eNHa liderem! TBR-Groteska z pierwszą wygraną!

Po siódmej kolejce Dywizji B zmienił się lider ligowej tabeli – została Nim eNHa, dzięki wygranej nad Żarłaczami oraz kaloryferowi, który uniemożliwił zakończenie spotkania między ISTS i DRUG-onami. Co ciekawe eNHa po raz ostatni na fotelu lidera zasiadała… 19 grudnia 2012 roku (w Dywizji A). Kolejne wygraną odniósł Konkret, ale Drinki tanio skóry nie sprzedały. Pierwszą wygraną notuje TBR-Groteska, a w pozostałych spotkaniach wygrane odnoszą Universum Kraków i nabierające rozpędu WKS Futsal Team.

Universum Kraków – Pumas Kraków 5:0 (3:0)

(Madej 3, Rozwadowski, Szkliniarz)

Czerwona kartka: Brzostkiewicz (Pumas Kraków, 35. Minuta – akcja ratunkowa)

Universum Kraków: Kochan – Kaczorowski, Kuś, Madej, Rozwadowski, Ślęzak, Szkółka, Grajek, Szkliniarz

Pumas Kraków: Brzostkiewicz – Leśniak, Lenart, Pyciak, Żurek

Pumasi nie mieli zbyt dużo argumentów przeciwko swoim rywalom. Gra była dość wyrównana, ale w 7 minucie Szkliniarz ładnie wykończył dogranie Kaczorowskiego. Potem dwa bardzo ładne bramki zdobył Madej (lob oraz wolej) i wiadomym było, że Gospodarze ten mecz wygrają. Gdy na 4:0 w 21 minucie podwyższył Szkliniarz wydawało się, że Pumasów czeka pogrom, ale Pomarańczowi postawili na rozsądną defensywę. Na Ich nieszczęście w 25 minucie za rękę po za polem karnym wyleciał z boiska Brzostkiewicz, a Universum po ciekawie rozegranym rzucie wolnym zakończonym strzałem głową Madeja prowadziło już 5:0. Jak się okazało była to ostatnia bramka w tym meczu i Universum przeskoczyło dzisiejszego rywala w tabeli.

DRUG-ony – ISTS 2:2 (2:2), przerwany z powodu awarii w 21 minucie.

(Rogóż, Ślusarczyk – Koper, M. Zaczyk)

DRUG-ony: Płatek – P. Knapik, Rogóż, Skiba, Maślejak, Krygowski, Kubas, Sarliński, Góra, Ślusarczyk

ISTS: Kapela – Grzegorzek, Bobrowski, Koper, M. Zaczyk, L. Zaczyk

Mimo, że ISTS ma w zasadzie już tylko matematyczne szanse na awans to nie zamierzał z Nim rezygnować i po golach Kopera i M. Zaczyka prowadził już 2:0 w 4 minucie. DRUG-ony długo nie mogły dojść do siebie po tych ciosach, ale w 14 minucie bramkę kontaktową zdobył Ślusarczyk. Jeszcze przed przerwą wyrównał Rogóż i mogliśmy spodziewać się wielu emocji w drugiej połowie. Niestety nie doczekaliśmy. Koper w 21 minucie, w pechowy sposób wpadł w kaloryfer, który uległ awarii. Hala została częściowo zalana, a ze względu na fakt iż nie wiedziano wówczas ile czasu zajmie usunięcie awarii kapitanowie zgodzili się na dokończenie spotkania w innym terminie. Będzie to 4 stycznia 2017 o 22.15

TBR – Groteska – Enigma 6:2 (1:1)

(Piątek 3, Sochacki 2, Walicki – Curyło, Ulman)

Żółta kartka: Malec (Enigma)

TBR-Groteska: Rogula – Sochacki, Piątek, Popławski, Furmanek, Walicki, Krzciuk

Enigma: Malec, Ulman, Skuciński, Curyło, Filip, Skorupa

Spotkanie outsiderów, którzy jeszcze nie zaznali słodyczy wygranej zapowiadało się intrygująco. Gra była dość wyrównana i dopiero w 9 minucie Enigma otworzyła wynik po golu Curyły. Tylko 60 sekund Sochacki potrzebował by wyrównać i mecz rozpoczął się na nowo. TBR-Groteska sprawę zwycięstwa rozstrzygnęła w trzy minuty drugiej połowy. Po golach Piątka, Sochackiego i Walickiego zrobiło się 4:1 w 28 minucie. W samej końcówce jeszcze dwa gole dołożył Piątek, który fantastycznie współpracował dziś z Walickim, a w ostatniej minucie drugiego gola dla Enigmy zdobył Ulman. Pierwsze w historii zwycięstwo TBR-Groteska spotkało się z żywiołową reakcją fanek tej drużyny, które po zeszłotygodniowej absencji dziś dwukrotnie bardziej żywiołowo dopingowały swoją drużynę mając niewątpliwie ogromny wpływ na końcowy rezultat.

Drink Team – Konkret 3:4 (1:2)

(Połednik 2, Lis – Melero Garcia 2, Domingues, Napora)

Drink Team: Drożdżewski, Włodarz, K. Cholewicki, P. Cholewicki, Lis, Połednik, Bień

Konkret: B. Szewczyk – Mączka, Rzepecki, Stanula, Napora, Rutkowski, Melero Garcia, Concia, Domingues

Drink Team zagrał bez nominalnego bramkarza i kapitana, a między słupkami postawił jednego z dwóch swoich najlepszych graczy. Na domiar złego już w 2 minucie przegrywał po mocnym, ale niezbyt precyzyjnym uderzeniu Napory. Konkret najprawomocniej myślał, że rywal już się zbiera do domu, bo to co odstawił przy wyrównującym golu Połednika to futsalowy kryminał. W 14 minucie pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Melero Garcia i było 1:2. Drinki drugą połowę rozpoczęły od składnego rozegrania rzutu rożnego zakończonego celnym strzałem Lisa. Remis widniał na tablicy wyników tylko przez trzy minuty, bo Domingues strzałem z dużego palca zdobył bramkę kolejki. Drinki dążyły do wyrównania, ale w 39 minucie skarcił Ich Melero Garcia. Jeszcze na 16 sekund przed końcem bramkę kontaktową zdobył Połednik, ale nie zmieniło to faktu, ze kolejne trzy punkty dopisał sobie Konkret, ale do tej pory jeszcze w meczu ligowym tak się nie męczył.

Żarłacze – eNHa 4:9 (0:4)

(Hańderek 2, Antoszewski, Wieszeniewski – Wałaszek 3, P. Gibas, Górka, Pal, Ludwig, Pandy-Szekeres, Wieszeniewski – samobójcza)

Żółta kartka: P. Gibas (eNHa)

Żarłacze: Dzięgiel – Hańderek, Antoszewski, Wojciechowski, Wieszeniewski, Szymański, Handzel, Panek

eNHa: P. Gibas – Warszycki, Pandy-Szekeres, Górka, J. Górski, Wałaszek, Pal, Ludwig

Historia meczów eNHy z Żarłaczami to głównie historia dużych przewag eNHy, których nie dowiozła do końca. Tym razem eNHa nie chciała powtórzyć choćby sytuacji z poprzedniej edycji i rywala napoczął Górka już w 1 minucie. W 7 minucie pierwszą ligową bramkę dla eNHy zdobył Pandy-Szekeres, w 11 było już 0:4. W 22 minucie Antoszewski świetnie wypatrzył dziurę w murze i bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał P. Gibasa. eNHa odpowiedziała bramką Wałaszka, ale chwilę później to Hańderek ładnie przymierzył z rzutu wolnego i było 2:5. eNHa przyspieszyła i zrobiło się 2:7 w 28 minucie co ostatecznie rozstrzygnęło losy meczu. Końcówka to już radosna twórczość obu ekip w której należy wyróżnić niezwykle aktywnego Pala, który bardzo ładnie uderzył z rzutu wolnego i Wieszeniewskiego, który potrafił się podnieść po wbiciu samobója i pokonać również bramkarza rywali.

Venatores FC – WKS Futsal Team 1:4 (1:3)

(Luengo – Lebiest, Świerczyński, Fijoł, Kuska)

Żółta kartka: Dzierżak (WKS Futsal Team)

Czerwona kartka: Dzierżak (WKS Futsal Team, 19. Minuta – za drugą żółtą)

Venatores FC: Zimowski – Ciuruś, Luengo, D. Mroczek, Markuszewski, S. Mroczek, M. Kopacz, Wojtasiński, Włuka

WKS Futsal Team: Kot – Cebulak, Lebiest, Świerczyński, Fijoł, Dudek, Kuska, Dzierżak

Zieloni grali bez swojego kapitana oraz nominalnego bramkarza, ale zupełnie się tym nie przejęli. Najpierw do siatki trafił Kuska, a potem Świerczyński i już w 5 minucie było 0:2. Venatores FC błyskawicznie odpowiedzieli golem Luengo i gra przeniosła się do środka pola. W 19 minucie WKS Futsal Team stracił za drugą żółtą kartkę Dzierżaka, ale goście przetrwali grę w osłabieniu. W 23 minucie na 1:3 podwyższył Fijoł, a gdy w 30 minucie Lebiest srzelił kolejnego gola stało się jasne kto ten mecz wygra. Gra w końcówce się otworzyła, ale więcej goli nie oglądaliśmy i WKS Futsal Team notuje kolejną wygraną.

Piątka kolejki: Janusz Kot (WKS Futsal Team) – Piotr Madej (Universum Kraków), Lech Walicki (TBR-Groteska), Michał Pal (eNHa), Manuel Melero Garcia (Konkret)

Zawodnik kolejki: Lech Walicki (TBR-Groteska) – najlepszy zawodnik meczu w którym TBR-Groteska zdobyła pierwsze w historii trzy punkty w NALF