Miesiąc: Maj 2020

Zmiany w terminarzach i systemie rozgrywek Dywizji A oraz anulowanie (oby tylko chwilowe) Pucharu Ligi

Z przykrością informuję, że szkoła w której rozgrywamy mecze naszej ligi wymówiła mi wynajem hali w niedziele. Oznacza to, że w niedzielę 31 maja nie odbędą się zaplanowane spotkania. W związku z tym terminarz na pierwszy tydzień czerwca uległ drobnej korekcie. Oznacza to również, że na obecną chwilę Puchar Ligi zostaje anulowany, a rozgrywki Dywizji A zostają skrócone. W Dywizji A zostanie rozegrana jedna seria spotkań, a potem cztery pierwsze zespoły zagrają w grupie mistrzowskiej, a trzy ostatnie w grupie spadkowej, choć z Dywizji A nikt nie spada.System rozgrywek Dywizji B nie ulega zmianie.

Ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację ze znoszeniem obostrzeń, bardzo proszę by traktować jako wiążący tylko terminarz na kolejny tydzień (2 i 3 czerwca). Dopóki sytuacja z halą się nie ustabilizuje to w każdy poniedziałek będę aktualizował terminarz, tak byście wiedzieli z kim gracie w kolejnym tygodniu (czyli aktualizacja 1 czerwca będzie tyczyła się 9 i 10 czerwca, itd.) Poinformuję Was w osobnym wpisie gdy terminarz będzie pełny, gdy sytuacja się w pełni wyklaruje. Co więcej, jeśli spodziewane powiększenie ilości osób na hali wejdzie w życie, to będziemy jednak rozgrywać Puchar Ligi i normalny system rozgrywek w Dywizji A.

Jeśli hala zostanie odmrożona przed:

4 czerwca to rozegramy Puchar Ligi i normalny, dwurundowe rozgrywki Dywizji A

17 czerwca to rozegramy normalne, dwurundowe rozgrywki Dywizji A

25 czerwca to rozegramy Puchar Ligi

 

I jeszcze uwaga na temat przestrzegania reguł sanitarnych. Tak jak pisałem, NIE MOGĘ wpuścić spóźnialskich, proszę przychodzić na czas. Szkołę i mnie obowiązują regulaminy, których muszę przestrzegać. Pamiętajcie również, że gracze, których nie było na hali w tym tygodniu muszą przed wejściem na halę dać mi oświadczenie o zapoznaniu się z regułami sanitarnymi (załącznik 3, który jest na stronie czwartej dokumentu dostarczonego Wam przez Kapitanów). Jeśli, ktoś wejdzie na halę, a okaże się, że nie będę miał Jego oświadczenia to będę to karał walkowerem. Jeszcze raz bardzo proszę by oświadczenia podpisywać CZYTELNIE i pod halą mieć już gotowy dokument, a nie dopiero szukac długopisu.

 

Przypominam również, że prawo do bezpłatnego zgłoszenia/wymiany trzech zawodników przysługuje już jedynie drużynom, które jeszcze nie grały (DRUG-ony, Microtec, Venatores FC i Team One) i ewentualne zmiany należy mi zgłosi MEJLOWO PRZED MECZEM.

Hattrick z charakterem, kolejne pogromy w Dywizji B

Dywizja A:

MK Team – Hattrick 3:6 (2:1)

(Karaś, Szubartowski, Kępka – Gruszczyński 3, Makuła 2, Walerowski)

MK Team: Jamka – Doniec, Prochwicz, Karaś, Szubartowski, Jurczyk, Kępka, Goraj

Hattrick: Gajoch – Walerowski, Fischer, Makuła, Barański, Gruszczyński

 

IGLOMEN&RodzinneRestauracje – Złote Chłopaki 8:5 (4:3)

(Ścieszka 2, Polachow 2, Pohl, Piwowarczyk, Ogonek, Khulla – Kuc 3, Gnutek, Mierzejewski)

Żółte kartki: Ścieszka (IGLOMEN&RodzinneRestauracje) oraz Kaniewski i Savchuk (Złote Chłopaki)

IGLOMEN&RodzinneRestauracje: W. Kopacz – Pohl, M. Knapik, Piwowarczyk, Ogonek, Potańczyk, Klęk, Khulla, Ścieszka, Polachow

Złote Chłopaki: Savchuk – Kaniewski, Mierzejewski, Gnutek, Kuc, Kurowski, Łyduch, Dziurdzia

 

Pumas Kraków – Czyste Buty 1:10 (0:3)

(Stępień – Grudnik 4, D. Kluza 2, M. Kluza, Gruszecki, Cebula. K. Łęcki)

Pumas Kraków: Pyciak, Konopka, Marczak, Stępień, Skiba, Chalota

Czyste Buty: Dybała – Matławski, M. Kluza, Sz. Kluza, Gruszecki, Cebula, Grudnik, D. Łęcki, K. Łęcki, D. Kluza

 

Piątka kolejki: Michał Gajoch (Hattrick) – Radosław Makuła (Hattrick), Maciej Piwowarczyk (IGLOMEN&RodzinneRestauracje), Krzysztof Grudnik (Czyste Buty), Michał Ścieszka (IGLOMEN&RodzinneRestauracje)

Zawodnik kolejki: Radosław Makuła (Hattrick) – mały, ale wariat!

 

Dywizja B:

 

Rocket Fuel – Consorfrut Polska 6:9 (2:5)

(Stańczyk 2, Bednarek 2, Jarosz, Krzemień – Dobosz 3, Zabrzeński 3, Mateja 2, Rollauer – samobójcza)

Żółte kartki: Krzemień i Bednarek (Rocket Fuel)

Rocket Fuel: Gross – Rollauer, Jarosz, Zajdel, Krzemień, Stańczyk, Bednarek

Consorfrut Polska: Kossak – Zabrzeński, Dobosz, Piętowski, Mateja, Sternal

 

Geco Team – eNHa 1:13 (0:7)

(Klich – Krężołek 5, Ciuruś 3, Warszycki 2, Górka 2, Wochnik)

Geco Team: Zmarz – Ambicki, K. Kostrzewa, J. Kostrzewa, Klich, Górecki, Jackowski

eNHa: P. Gibas – Warszycki, Górka, Krężołek, Petkun, Ciuruś, Wochnik, Piskorz

 

Wataha – Racing Kart – tor gokartowy 2:13 (1:6)

(Bartusiak, Bujas – Lekki 4, Kościółek 3, Ciuśniak 3, D. Nowak 2, Błachut)

Żółte kartki: Bielski i Stepaniak (Wataha)

Czerwona kartka: Rębacz (Wataha, 35. minuta – za faul taktyczny)

Wataha: Gąsior – Tomczyk, Bielski, Bartusiak, Ilczuk, Stepaniak, Kania, Rębacz, Miechówka, Bujas, Śmietana

Racing Kart – tor gokartowy: Kuc – D. Nowak, Ciuśniak, Błachut, Lekki, Sularz, Kościółek

 

Krakowiak – Nie Przez Środek 1:18 (0:10)

(A. Domiczek – Świerad 6, Rymarski 5, Bartosik 3, Pytel 2, Piwowarski, Popławski)

Krakowiak: Stanecki – Janus, A. Domiczek, O. Domiczek, P. Bajerczak, D. Zając

Nie Przez Środek: Teterycz – Świerad, Pytel, Piwowarski, Rymarski, Popławski, Bartosik

 

Sparta Kraków – Drink Team 4:2 (4:0)

(Grabiec, Gruchała, Kułaga, Kaczmarczyk – P. Cholewicki 2)

Sparta Kraków: Dudzik – Grabiec, Gruchała, Kaczmarczyk, Kawula, Kułaga, Przeniosło, Gałka

Drink Team: Szala – Żaba, Włodarz, P. Cholewicki, K. Cholewicki, Paciora, Lis

 

Piątka kolejki zostanie wybrana po rozegraniu ostatniego meczu z tej serii

Nowy terminarz

Wczoraj w nocy na stronie pojawił się nowy terminarz. Proszę o wyrozumiałość, bo nie byłem w stanie dograć terminarza tak by dla wszystkich był idealny. Skupiłem się raczej na tym, by każdy miał tyle samo powodów do narzekania.

Bardzo proszę o przestrzeganie procedur, o których zostanie poinformowani przez swoich kapitanów. Przypominam, że na halę będę wpuszczał na ok. 5 minut przed meczem i jak ktoś się spóźni to nie będzie miał możliwości wejścia na halę. Pamiętajcie również o oświadczeniach, które rozesłali Wam kapitanowie (bo rozesłali je prawda?), bez CZYTELNIE podpisanego dokumentu również nie wpuszczę Was na halę. Oświadczenie sporządza się tylko raz na całe rozgrywki.

Ostatnie komunikaty przed wznowieniem rozgrywek

1. Kapitanowie na mejla otrzymali szczegółową procedura bezpieczeństwa. WSZYSCY gracze muszą przynieść podpisane oświadczenie z załącznika 1, a kapitanowie dodatkowo z załącznika 3. To jest bardzo ważne i bez tym dokumentów nie wpuszczę Was na halę. Oświadczenie wystarczy przynieść raz. Mecze muszą mieć 15 minut przerwy. Będę Was wpuszczał na halę całą grupą ok. 5 minut przed rozpoczęciem spotkania, jeśli ktoś się spóźni to nie będę mógł już otworzyć hali.
 2. Wpisowe jest proporcjonalne do liczby rozegranych spotkań. Zwroty będę wykonywał, kiedy już będę wiedział ile spotkań rozegracie w ramach Pucharu Ligi (15 spotkań – 1600, jeśli rozgracie więcej to nie ma żadnej dopłaty). Osobiście wolałbym by nadpłata była zaliczką na następny sezon, ale to już będziemy dogadywać indywidualnie. Dywizja A będzie grała w środy, Dywizja B głównie we wtorki, cześć meczy w środy, a pojedyńcze spotkania w niedziele. Puchar Ligi głównie w niedziele. Mecze z powodów bezpieczeństwa będziemy w środy i niedziele rozgrywać tylko na jednej połowie, jest szansa, że druga połówka zostanie wówczas odmrożona i zastrzegam, że wówczas mogę ponownie zmienić terminarz by nie rozgrywać już spotkań w niedziele. Podobna przebudowa termiarza będzie miała miejsca gdy zostanie zniesiona konieczność 15 minutowej przerwy między meczami. Terminarz, przynajmniej częściowy będzie jutro.
3. Do pierwszego spotkania można bezpłatnie wymienić trzech zawodników w kadrze (i to nieważne czy wystąpili w choć jednym meczu) lub po prostu dopisać trzech. Wiadomość o takiej podmiance musi zostać wysłana do mnie mejlem, na hali będzie za późno. Nie można w ramach takiej podmianki robić transferów, chyba, że będzie to ,,transfer” z Żarłaczy lub AZS Collegium Medicum UJ, które nie kontynuują zabawy.
4. Za nie rozegrane mecze z Żarłaczami i AZS Collegium Medicum UJ wszystkie drużyny dostają walkower, który nie liczy się do dorobku wycofujących się drużyn. Z Dywizji A nikt w tym sezonie nie spada.
5. Z powodu pandemii miesięcznik RK News Magazyn Sportowy zawiesił swą działalność. Dlatego drużyna  RK News Magazyn Sportowy zmienia nazwę na Racing Kart – tor gokartowy. Funkcje kapitana przejmuje Dariusz Nowak

Wracamy do grania 26 maja!

26 maja zostaną wznowione rozgrywki Nowohuckiej Amatorskiej Ligi Futsalu! Po konsultacjach z Kapitanami oraz Dyrekcją szkoły ustaliliśmy, że rozgrywki ligowe będą się toczyć tak jak wcześniej we wtorki i środy, a mecze Pucharu Ligi od 1/8 finału w niedziele. W tej chwili czekam (do dziś do 20.00) na potwierdzenia Kapitanów odnośnie kontynuacji gry i sobotę wieczorem pojawi się nowy terminarz wraz z nowymi przepisami (bo nie wszystkie drużyny będą kontynuować grę). Rozgrywki będą się toczyć do końca lipca. Szczegółowe przepisy sanitarne podam również w sobotę.

Hala odmrożona – powrót do gry coraz bliżej

Z radością informuję, że w związku ze zniesieniem części obostrzeń powrót do ligi jest coraz bliższy. W tej chwili pracuję z kapitanami i dyrekcją szkoły nad rozwiązaniami, które pozwolą Nam wrócic na halę jak najszybciej i w jak najwygodniejszej formie. Jeśli liga ruszy już w przyszłym tygodniu to informacja o tym pojawi się do niedzieli. Proszę o cierpliwość!

NALF powraca!

 

Już w najbliższą środę o 21:30 zapraszamy na retransmisję meczu trzeciej kolejki Dywizji A pomiędzy AZS CM-UJ a MK Teamem, ktora odbedzie na na fanpejdżu Ligi na fejsbuku!

Tym samym podejmujemy próbę cyklicznych retransmisji meczy XX edycji NALF i choć wynik spotkania jest już znany chcemy zaprezentować kilka rozwiązań, które opracowaliśmy w czasie narodowej kwarantanny

Zapraszamy przed monitory!

Niech NALF będzie z Wami!