Rogóż na siódemkę!

Sparta Kraków i DRUG-ony stają się co raz bardzie przewidywalne. Obie drużyny zgodnie wygrały swoje mecze choć Spartanie mogli to zrobić w bardziej zdecydowany sposób. Niskie rozmiary Ich zwycięstwa wykorzystały DRUG-ony, które dzięki rozmiarom zwycięstwa nad Venatores FC objęły prowadzenie w tabeli. Cieszą się też Żarłacze, które odniosły pierwszą wygraną w rozgrywkach oraz Pumasi, którzy pokonali Wybrzeże Klatki Schodowej.

TBR – Groteska – Żarłacze 1:4 (1:0)

(Piątek – Sobesto 2, Antoszewski, Czajczyk)

TBR – Gorteska: Rogula – Sochacki, Piątek, Popławski, Walicki, Furmanek

Żarłacze: Dzięgiel – Klęk, W. Panek, Sobesto, Antoszewski, Szymański, Wszelaki, Czajczyk

To spotkanie w 5. kolejce Dywizji B rozpoczęło się bardzo niemrawo. Drużyny jakby próbowały rozgryźć siebie nawzajem, nikt nie chciał zaryzykować i zdecydowanie zaatakować. Po kilku minutach Żarłacze wydawały się przeważać jednak prowadzenie objęła Groteska po celnym uderzeniu Piątka. Żarłacze bardzo wzięli sobie to do serca i zaczęli jeszcze bardziej przeważać już w drugiej połowie. Doprowadzili do wyrównania za sprawą Antoszewskiego w 24 minucie. Chwilę później Walicki w znakomitej sytuacji trafił w słupek, w odpowiedzi Sobesto dał prowadzenie Gościom. Od tej pory gra była kontrolowana przez nich i mogliśmy oglądać tylko kilka zdecydowanych ataków Groteski. Żarłacze odniosły tym samym pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach.

WKS Futsal Team – Pumas Kraków 2:4 (0:3)

(Gęborek, Rajczyk – Leśniak, Konopka, Dadouch, Lenart)

Żółta kartka: Lenart (Pumas Kraków)

WKS Futsal Team: Myjak – Wójcik, Świerczyński, Habdas, Gęborek, Możdżeń, Fijoł, Rajczyk, Kot

Pumas Kraków: Brzostkiewicz – Leśniak, Pyciak, Konopka, Żurek , Dadouch, Lenart, Marczak, Salwin

Tutaj mogliśmy się spodziewać zaciętego spotkania jednak tak nie było bo od początku przeważali Pumasi. Dopieli swego  w 8 minucie – wynik otworzył Dadouch. Już minutę później Lenart stwierdził że nie może być gorszy i podwyższył wynik na 2:0 dla Pumasów. Kolejne 2 minuty później dołączył do nich Leśniak i tym sposobem Pumasi po pierwszej połowie schodzili z bardzo pewnym 3:0. Druga połowa wydawała się być przez nich kontrolowana, jednak zmęczenie dawało się we znaki a i WKS zaczął tworzyć ładne konstruktywne akcje co w końcu przyniosło efekt w postaci bramki kontaktowej. Gęborka. WKS przejął inicjatywę, ale to Konopka zdobył gola i na 7 minut przed końcem prowadzili 4:1. WKS mimo usilnych starań stać było tylko na ślicznego gola Rajczyka i będzie musiał się jeszcze napocić by wystąpić w grupie mistrzowskiej.

Sparta Kraków – Drink Team 3:1 (1:0)

(Sieprawski 2, Gruchała – K. Cholewicki)

Żółta kartka: Sieprawski (Sparta Kraków)

Sparta Kraków: M. Mroczek – Gruchała, Kawula, Sieprawski, Kaczmarczyk, Grabiec

Drink Team: Szala – K. Cholewicki, P. Cholewicki, Włodarz, Rajek, Połednik, Bień, Lis, Żaba

To spotkanie pomiędzy Spartą Kraków a Drink Team było niezwykle zacięte, zwłaszcza na samym początku. Długo musieliśmy czekać na otwarcie wyniku – obie drużyny narzuciły sobie bardzo szybkie tempo, ale nikt nie mógł pokonać bramkarza rywali. Pierwsza bramka padła dopiero w 15 minucie a jej autorem był Gruchała. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy Sparta wydawała się delikatnie przeważać. W drugiej połowie co raz bardziej można było zauważyć rosnącą przewagę Sparty, która w końcu przypieczętowała to golami. W 27 minucie i 29 minucie dwukrotnie trafiał Sieprawski. 2 minuty później bramkę kontaktową strzelił dla Drink Team’u K. Cholewicki dopiero w 31 minucie. Co ciekawe ta bramka przerwała fenomenalną passę M. Mroczka, który pozostawał niepokonany przez 122 minuty!. Sparta odniosła kolejne zwycięstwo, ale zbyt niskie by utrzymać się na pozycji lidera.

Venatores FC – DRUG-ony 2:12 (1:4)

(Markuszewski, Ciuruś – Rogóź 7, Góra 2, Czaja, Ślusarczyk, Kobos)

Venatores FC: Pakuła – M. Kopacz, Ciuruś, Włuka, Markuszewski, Gorak, Zimowski, Luengo, S. Mroczek, D. Mroczek

DRUG-ony: Płatek – P. Knapik, Rogóż, Sikba, P. Zając, Czaja, Kubas, Góra, Ślusarczyk, Kobos

Mecz miał jednego bohatera, a numer jego cztery. Rogóż rozpoczął kanonadę od hattricka, którego skompletował już w 14 minucie. Przepięknym strzałem z dużego palca odpowiedział Markuszewski, ale DRUG-ony kontynuowały swój popis. W 29 minucie, po bramce Czai zdobytej glową, było już nawet 1:9. Wówczas gola zdobył Ciuruś, ale Rogóż nie powiedział ostatniego słowa i kontynuował rozwałkę. Ostatecznie Aptekarze zaliczyli drugą dwucyfrówkę w edycji i dzięki bramce strzelonej przez Górę udało się Im objąć prowadzenie w tabeli.

Piątka kolejki: Dawid Brzostkiewicz (Pumas Kraków) – Tomasz Konopka (Pumas Kraków), Artur Sobesto (Żarłacze), Rafał Rogóż (DRUG-ony), Jakub Sieprawski (DRUG-ony)

Zawodnik kolejki: Rafał Rogóż (DRUG-ony) – pierwszy w historii DRUG-on z siedmioma golami w meczu ligowym.