Miesiąc: luty 2016

Przetasowania w Dywizji A

Niczym w ,,Modzie na sukces” zmieniała się sytuacja w kwestii kto będzie grał w Dywizji A w kolejnej edycji NALF. Uczestnictwo od razu potwierdziły ekipy Kromontu, Hattricka, Pumasów Kraków i SA-Dzików. Nieco dłużej czekano na Spartę Kraków. Z gry w tej edycji zrezygnowała Szkoła Aspirantów PSP dzięki czemu w lidze utrzymała się ekipa MK Teamu. Po wielu perturbacjach, dosłownie rzutem na taśmę do gry wrócił zespół Krakowiaka, ale będzie on występował bez nazwy sponsora. Z rozgrywek wycofała się też drużyna Supermenów Kraków, ale niedobitki z tego zespołu wraz z byłymi już zawodnikami Pumas Kraków stworzyły nową ekipę o nazwie Czyste Buty, która wystąpi w Dywizji A w miejscu niegdysiejszych Mistrzów Nowej Huty.

Skład Dywizji A:

Kromont (Mistrz Nowej Huty), Krakowiak (zdobywca Pucharu Ligi), Czyste Buty (na licencji Supermenów), Hattrick, Sparta Kraków, MK Team (utrzymał się dzięki wycofaniu się Szkoły Aspirantów PSP), Pumas Kraków (beniaminek), SA-Dziki (beniaminek)

Dywizja A rozpocznie zmagania w środę 9 marca. Ze względu na drobne perturbacje w Dywizji B terminarze mogą się pojawić dopiero w przyszłym tygodniu.

Proszę by Kapitanowie pamiętali o wpłatach wpisowego i o listach zgłoszeniowych zawodników

XI edycja NALF oficjalnie zakończona

13 lutego w klubie Prominent odbyła się gala wieńcząca rozgrywki XI edycji NALF. Nagrody przyznano zarówno najlepszym zespołom jak i graczom obu Dywizji. Poniżej zamieszczono wyniki plebiscytów na najlepszych graczy i bramkarzy w obu Dywizjach:

Dywizja A (głosowało 6 z 8 kapitanów):

MVP Dywizji A: Jakub Horawa (Szkoła Aspirantów PSP)

Różycki Jakub Supermeny Kraków 1 1+0

Po sumarycznej ilości punktów podano ile punktów gracz  zdobył za klasyfikacje kanadyjską i piątki kolejki + głosowanie

Najlepszy bramkarz: Tadeusz Jamka (Kromont)

1. Jamka Tadeusz Kromont 14 2+12
2. Mroczek Marek Sparta Kraków 13 5+8
3. Gibas Paweł Supermeny Kraków 10 1+9
4. Satoła Andrzej MK Team 8 5+3
5. Bułka Michał Supermeny Kraków 5 1+4

Po sumarycznej ilości punktów podano ile punktów dany bramkarz  zdobył za piątki kolejki + głosowanie

Piątka Dywizji A: Tadeusz Jamka (Kromont) – Jakub Horawa (Szkoła Aspirantów PSP), Paweł Łoś (Szkoła Aspirantów PSP), Krystian Gruszczyński (Hattrick), Dariusz Marszycki (Kromont)

Druga piątka: Marek Mroczek (Sparta Kraków) – Dariusz Zając (Krakowiak Finacity), Mateusz Groński (Hattrick), Krzysztof Cholewicki (Drink Team), Maciej Szubartowski (Supermeny Kraków)

Dywizja B (głosowało 7 z 11 kapitanów)

MVP Dywizji B: Konrad Łęcki (Pumas Kraków)

Paluch Piotr Żarłacze 1 1+0

Najlepszy bramkarz: Aleksander Sadecki (SA-Dziki)

1. Sadecki Aleksander SA-dziki 16 1+15
2. Dzięgiel Maciej Żarłacze 12 2+10
3. Kisiel Marek Enigma 2 2+0
4. Kapela Jakub ASY Zawiszy 1 1+0
Szala Krzysztof Universum Kraków 1 1+0

Piątka Dywizji B: Aleksander Sadecki (SA-Dziki) – Michał Petlic (SA-Dziki), Maciej Balawender (SA-Dziki), Mateusz Otrębski (Bidvest Kraków), Konrad Łęcki (Pumas Kraków)

Druga piątka: Maciej Dzięgiel (Żarłacze) – Maksym Szpulecki (SA-Dziki), Marcin Kluza (Pumas Kraków), Leszek Zaczyk (Universum Kraków), Karol Janas (Bidvest Kraków)

Zapisy do NALF ponownie otwarte!

8 marca wystartuje dwunasta edycja Nowohuckiej Amatorskiej Ligi Futsalu! Wpisowe w tej edycji wyniesie 1300 zł za co najmniej 13 spotkań ligowych i pucharowych. Rozgrywki będą toczyć się od marca do czerwca, dla co najmniej połowy spotkań zostaną zmontowane skróty, a każdy mecz zostanie opisany na stronie www.nalffutsal.pl . Po każdej kolejce zostanie wybrana piątka kolejki. Najlepsze drużyny oraz najlepszy strzelec, asystent, bramkarz i MVP otrzymają wyróżnienia w postaci pucharów i medali na koniec sezonu na gali.  W sprawie informacji na temat zapisów i rozgrywek proszę dzwonić 501008445 lub pisać na nalffutsal@gmail.com (preferowany kontakt mejlowy).

Nowe drużyny będą występować w Dywizji B lub w przypadku dużego zainteresowania w Dywizji C. Oba te poziomy ligowe będą swoje mecze rozgrywać we wtorki i środy.

Terminy:

26 styczeń – otwarcie zapisów do ligi. Proszę, by w przypadku drużyn, które do tej pory grały NALF zgłoszenie przesłał kapitan drużyny

24 luty  – zamknięcie zapisów do Ligi

27 luty – ogłoszenie terminarza

8 marca – start rozgrywek

Skróty ostatnich spotkań Dywizji A i B oraz sankcje

Zapraszam do zapoznania się ze skrótami spotkań ostatniej serii meczy w Dywizji A i B:

ASY Zawiszy – Bidvest Kraków

eNHA – Żarłacze

Venatores FC – UKS Bagry Kraków

Hattrick – MK Team

Krakowiak Financity – Szkoła Aspirantów PSP

Enigma za niestawienie się na meczu z Drug-onami zostaje ukarana ujemnym punktem.

Łukasz Krzywda (Krakowiak Financity) za wybitnie niesportowe zachowanie i czerwoną kartkę w meczu Krakowiak Financity – Szkoła Aspirantów PSP zostaje ukarany bezterminową dyskwalifikacją.

Bidvest Kraków na podium!

Najważniejszym meczem ostatniej serii spotkań Dywizji B było starcie ASÓW z Bidvestem, którego stawką było trzecie miejsce. Po zaciętym spotkaniu ostatecznie medale odbiorą gracze Bidvestu. W pozostałych spotkaniach przekonywujące wygrane odnieśli gracze Żarłaczy i Venatores FC.

ASY Zawiszy – Bidvest Kraków 4:5 (3:1)

(D. Nowak 2, G. Gawęda, T. Gawęda – Janas 2, Piwowarczyk, Pohl, Otrębski)

Żółta kartka: G. Gawęda (ASY Zawiszy)

ASY Zawiszy: Kapela – A. Nowak, D. Figwer, Piwowar, T. Gawęda, G. Gawęda, D. Nowak, Burnetko, Amrochowicz

Bidvest Kraków: M. Knapik – Pohl, Piwowarczyk, Sołtysik, Janas, W. Kopacz, Otrębski

Stawką spotkania było trzecie miejsce w Dywizji B. Z powodów służbowych dawno nie widzieliśmy na nowohuckich parkietach D. Nowaka i postanowił się przypomnieć rywalom. Bidvest musiał stracić dwie bramki w 10 minucie by skorygować taktykę, a i tak 15 minucie na 3:0 podwyższył G. Gawęda. Bidvest otrząsnął się, a pierwszą bramkę zdobył tuż przed przerwą gdy rzut karny skutecznie egzekwował Pohl. Janas i Otrębski błyskawicznie poszli za ciosem i w 26 minucie było 3:3. Rozpędzony Bidvest pogubił się w obronie i w 33 minucie ASY objęły ponownie prowadzenie po golu T. Gawędy. Dwie minuty później ponownie próbkę umiejętności dał  Janas i był kolejny remis. Końcówka to fantastyczna walka z obu stron. Piłkę meczową miał Piwowar, ale trafił w słupek. W odpowiedzi na minutę przed końcem nie pomylił się Otrębski i to goście stanęli na najniższym stopniu podium.

eNHa – Żarłacze 0:8 (0:5)

(Klęk 4, Paluch, Handzel, Szymański, Hańderek)

eNHa: Amarowicz – Warszycki, Krężołek, Ludwig, Marszałek, K. Gibas, Górka, Chalcarz

Żarłacze: Dzięgiel – Hańderek, Wieszeniewski, Szymański, Sobesto, Handziel, Paluch, Klęk

Już w 4 minucie Paluch otworzył wynik puszczając Amarowiczowi typowego szczura. Jeszcze eNHa nie otrząsnęła się po tym ciosie, a dostała kolejny od Klęka. Właśnie z tym graczem zupełnie nie radzili sobie gospodarze i głównie za Jego sprawą do przerwy było 0:5. Należy nadmienić, że trzecią bramkę zdobył Szymański, który mógł celebrować kołyską narodziny córki narodzonej dzień wcześniej. eNHa nie grała, aż tak tragicznie jak wskazywał wynik – świetnie spisywał się bramce Dzięgiel, a słupek gospodarzy został ostemplowany kilkukrotnie. Żarłacze nie litowali się nad rywalem – w końcówce dobili go trzema bramkami zaliczając najlepsze ligowe spotkanie w tej edycji.

Piątka kolejki: Maciej Dzięgiel (Żarłacze) – Leszek Zaczyk (Universum Kraków), Konrad Łęcki (Pumas Kraków), Karol Janas (Bidvest Kraków), Jarosław Klęk (Żarłacze0

Zawodnik kolejki: Karola Janas (Bidvest Kraków) – dzięki Jego nieustępliwości zawodnicy Bidvestu dostaną brązowe medale

Enigma – Drug-ony 0:5, walkower

Drug-ony: Płatek – Skiba, Wolbiś, Śmietana, D. Panek, Kubas, P. Zając

Goście nie stawili się na meczu

Venatores FC – UKS Bagry Kraków 9:5 (2:1)

(M. Kopacz 2, Heras Gil 2, Luengo 2, Rusnarczyk, Włuka, Okrzos – Gałązka 2, Wojewoda 2, Kordeczka)

Venatores FC: Zimowski – Rusnarczyk, Okrzos, Heras Gil, Leungo, M. Kopacz, D. Mroczek, Włuka

UKS Bagry: Pałka – Gałązka, Kordeczka, Cendry, Janik, Wojewoda, P. Mucha, Krzywdziak, Gołyński

Bagry po ostatnim dobrym  występie miały chrapkę na to by nie zakończyć rozgrywek na ostatnim miejscu w tabeli i to one lepiej rozpoczęły mecz, gdy wynik otworzył Wojewoda w 5 minucie. Luengo potrzebował ledwie 180 sekund by wyrównać, ale Pomarańczowi zaczęli przeważać. Udokumentowali to dopiero śliczną bramką M. Kopacza w 18 minucie. Między 23 a 26 minutą gracze obu drużyn urządzili sobie dziką kanonadę strzelając po trzy gole i było 5:4. Gra w dalszym ciągu byłaby bardzo wyrównana, ale Bagry zaczęły grać zbyt indywidualnie, co kończyło się golami Włuki, M. Kopacza i najlepszego na boisku Herasa Gila i wynikiem 8:5 na tablicy. W 36 minucie swoją drugą bramkę zdobył Gałązka, ale Okrzos szybko wyjaśnił kto wygra ten mecz. Ostatecznie Bagry zajęły ostatnią pozycję w Dywizji B, a Venatores FC osiągnęło najlepszy wynik w swojej historii plasując się na piątej pozycji.

Piątka kolejki: Krzysztof Szala (Universum Kraków) – Leszek Zaczyk (Universum Kraków), Alvaro Heras Gil (Venatores FC), Maksym Szpulecki (SA-Dziki), Maciej Piwowarczyk (Bidvest Kraków)

Zawodnik kolejki: Alvaro Heras Gil (Venatoes FC) – mózg Venatores FC dzięki, któremu kończą rozgrywki na piątym miejscu.

Aspiranci w srebrze!

Niewiadomymi przed ostatnią kolejką grupy mistrzowskiej Dywizji A była kolejność na niższych stopniach podium. W bezpośrednim starciu Aspiranci rozgromili Krakowiaka Financity, który ostatecznie zajął trzecie miejsce dzięki porażce Supermenów z Kromontem. W grupie spadkowej wszystko było jasne, ale spadkowicze zagrali co najmniej dobrze. MK Team pokonał Hattricka, a Drink Team napsuł bardzo dużo krwi Sparcie Kraków. Po raz piąty królem strzelców Dywizji A NALF został Krystian Gruszczyński, który tym razem pokonywał bramkarzy rywali 22-krotnie.

Drink Team – Sparta Kraków 5:6 (1:3)

(P. Cholewicki 3, K. Cholewicki 2 – Szczepański 3, Gruchała 2, Burczyk – samobójcza)

Żółte kartki: M. Nowak i P. Cholewicki (Drink Team)

Drink Team: Rajek – P.Cholewicki, K. Cholewicki, Żaba, Burczyk, Drożdżewski, M. Nowak

Sparta Kraków: M. Mroczek – Mierzyński, Filo, Gruchała, Kawula, Grabiec, Szczepański

Sparta otworzyła wynik po celnym uderzeniu Szczepański, ale 15 sekund później wyrównał P. Cholewicki. Drinki głównie broniły się, ale do siatki Rajka trafił ponownie trafił Szczepański i Burczyk samobójczym trafieniem. Co więcej Grabiec zmarnował jeszcze rzut karny. Sparta przespała początek drugiej połowy – najpierw kontaktową bramkę zdobył P. Cholewicki, a chwilę później wyrównał uderzeniem w samo okno Jego brat. K. Cholewicki po chwili przebił swój wyczyn popisując się ekwilibrystyczną główką i to Drinki prowadziły. W 32 minucie Gruchała egzekwował rzut wolny i doprowadził do remisu, a po chwili Szczepański dał ponownie prowadzenie Sparcie Kraków. Kolejny zryw Drink Teamu zakończył się hattrickiem P. Cholewickiego i remisem 5:5 w 37 minucie. Nikogo nie satysfakcjonował remis, ale na 20 sekund przed końcem Rajka pokonał Gruchała i Drink Team spadł z Dywizji A z jednym tylko zwycięstwem.

Hattrick – MK Team 7:9 (4:6)

(Makuła 3, Gruszczyński 2, Groński, Gajdur – Wertepny 4, Doniec 2, Gębski 2, Karaś)

Hattrick: Gajoch – Groński, Walerowski, Gajdur, Makuła, Ziętara, Gruszczyński

MK Team: Satoła – Doniec, Karaś, Głowa, Gębski, Nawrot, Złydaszek, Wertepny, Socha

MK Team mimo, że zdegradowany nie miał zamiaru odpuszczać rywalowi i po bramkach Dońca i Gębskiego było 0:2. Niby w tej samej minucie konto Hattricka otworzył Gruszczyński, ale dwa gole zdobył Wertepny doprowadzając do stanu 1:4. Po fatalnym otwarciu Hattricka gra zdecydowanie się wyrównała. Co gospodarze zbliżyli się na dwie bramki to MK zdobywało kolejną i odskakiwało na trzy. Tak było do 25 minuty gdy gola na 5:7 zdobył Makuła. Pięć minut później trafił Gruszczyński i było tylko 6:7. Bramka Gębskiego uspokoiła grę, ale nie na długo – po kolejnym trafieniu Makuły w 32 minucie było 7:8. Hattrick miał szanse na wyrównanie, ale ostatnie słowo należało do Wertepnego, który przypieczętował drugie zwycięstwo gości w rozgrywkach.

Supermeny Kraków – Kromont 4:6 (3:1)

(Szubartowski 2, G. Ziobro, Marszycki – samobójcza – Pszczoła 3, Marszycki 2, Sikora)

Żółta kartka: Dural (Supermeny Kraków)

Supermany Kraków: P. Gibas, Bułka – G. Ziobro, Sobolewski, Kozera, Dural, Szubartowski

Kromont: Jamka – Oszczypała, Pszczoła, Maśko, Sikora, Mateusz Raźny, Marszycki, Wierzbiński

Pewny mistrzostwa Kromont zaczął na stanowczo zby dużym luzie i już w 2 minucie Szubartowski otworzył wynik. Trzy minuty później atomowym wolejem wyrównał Sikora, ale to Supermeny przeważały co chwila znajdując się pod bramką Jamki i to najprostszymi metodami. W pierwszej odsłonie pokonali Go G. Ziobro i Szubartowski, ale i tak golkiper gości świetnie zachował się w kilku innych sytuacjach. Żołnierska reprymenda w przerwie zupełnie odmieniła Kromont. W 22 minucie kontaktową bramkę zdobył Pszczoła, a między 28 a 32 minutą goście dali prawdziwy koncert – Marszycki i Pszczoła zdobyli po dwa gole i było 3:6. Mimo, że Supermeny straciły wówczas szansę na trzecie miejsce w lidze to pokazały się w końcówce z dobrej strony wymuszając na Marszyckim pokonanie własnego bramkarza. Kromont przypieczętował drugi z rzędu tytuł mistrzowski, a Supermeny niby poprawiły się w stosuku do poprzedniej edycji o jedną pozycję, ale na pewno czują ogromny niedosyt.

Krakowiak Financity – Szkoła Aspirantów PSP 3:12 (0:2)

(Porębski, D. Zając, Krzywda – Płóciennik 4, Jasiński 2, Horawa 2, Łoś 2, Omański, Pisarek)

Czerwona kartka: Krzywda (Krakowiak Financity, 39. minuta – za wybitnie niesportowe zachowanie)

Krakowiak Financity: Dziura – Gajewski, Krzywda, Kociński, D. Zając, Porębski

Szkoła Aspirantów PSP: Mróz – Jasiński, Horawa, Pisarek, Płóciennik, Łoś, Omański

Pierwsza połowa to bardzo wyrównany pojedynek, mimo, że w 6 minucie wynik otworzył Horawa. Krakowiak miał dużą ilość sytuacji podbramkowych, ale kolejna bramka i to kolejna dla Aspirantów padła w 20 minucie po golu Jasińskiego. Aspiranci fantastycznie weszli w drugą połowę – już w 24 minucie było 0:4. Wówczas tafił Porębski, ale Krakowiak chciał grać za szybko i chwilę później było 1:5. Mogło się wydawać, że jest po meczu, ale gospodarze już dwukrotnie wychodzili z takich tarapatów. Na potwierdzenie tych słów trafił Krzywda, ale Aspirancie najwyraźniej oglądali skróty spotkań Krakowiak z Hattrickiem i SA-Dzikami. Przycisnęli rywala i w 35 minucie było 2:8. Trafił co prawda jeszcze z rzutu wolnego D. Zając, ale w końcówce Aspirancie robili co chcieli trafiając jeszcze czterokrotnie, a Krakowiakowi na pewno nie pomogła czerwona kartka Krzywdy. Aspiranci efektownie po raz drugi zostali wicemistrzami Nowej Huty w futsalu.

Piątka kolejki: Tadeusz Jamka (Kromont) – Dominik Doniec (MK Team), Dariusz Marszycki (Kromont), Paweł Szczepański (Sparta Kraków), Mateusz Płóciennik (Szkoła Aspirantów PSP)

Zawodnik kolejki: Mateusz Płóciennik (Szkoła Aspirantów PSP) – mordercza skuteczność, która dała Aspirantom srebrne medale

Wybieramy MVP i najlepszego bramkarza Dywizji A

Zgodnie z punktami 50-54 regulaminu kapitanowie wybiorą (mejle do kapitanów zostały wysłane) MVP sezonu i najlepszego bramkarza. Jeśli chodzi o MVP to każdy z kapitanów ma wskazać PIĘCIU graczy, którzy zasłużyli sobie na to miano w kolejności od najbardziej wartościowego. Nie można głosować na graczy własnego klubu. Jeśli chodzi o bramkarzy to należy wskazać trzech z spośród piątki nominowanych w kolejności od najbardziej wartościowego. Można zagłosować na własnego bramkarza jeśli był nominowany. Nominowani (kolejność alfabetyczna):

Michał Bułka (Supermeny Kraków)
Paweł Gibas (Supermeny Kraków)
Tadeusz Jamka (Kromont)
Marek Mroczek (Sparta Kraków)
Andrzej Satoła (MK Team)

Na głosy czekam do niedzieli, 7 lutego 2016, do 21.00. Ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek będzie miało miejsce w klubie Prominent (ul. Kamienna 17) 13 lutego o godzinie 20.00 podczas gali.Zawodnikom drużyn, których kapitanowie nie zagłosują nie zostaną zaliczone punkty, które dostaną od innych kapitanów.

Wybieramy najlepszego bramkarza i MVP Dywizji B

Maciej Dzięgiel (Żarłacze)

Jakub Kapela (ASY Zawiszy)

Marek Kisiel (Enigma)
Aleksander Sadecki (SA-Dziki)

Krzysztof Szala (Universum Kraków)
Na głosy czekam do niedzieli, 7 lutego 2016, do 21.00. Ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek będzie miało miejsce w klubie Prominent (ul. Kamienna 17) 13 lutego o godzinie 20.00 podczas gali.

Zawodnikom drużyn, których kapitanowie nie zagłosują nie zostaną zaliczone punkty, które dostaną od innych kapitanów.

Gala XI edycji NALF w sobotę 13 lutego

Mam zaszczyt zaprosić na galę wieńczącą XI edycję NALF, która odbędzie się 13 lutego w sobotę o godzinie 20.00 w klubie Prominent (ul. Kamienna 17). Na gali zostaną wręczone puchary trzem najlepszym drużynom Dywizji A i B oraz zdobywcy Pucharu Ligi. Ponadto graczom czołowych drużyn Dywizji A i B zostaną wręczone medale. Na gali zostaną również rozdane statuetki dla najlepszych strzelców, asystentów i bramkarzy oraz MVP obu Dywizji. Serdecznie zapraszam!