Banzai MMA wygrywa pierwszą rundę w Dywizji A!

Zakończyła się pierwsza runda rozgrywek w Dywizji A i Banzai MMA ma już pięć punktów przewagi nad Bidfoodem, którego pokonała w bezpośrednim pojedynku. Trzecie miejsce zajmują Czyste Buty, które upokorzyły Hattricka, który rozgaszcza się na dnie ligowej tabeli. Brązowi medaliści tracą do bezpiecznej pozycji już pięć punktów po tym jak eNHa po widowiskowym spotkaniu ograła Konkret.

GLOB-BUS Bidvest Kraków – Banzai MMA 1:3 (1:1)

(Piwowaczyk – Marcin Raźny, Mateusz Raźny, Marszycki)

GLOB-BUS Bidvest Kraków: M. Knapik – W. Kopacz, Linczowski, Piwowarczyk, Otrębski, Koźlak

Banzai MMA: Jamka – Oszczypała, Marcin Raźny, Mateusz Raźny, Sikora, Marszycki, Warszawa

Starcie lidera z wiceliderem, starcie Mistrza Nowej Huty z wicemistrzem, nie można było wymarzyć sobie lepszego meczu na zakończenie rundy. Banzai MMA już od początku miało więcej z gry, ale bardzo dobrze bronił M. Knapik. W 10 minucie Piwowarczyk przepchał Marszyckiego (!) i płaskim strzałem pokonał Jamkę. W odpowiedzi, w 18 minucie Mateusz Raźny urwał lewą stroną i doprowadził do remisu. Druga połowa rozpoczęła się od słupka Piwowarczyka, ale Bidfood był spychany do co raz głębszej defensywy. Marcin Raźny przytomnym strzałem w 25 minucie daj prowadzenie Gościom, a sześć minut później podwyższył Marszycki. Mimo, że więcej bramek nie padło to Banzai MMA miało mecz pod kontrolą, a wybitnie ułatwiła zbyt indywidualna i przewidywalna gra Bidfoodu. Banzai MMA kończy rundę z kompletem punktów, będąc równocześnie na autostradzie do mistrzostwa, a Bidfood ma materiał do przemyśleń.

Konkret – eNHa 3:4 (2:1)

(Zelek 2, Mączka – J. Górski 2, Krężołek, Chalcarz)

Żółta kartka: Nowakowicz (eNHa)

Konkret: B. Szewczyk – Mączka, Chadaj, Stanula, Zelek, Rzepecki, Czarny, Dybała

eNHa: P. Gibas – Warszycki, Górka, Pandy-Szekeres, Wałaszek, Ludwig, J. Górski, Chalcarz, Nowakowicz, Krężołek

Beniaminkowie stworzyli doprawdy wyśmienite widowisko, które obfitowało w sytuacje podbramkowe. Konkret już w 3 minucie został zaskoczony przez Krężołka, a eNHa miała kolejne sytuacje bramkowe. Miał je również Konkret, ale brakowało zarówno precyzji i szczęścia by pokonać P. Gibasa. Odmieniło się pod koniec pierwszej połowy gdy dwukrotnie trafił Zelek. W drugiej eNHa prowadziła grę, ale lepsze sytuacje miał Konkret, który seryjnie marnował kontry. W 25 minucie najlepszy na boisku J. Górski zaliczył przechwyt nr 500 w meczu i bez pytania huknął w okienko. Odpowiedział Mączka, które strzał zrykoszetował i było 3:2. eNHa postawiła wszystko na jedną kartę i opłaciło się – w 38. Minucie wyrównał Chalcarz, a trzy punkty Gościom dał J. Górski na minutę przed końcem wykorzystując podanie Górki.

Hattrick – Czyste Buty 2:16 (0:9)

(Chachlowski 2, Walerowski – samobójcza – K. Łęcki 5, M. Kluza 5, Cebula 3, Sz. Kluza, D. Łęcki)

Hattrick: Gajoch – Chachlowski, Walerowski, Mikrut, Gruszczyński

Czyste Buty: D. Szewczyk – K. Łęcki, D. Łęcki, M. Kluza, Sz. Kluza, Cebula

Wynik niezupełnie oddaje to co działo się na boisku. To nie Hattrick był taki słaby – po prostu zatrzymanie M. Kluzy i K. Łęckiego wymagałoby zaangażowania SWATu. Już po 9 minutach było 0:7 i doprawdy ciężko było dopatrywać się błędów Hattricka – Czyste Buty strzelały gole z taką łatwością z jaką Natalia Przybysz wykonuje aborcje. Do przerwy było 0:9, a do kanonady włączył się Cebula. Druga połowa rozpoczęła się od gola Chachlowskiego, który miał jeszcze kilka dobrych sytuacji, ale na stanowisku był D. Szewczyk. Pod drugą bramką natomiast bez zmian – M. Kluza, K. Łęcki, okazjonalnie któryś z kolegów i piłka w siatce. Przy stanie 1:14 cudownym lobem popisał Chachlowski, ale Hattrick zaliczył najwyższą porażkę w historii i kończy rundę na ostatniej pozycji w tabeli.

Piątka kolejki: Paweł Gibas (eNHa) – Marcin Raźny (Banzai MMA), Marcin Kluza (Czyste Buty), Jakub Górski (eNHa), Konrad Łęcki (Czyste Buty)

Zawodnik kolejki: Jakub Górski (eNHa) – łatwiej jest wejść z rowerem, zakupami i plecakiem do 501 i skasować bilet niż odebrać Mu piłkę.