Arbitro De Futbol z Pucharem Ligi!

Final Four Pucharu Ligi pokazał jak ważna jest umiejętność wykonywania rzutów karnych. Arbitro De Futbol zdobyli to właśnie trofeum, dzięki temu, że w konkursach rzutów karnych okazali się lepsi zarówno od Konkretu w półfinale, jak i od Banzai MMA w finale. Na uwagę zasługuje również fakt, że w żadnym z tych meczów Arbitrzy nie prowadzili. Trzecie miejsce zajęli świeżo upieczeni Mistrzowie Dywizji B, czyli Konkret, którzy uporali się z Hattrickiem.

Półfinały:

Hattrick – Banzai MMA 1:6 (1:3)

(Chachlowski – Mateusz Raźny 3, Konrad 2, Marcin Raźny)

Żółta kartka: Ziętara (Hattrick)

Hattrick: Klimczyk – Ziętara, Rybski, Chachlowski, Mikrut, Bałchan, Makuła, Walerowski

Banzai MMA: Jamka – Sikora, Marszycki, Mateusz Raźny, Marcin Raźny, Oszczypała, Bętkowski, Konrad

Zdecydowanie lepiej ten półfinał rozpoczął się dla Hattricka, który prowadził od 5 minuty po golu Chachlowskiego. Konrad wyrównał dwie minuty później, a Hattrick powinien znów prowadzić, ale Walerowski trafił w słupek. W odpowiedzi trafił Konrad, a przed przerwą poprawił Mateusz Raźny. Ten sam gracz strzelił gola tuż po przerwie i Banzai MMA skupiło się na tym, by nie stracić sił przed finałem. Hattrick musiał się odsłonić w samej końcówce przyjął jeszcze dwa ciosy od braci Raźnych i mimo dobrego początku musiał się zadowolić meczem o trzecie miejsce

Arbitro De Futbol – Konkret 3:3 (0:1), karne 3:2

(Koźlak 2, Marek – Domingos, Concia, Korfel)

Karne: 0-1 Rzepecki, 1-1 Mazanek, 1-1 Stanula (poprzeczka), 2-1 Koźlak, 2-2 Domingos, 3-2 Marek

Żółte kartki: Boligłowa (Arbitro De Futbol) i Mączka (Konkret)

Czerwona kartka: Mączka (Konkret, 36. Minuta – za niesportowe zachowanie)

Arbitro De Futbol: Starmach – M. Górski, Boligłowa, Pałetko, Marek, Pąchalski, Mazanek, Koźlak, Ciepły, Szymczyk, Biela

Konkret: B. Szewczyk, Dybała – Stanula, Napora, Czarny, Rzepecki, Korfel, Bobek, Concia, Domingos, Zelek, Mączka

Obie drużyny stworzyły arcyinteresujące widowisko, choć nie obyło się bez kontrowersji. Pierwsi rywala napoczęli Goście, gdy w odpowiednim miejscu znalazł się Concia w 10 minucie. Wyrównanie padło dopiero w 21 minucie po strzale Marka. Przewagę zyskał jednak Konkret i po golach Domingosa i Korfela zrobiło się 1:3 w 27 minucie. Sędziowie musieli przyspieszyć i w 30 minucie kontaktową bramkę strzelił Koźlak. Kluczowa akcja miała miejsce w 36 minucie, gdy czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Mączka, a rzut karny na bramkę zamienił Koźlak. Wyraźnie to podcięło Konkretowi skrzydła i gdyby nie Dybała to do rzutów karnych by nie doszło. W rzutach karnych kluczowe okazało się uderzenie Stanuli w poprzeczkę i to Sędziowie awansowali do finału.

Mecz o 3. miejsce

Konkret – Hattrick 5:1 (2:0)

(Napora 2, Zelek, Bobek, Domingos – Makuła)

Konkret postawił na skomasowaną obronę i miarowy atak pozycyjny. Już w pierwszej połowie dwa gole zdobył Napora i Konkret kontrolował grę. W 26 minucie Hattrick wrócił do gry po kontaktowej bramce Makuły i wydawało się nawet, że może wyrównać. W 30 minucie Konkret odskoczył ponownie na dwa gole trafieniu Domingosa. Hattrick musiał zaryzykować i został skarcony przez Zelka i Bobka. Konkret poprawił sobie nieco humor po nieszczęśliwej porażce w półfinale ogrywając trzecią drużynę Dywizji A.

Finał:

Arbitro De Futbol – Banzai MMA 3:3 (1:1) karne 2:0

(Koźlak, Biela, Marek – Sikora 2, Oszczypała)

Karne: 0-0 Mazanek (Oszczypała obronił), 0-0 Konrad (Starmach obronił), 1-0 Koźlak, 1-0 Marcin Raźny (Starmach obronił), 2-0 Marek

Żółta kartka: Pąchalski (Arbitro De Futbol)

Arbitro De Futbol: Starmach – M. Górski, Pałetko, Marek, Pąchalski, Mazanek, Koźlak, Ciepły, Szymczyk, Biela

Finał zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla Banzai MMA. Marszycki urwał się prawą stroną i świetnie dograł piłkę Oszczypale i było 1:0. W odpowiedzi Ciepły trafił w poprzeczkę, a w 11. Minucie Marek sfinalizował dogranie Koźlaka i był remis. Banzai prowadziło po raz drugi, gdy w 24 minucie swój strzał dobił Sikora. W 32 minucie rzut wolny egzekwował Biela i mimo trzyosobowego muru doprowadził do remisu. Gdy w 39 minucie Sikora pokonał Starmach strzałem z połowy wydawało się, że nic nie odbierze Pucharu Banzai. Jednakże Sędziowie wycofali bramkarza i na kilkanaście sekund przed końcem Koźlak wyrównał… piętą. Na rzuty karne Banzai MMA zmieniło na bramce Jamkę na Oszczypałę, który obronił strzał Mazanka. Szoł skradł Mu jednak Starmach, który obronił uderzenia Konrada i Marcina Raźnego i to Sędziowie zdobyli Puchar Ligi.