GLOB-BUS Bidvest Kraków przerywa hegemonię Banzai MMA!

Ostatnia kolejka była godnym podsumowaniem całego sezonu. W grupie spadkowej zwycięstwem nad Spartą ligowy byt zapewnił sobie Krakowiak. Drugim obok Sparty spadkowiczem zostały Czyste Buty, które stoczyły pasjonujący pojedynek z Arbitrami. Jeszcze ciekawiej było w grupie mistrzowskiej w której losy tytułu ważyły się do ostatnich sekund. Banzai MMA po trzyedycyjnej hegemonii zostało zdetronizowane przez nowego Mistrza Nowej Huty w futsalu – GLOB-BUS Bidvest Kraków! Najlepszym strzelcem został Konrad Linczowski z ekipy świeżo upieczonego Mistrza, który zdobył 21 bramek, a najlepszym asystentem Dominik Karaś z MK Teamu, który 11 razy popisywał się asystą.

Krakowiak – Sparta Kraków 6:1 (3:0)

(Majewski 2, Walczyk 2, D. Zając, Kociński – Bąk)

Krakowiak: Gicala – D. Zając, Walczyk, Kociński, Majewski

Sparta Kraków: M. Mroczek – Gruchała, Grabiec, Filo, Kawula, Bąk, Bukowicki, Kaczmarczyk

Krakowiak by się utrzymać musiał to spotkanie wygrać, ale postanowił nie ułatwiać sobie zadania i grał bez zmiany. Mimo to już w pierwszej minucie wynik otworzył Kociński, a w 5 minucie Walczyk sprowokował błąd Mroczka i było 2:0. W 13 minucie podwyższył D. Zając, ale Sparta wreszcie się przebudziła. Gruchała tradycyjnie już bombardował słupek, a w 23 minucie trafił Bąk. Wydawało się, że kontaktowa bramka jest tuż tuż, ale szanse na dobry wynik przekreślił Walczyk w 34 minucie. W końcówce dwa trafienia dołożył Majewski i ostatecznie Krakowiak utrzymał się w elicie.

Czyste Buty – Arbitro De Futbol 1:5 (1:1)

(Cebula – Marek, Musiał, Koźlak, Boligłowa, Ciepły)

Żółta kartka: D. Łęcki (Czyste Buty)

Czyste Buty: D. Szewczyk – D. Łęcki, Cebula, Gruszecki, Sz. Kluza, M. Kluza, Sagan, Gogosz

Arbitro De Futbol: Starmach – Marek, Musiał, Pąchalski, Koźlak, Boligłowa, Biela, Ciepły

Nie patrząc na wynik meczu Krakowiak – Sparta, Czyste Buty musiały ten mecz wygrać aby się utrzymać, a Arbitrom do utrzymania wystarczał remis. Pierwsze minut było bardzo wyrównane, a obu drużynom brakowało skuteczności. Zmieniło się to dopiero w 13 minucie gdy wynik otworzył Ciepły. Wyrównanie Cebuli zajęło 60 sekund. Gospodarze mieli co raz więcej szans, ale bardzo brakowało z przodu K. Łęckiego, który pauzował za kartki. Sędziowie na prowadzenie po raz drugi wyszli w 25 minucie, gdy bardzo ładnym lobem popisał się Koźlak. Buty przystąpiły do ofensywy, ale naprawdę wyśmienicie spisywał się Starmach. Szanse na utrzymanie przekreślił prosty błąd w 34 minucie zakończony golem Boligłowy. Czyste Buty odsłoniły się i straciły w końcówce jeszcze dwie bramki. Ze względu na wygraną Krakowiaka ze Spartą oznacza to relegacje Czystych Butów do Dywizji B.

GLOB-BUS Bidvest Kraków – MK Team 4:3 (2:2)

(Piwowarczyk 2, Linczowski, W. Kopacz – Nawrot 2, Szubartowski)

GLOB-BUS Bidvest Kraków: F. Flank, M. Knapik – Linczowski, Piwowarczyk, Janas, W. Kopacz, Papież

MK Team: Guliński – Doniec, Karaś, Głowa, Szubartowski, Nawrot, Kępka, Michta

GLOB-BUS Bidvest Kraków potrzebował wygranej by nie oglądając się na Banzai MMA zostać mistrzem Nowej Huty w futsalu. Zadanie zaczął realizować w 2 minucie gdy wynik otworzył Piwowarczyk. MK Team potrzebowało dwóch kolejnych minut by doprowadzić do remisu. W 6 minucie ponownie dwójkowa akcja Piwowarczyk-Linczowski została wykończona przez tego pierwszego i było 2:1. MK Team przyspieszył, ale jedynym efektem był słupek Szubartowskiego. Do wyrównania ponownie doprowadził Nawrot. Bidvest po raz trzeci na prowadzenie wyszedł w 30 minucie gdy Gulińskiego pokonał W. Kopacz. Najładniejszą akcję meczu zobaczyliśmy trzy minuty później gdy gola strzelił Szubartowski. Bramkę, która ostatecznie dala gospodarzom złote medale strzelił świeżo upieczony król strzelców Dywizji A – Konrad Linczowski. MK próbowało do końca wyrównać, ale wynik się nie zmienił i podopieczni Dońca zakończyli sezon tuż za podium, a Bidvest został drugim beniaminkiem w historii, który wygrał mistrzostwo Ligi.

Hattrick – Banzai MMA 0:2 (0:0)

(Mateusz Raźny, Konrad)

Żółta kartka: Mikrut (Hattrick)

Hattrick: Klimczyk – Kapała, Walerowski, Rybski, Ziętara, Chachlowski, Mikrut

Banzai MMA: Jamka – Marcin Raźny, Sikora, Marszycki, Mateusz Raźny, Bętkowski, Konrad, Oszczypała

Banzai MMA walczyło o czwarty tytuł z rzędu, a Hattrick o to by znaleźć się na podium. Mecz nie obfitował w sytuacje bramkowe. W pierwszej połowie najlepszą sytuację miał Chachlowski, ale przestrzelił rzut karny. W odpowiedzi piłkę po strzale Sikory Mikrut musiał wybijać z linii bramkowej. Chachlowski bardzo chciał odkupić swoje winy, ale po prostu Mu nie żarło. W 28 minucie Konrad nie niepokojony przez nikogo przebiegł przez całe boisko i bał prowadzenie Banzai MMA. Goście nabrali wiatru w żagle, ale nie potrafili pokonać Klimczyka nawet wówczas jak trzykrotnie dobijali strzał. Tuż przed końcem akcje Sikory wykończył Mateusz Raźny i gracze Banzai MMA udali się na drugą część hali by oglądać starcie MK z Bidvestem. Jak wiadomo rozstrzygnięcie nie było dla Nich korzystne i po trzech mistrzostwach ligi z rzędu musieli się zadowolić drugim miejscem. Hattrick natomiast rozgrywki ukończył na trzeciej pozycji.

Piątka kolejki: Rafał Starmach (Arbitro De Futbol) – Maciej Piwowarczyk (GLOB-BUS Bidvest Kraków), Artur Konrad (Banzai MMA), Wojciech Kociński (Krakowiak), Łukasz Marek (Arbitro De Futbol)

Zawodnik kolejki: Maciej Piwowarczyk (GLOB-BUS Bidvest Kraków) – doskonale uzupełniał się Linczowskim i Janasem zostając pierwszy raz w życiu Mistrzem Ligi.