minęła minuta i znów z dużego palca uderzył Rajczyk. Żarłaczy stać było tylko na bramkę Czajczyka na 10 sekund przed końcem i WKS będzie rozdawał karty w grupie spadkowej.

DRUG–ony – Sparta Kraków 3:3 (0:1)

(Góra 2, Ślusarczyk – Gruchała, Grabiec, Ślusarczyk – samobójcza)

Żółta kartka: P. Knapik (DRUG-ony)

Czerwona kartka: P. Knapik (DRUG-ony, 31 minuta – za drugą żółtą)

DRUG-ony: Płatek – Skiba, Ślusarczyk, Maślejak, P. Zając, P. Knapik, Krygowski, Sarliński, Góra

Sparta Kraków M. Mroczek – Kułaga, Gruchała, Grabiec, Kaczmarczyk, Filo, Kawula, Bąk, Szczepański, Sieprawski

Mecz był zwieńczeniem rundy zasadniczej w Dywizji A. Mimo, że obie ekipy zanotowały tylko wygrane to zdecydowanym faworytem tego meczu była Sparta i to ona prowadziła grę od pierwszych minut. DRUG-ony także starały się przejąć inicjatywę ale to jednak przewaga rywali klarowała się co raz bardziej. Na samym początku jednak Spartanie bezskutecznie atakowali bramkę Płatka aż do 12 minuty, kiedy to wynik otworzył Gruchała. W drugiej Sparta jeszcze bardziej się rozkręciła i strzeliła 2 bramki w przeciągu dwóch minut – w 28 celnym strzałem popisał się Grabiec a w 29 własnego bramkarza pokonał Ślusarczyk. Aptekarze na ostatnie dziesięć minut zostawili jedynie żółte recepty. Najpierw Gospodarze stracili P. Knapika, który wyleciał za drugą żółtą kartkę. W 33 minucie bramkę strzelił Góra (gdy DRUG-ony grały w osłabiu!), a po chwili Ślusarczyk pokonał drugiego z bramkarzy w tym meczu. Aptekarze postawili wszystko na jedną kartę i w ostatniej minucie do remisu doprowadził Góra.

Pumas Kraków – Drink Team 1:4 (0:0)

(Leśniak – Bień 2, K. Cholewicki, Lis)

Pumas Kraków: Żuczek – Leśniak, Pyciak, Konopka, Brzostkiewicz, Maszczak, Salwin, Dadouch, Lenart

Drink Team: Szala, Bień, K. Cholewicki, Włodarz, Lis, Drożdżewski, Mucha, Rajek

To spotkanie zaczęło się dosyć niemrawo i takie też było przez praktycznie całą pierwsza połowę. Oglądaliśmy trochę walki w środku pola ale żadnych ładnych a co ważniejsze skutecznych akcji co zakończyło się dosyć zaskakującym wynikiem po pierwszej połowie. W drugiej połowie na szczęście przyszło nam czekać tylko 2 minuty na bramkę – celnym uderzeniem popisał się Bień i wyprowadził Drink Team na prowadzenie. Od tego momentu goście widocznie przyśpieszyli i już 3 minuty później ponownie Bień podwyższył na 2:0. Drink Team grał zdecydowanie lepiej od rywali i od samych z siebie z pierwszej połowy co owocowało kolejnymi bramkami i pewnym ostatecznym wynikiem – 4:1. Pumasi zdołali strzelić jedną bramkę, ale było to dopiero przy stanie 0:4. Drinki są ciągle w grze o powrót do Dywizji A.

Piątka kolejki: Tomasz Płatek (DRUG-ony) – Rafał Ciuruś (Venatores FC), Konrad Bień (Drink Team), Tomasz Rajczyk (WKS Futsal Team), Piotr Góra (DRUG-ony)

Zawodnik kolejki: Piotr Góra (DRUG-ony) – prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym nie jak zaczyna, ale jak kończy