Wiemy już kto zagra w Final Four Pucharu Ligi!

Ćwierćfinały Pucharu Ligi jak zawsze obfitowały w emocjonujące mecze. Hattrick równie niespodziewanie co gładko uporał się z GLOB-BUS Bidvestem Kraków. Banzai MMA po raz pińcetny wygrał z MK Teamem, a Arbitro De Futbol bardzo męczyło się z eNHą. Jedyną drużyną Dywizji B, która zagra w Final Four będzie Konkret, który ograł Czyste Buty.

GLOB-BUS Bidvest Kraków – Hattrick 4:9 (2:4)

(Linczowski 2, Janas, Piwowarczyk – Chachlowski 3, Makuła 2, Rybski, Mikrut, Bałchan, Otrębski – samobójcza)

GLOB-BUS Bidvest Kraków: F. Flank, M. Knapik – Linczowski, Otrębski, Janas, Papież, Piwowarczyk, W. Kopacz

Hattrick: Klimczyk – Walerowski, Chachlowski, Rybski, Mikrut, Bałchan, Makuła

Bidvest z furią ruszył na rywala i objął prowadzenie po golu Piwowarczyka w 5 minucie. W ósmej był już remis gdy samobójcze trafienie zaliczył Otrębski. Nie minęło 120 sekund i Janas domknął dogranie Linczowskiego i było 2:1. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Gości. Trzy bramki w trzy minuty i było 2:4. W 26 minucie dwa gole zdobył Makuła i szanse Bidvestu na awans zmalały do minimum, zwłaszcza, że chwilę później nie do obrony huknął Mikrut i było 2:7. W końcówce przyspieszył Linczowski i strzelił dwie bramki, ale tym samym odpowiedział Chachlowski i drużyna Walerowskiego zameldowała się w Final Four.

Banzai MMA – MK Team 7:4 (4:1)

(Marszycki 3, Majcherczyk, Bętkowski, Konrad, Marcin Raźny – Szubartowski 2, Nawrot, Kępka)

Banzai MMA: Jamka – Sikora, Majcherczyk, Mateusz Raźny, Marszycki, Bętkowski, Bienias, Konrad, Marcin Raźny

MK Team: Guliński – Doniec, Karaś, Szubartowski, Nawrot, Głowa, Kępka

Banzai MMA nie miało zamiaru patyczkować się z rywalem i już po 10 minutach prowadziło po golach Marszyckiego i Konrada. Mistrz Nowej Huty podkręcił jeszcze tempo i już w 16 minucie było 4:0. MK Team nie odklepał lecz posłał w bój Szubartowskiego, który strzelił dwa gole. W 25 minucie swoją drugą bramkę zdobył Marszycki, ale błyskawicznie odpowiedział Nawrot. Z 5:3 niemal w jednej chwili zrobiło się 6:4. MK Team spróbował jeszcze zaszarżować na rywala, ale przeliczył się i został skarcony przez Marszyckiego, który skompletował Hattrick.

Arbitro De Futbol – eNHa 4:1 (1:0)

(Koźlak 2, Marek, Szymczyk – Wałaszek)

Żółta kartka: J. Górski (eNHa)

Arbitro De Futbol: Starmach – Pąchalski, M. Górski, Szymczyk, Marek, Koźlak

eNHa: P. Gibas – Górka, Chalcarz, J. Górski, Ludwig, Pandy-Szekeres, Krężołek, Gaca, Wałaszek

Obie drużyny zagrały bardzo skupione na obronie i długo nie oglądaliśmy klarownych sytuacji. Dopiero w 9 minucie Szymczyk (brawa za dopracowanie cieszynki)  otworzył wynik meczu. Sędziowie nie przemęczali się przyjmując eNHę na swojej połowie, a w 21 minucie wyprowadzili kontrę, którą sfinalizował celnym strzałem Marek. eNHa odpowiedziała golem Wałaszka w 24 minucie. Goście byli co raz bliżej wyrównania, ale naprawdę znakomicie spisywał się Starmach. Tym samym eNHa co raz bardziej narażała się kontry, ale Sędziowie albo pudłowali lub dobrze się spisywał się P. Gibas. Dopiero w samej końcówce dwie bramki zdobył Koźlak i przypieczętował awans Arbitro De Futbol do Final Four.

Czyste Buty – Konkret 1:4 (0:1)

(Cebula – Piekarczyk 4)

Czyste Buty: D. Szewczyk – Cebula, M. Kluza, Sz. Kluza, D. Łęcki, K. Łęcki, Gruszecki

Konkret: Dybała – Rzepecki, Mączka, Czarny, Domingos, Piekarczyk, Zelek, Napora, Bobek

Obie drużyny zagrały poniżej oczekiwań. Czyste Buty zupełnie gubiły się na połowie rywali, a Konkret stawiał na chaos i indywidualne umiejętności Piekarczyka. Ten właśnie zawodnik strzelił pierwszą bramkę w 10 minucie. Po raz drugi zaskoczył D. Szewczyka w 21 minucie, ale Czyste Buty nie złożyły broni. W 25 minucie składną akcje gospodarzy sfinalizował Cebula i w Czyste Buty wstąpiły nowe siły. Dybała nie miał zamiaru kapitulować. Awans Konkretu do Final Four przyklepał nie kto inny niż Piekarczyk, który w końcówce dobił rywala dwiema bramkami i Czyste Buty nie powtórzą sukcesu sprzed roku.